Górnik Z. – Warta 1:2 (koniec) | Podbeskidzie – Trzyniec 1:1 (koniec) | Newport County – Hradec Kralove 0:2 (koniec)
Olimpia E. – Bałtyk G. 6:1 (koniec) | Ołomuniec – GKS K. 2:0 (koniec)
Sigma Ołomuniec
2:0 (2:0)
GKS Katowice
Sobota 16.07.2016, 17:00 • Andrův stadion, Ołomuniec • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Zapraszamy na spotkanie towarzyskie pomiędzy Sigmą Ołomuniec a GKS'em Katowice. Mecz rozegrany zostanie na stadionie czeskiej drużyny.

Sigma Ołomuniec to drużyna, która w poprzedniej kampanii zajęła 15. miejsce w czeskiej ekstraklasie, co oznaczało spadek do niższej ligi. Oprócz niej spadła również Ostrava.

GKS Katowice świetnie poradził sobie w zeszłym sezonie. Zdobyli 52 punkty i zajęli wysokie 4. miejsce. W tej kampanii cel wydaje się być zrozumiały – awans do Lotto Ekstraklasy. Czy to realne? Jak najbardziej!
    Zobaczymy na co stać ekipę, która powalczy o awans do Ekstraklasy!

Ciekawi nas, jak zaprezentuje się GKS na tle czeskiej ekipy. To będzie ciekawe porównanie, jak wygląda obecnie ekipa z czeskiej ligi, a jak z polskiej. Początek o godzinie 17:00 na lajfy.com!

1

2
    GKS Katowice w posiadaniu piłki na własnej połowie, powoli rozgrywają akcję.

3
    Gol Sigmy Ołomuniec!
    Bramkę zdobył LUKAS BUCHVALDEK!
    I już mamy bramkę dla Sigmy! Pisek ruszył prawą stroną, dośrodkował do BUCHVALDKA, który uderzeniem z woleja pokonuje Nowaka! Czeska ekipa szybko wychodzi na prowadzenie!
    3. Buchvaldek (OLO) - 1:0
    3. Yunis (OLO) - 1:0

5
    Dobra interwencja w obronie Radakovića, który uniemożliwił Sobkowowi na oddanie strzału.

7
    Strata piłki przez Habustę, czeska ekipa musiała zatrzymać kontrę GKS-u. Polska drużyna nie wykorzystała złego ustawienia rywali.

8
    Abramowicz zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Niezła próba bocznego obrońcy, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Buchty.

9
    Atak prawą stroną drużyny z Katowic, sędzia odgwizduje zagranie ręką przez Radakovića. Trener Sigmy pokazuje, że jego obrońca mógłby spokojnie grać jako bramkarz! Żartowniś.

10
    Oddalone zagrożenie przez drużynę Sigmy, Buchta nie musiał interweniować.

11
    Sigma bardzo często stara się atakować i działać prawym skrzydłem, czyżby na tym opierała się ich gra ofensywna?

12
    Dośrodkowanie Falty ze skrzydła, obrona polskiej drużyny z łatwością oddaliła zagrożenie spod bramki Nowaka. Dobra interwencja obrońcy.

13
    Buchvaldek już w pierwszych minutach ukąsił GKS, a teraz znowu szuka swoich okazji. Zablokowane uderzenie czeskiego napastnika przez Czerwińskiego.

14
    Z dobrej strony pokazuje się Jakub Yunis, 19-letni napastnik Ołomuńca. Nieźle radzi sobie w walce o piłkę z obrońcami GKSu. Trzeba uważać na tego zawodnika!

15
    Kwadrans gry za nami. Zdecydowana przewaga Sigmy, która już w 3. minucie zdołała strzelić bramkę. GKS musi wziąć się w garść. Gra ofensywna pozostawia wiele do życzenia, również środek pola.

16
    Habusta pośpieszył się z rozegraniem piłki po gwizdku sędziego. Pomocnik podawał do Petry, ale arbiter cofnął grę i nakazał wznowić po jego gwizdku.

17
    Falta ruszył na skrzydle i prawdopodobnie szukał opcji do dośrodkowania. Dobrze jednak zaopiekował się nim Abramowicz.

19
    Mandrysz zbierał się do oddania strzału sprzed pola karnego, niestety dopadł do niego Sladky i uniemożliwił mu to. Szkoda!

20
    Petr, ustawiony jako ofensywny pomocnik, ruszył z kolejnym kontratakiem. Akcja została przerwana, gdyż doznał jakiegoś urazu. Nie wydaje się jednak, by to było coś poważnego.

22
    Nowak zmuszony był wyjść z własnej bramki, by uspokoić sytuację. Piłka opuściła plac gry, wznowią gospodarze.

23
    Na boisku leżał przed chwilą jeszcze jeden zawodnik Sigmy, mowa tutaj o Hali. Kilkadziesiąt sekund później boczny obrońca wstał i możemy kontynuować grę.

24
    Zrobiło się gorąco na boisku po faulu Goncerza na Hali. W obronie kolegi stanął Petr, który szybko doskoczył do polskiego zawodnika i szukał sprawiedliwości. Goncerz i Petr ukarani żółtymi kartkami.

25
    Dośrodkowanie Falty z narożnika boiska nie było na tyle dobre, by zagrozić pod bramką Nowaka.

26
    Dobra kontrola piłki w wykonaniu Yunisa, Kamiński zmuszony był sfaulować rywala na środku boiska, by nie wyszła z tego groźna akcja.

29
    Habusta powalił jednego z zawodników GKSu w polu karnym zespołu z I ligi. Grę wznowi Nowak.

30
    Petr rozprowadził akcję na prawą stronę, gdzie znalazł się Pisek. Jego dośrodkowanie było całkiem niezły, lecz Sladky nie miał szansy, by oddać strzału. Pół godziny gry za nami.

31
    We wcześniejszej akcji kibice i ławka Sigmy domagali się rzutu karnego po faulu na Sladkim. Arbiter jedynie zaprzeczył, a gra toczy się dalej.

32
    Niezłe dośrodkowanie Prokića z prawej strony, Hala musiał wybić piłkę, bo inaczej byłoby gorąco pod bramką Buchty!

34
    Ta akcja spodobała się kibicom! Buchvaldek ładnie minął Czerwińskiego i zagrał do Sladkiego, który uderza niecelnie. Ależ ładna by to była akcja czeskiej drużyny!

36
    Pisek jest dzisiaj bardzo groźny na tej prawej flance, polska drużyna ma wiele problemów z utrzymaniem tego zawodnika. Niezłe dośrodkowanie nie znalazło żadnego z kolegów w polu karnym GKSu.

38
    Ładna akcja Sigmy! Sladky zagrywa do Petra, a ten wystawia futbolówkę Piskowi. Mocne uderzenie przeleciało nad poprzeczką bramki ekipy z Katowic. Czeska drużyna groźniejsza od rywali, to wiadomo!
    38.

39
    Bardzo słabe wykonanie rzutu rożnego drużyny gości, od bramki wznowi Buchta.

41
    Yunis wyskoczył najwyżej w powietrzu przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

42
    Powoli zbliża się koniec pierwszej połowy.

44
    Gra przeniosła się na środek boiska, gdzie obie drużyny walczą o przejęcie piłki.

45+1
    Kapitan drużyny, Buchta, pochwalił dobrą grę Yunisa w ataku. Widać, że ten młody zawodnik się stara.

45+1
    Bramkę zdobywa JAKUB YUNIS!
    Ciężka praca opłaciła się! Młody napastnik Sigmy pakuje piłkę do pustej bramki po akcji Skerlego. 2:0 do przerwy!

45+2

Koniec pierwszej części spotkania. Sigma Ołomuniec pewnie prowadzi 2:0 z GKS Katowice. Polska drużyna prezentuje się bardzo słabo na tle gospodarzy. Potrzeba może kilku zmian?

Wracamy po przerwie, zostańcie z nami na lajfy.com!

46

46
    Druga połowa zaczyna się od faulu Pielorza, za który pomocnik GKSu otrzymuje żółty kartonik.

48
    Spokojny początek drugiej połowy, żadna ze stron nie pokazała jednak niczego szczególnego.

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Wołkowicz, który pojawił się w drugiej połowie na boisku, ale nie dostaliśmy informacji, którego z zawodników zmienił.

51
    Polska drużyna wygląda lepiej na początku połowy niż rywale. Do tej pory, "udało" się jedynie zebrać dwie żółte kartki.

52
    Kolejna kartka dla zawodnika GKSu Katowice, to już trzecia w ciągu 3-4 minut! Kamiński ukarany przez sędziego za faul na rywalu.

53
    Sladky przebiegł środkiem boiska i prostopadłym zagraniem chciał uruchomić Habustę. Jego kolega był już jednak na spalonym, co dobrze wyłapał sędzia liniowy.

57
    Hala ruszył prawą stroną, podał do lepiej ustawionego Petra, który zdecydował się płasko zagrać w szesnastkę. Nie było nikogo, kto mógłby to wykończyć.

60
    Godzina gry za nami. Sigma bierze się do ataku, bo znacznie oddali inicjatywę rywalom z Polski. Wynik nadal korzystny dla gospodarzy.

62
    Ładna akcja na jeden kontakt w wykonaniu Petra. Zagranie do Yunisa, który już miał uderzać, ale wyrósł przed nim obrońca. Tylko korner dla Sigmy!

65
    Powolna gra w ostatnich minutach, tempo spotkania było zdecydowanie wyższe w pierwszej części meczu.

69
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskakuje Abramowicz, który uderza zaraz obok słupka! Ależ było blisko, by zdobyć bramkę kontaktową!
    69.

70
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Skerle, na boisku pojawia się Sindelar.

70
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Falta, na boisku pojawia się Sterba.

70
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Petr, na boisku pojawia się Zahradnicek.
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Sladky, na boisku pojawia się Housek.

74
    Poziom widowiska drastycznie zmalał. Obie ze stron nie forsują tempa, nikomu nie śpieszy się, by zmienić cokolwiek w tym meczu. Ot co, typowe spotkanie towarzyskie.

77
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Yunis, na boisku pojawia się Sevcik.

77
    Zmiana w drużynie Sigma Ołomuniec: z boiska schodzi Buchvaldek, na boisku pojawia się Hladik.

80
    Pierwsza ofensywna akcja Sevcika zakończona niepowodzeniem. Zmiennik Yunisa został złapany na spalonym.

83
    Sterba próbował obsłużyć swoim podaniem Hladika, lecz futbolówka zagubiła się gdzieś w gąszczu nóg zawodników.

87
    Gra GKSu polega teraz na dalekich wykopach lub też dośrodkowaniach, które w większość są gaszone i wyjaśniane przez Radakovića.

89
    Pierwsza kartka w tym spotkaniu dla zawodnika Sigmy. Ukarany żółtym kartonikiem został Hala.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Sędzia za chwile zakończy to spotkanie!

90

Koniec spotkania! Sigma Ołomuniec wygrywa 2:0 z GKSem Katowice w towarzyskim spotkaniu. Czeska ekipa była lepsza od polskiego I-ligowca, to było widać.

Dziękujemy, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy na lajfy.com! (18:53:27)