Man Utd – Southampton 2:0 (koniec)
Manchester United
2:0 (1:0)
Southampton F.C.
Piątek 19.08.2016, 21:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 2

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:57:14)
    Kolejne trzy punkty dla Red Devils:

Za nami dość spokojne widowisko na Old Trafford. Manchester United bez większego trudu rozprawił się ze Świętymi i wygrał 2:0. Oba gole były autorstwa Zlatana Ibrahimovicia. W pierwszej połowie Szwed wykorzystał dobre dośrodkowanie Rooney'a i pokonał Forstera strzałem głową, a po przerwie podwyższył uderzeniem z rzutu karnego. Gracze Claude'a Puela nie mieli w tym meczu zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Dwie najlepsze zmarnował Shane Long, który być może poprawi skuteczność w kolejnych spotkaniach. Trzy punkty zostają w Teatrze Marzeń!

90+3

90+3
    Po wejściu na boisko Mchitarjan popisał się świetną akcją. Dograł on idealnie w tempo do wbiegającego Pogby, a ten niecelnie huknął z linii pola karnego.

90+2
    Bardzo groźne akcje ze strony Southampton. Dwa niezłe dośrodkowania w szesnastkę zostają jednak dobrze wybite.

90+1
    Nie mogło być innej decyzji sędziego, gdyż doliczył on tradycyjne trzy minuty do drugiej odsłony spotkania.

90
    De Gea zagrał teraz dość ryzykownie, ale na jego szczęście piłka wychodzi za linię boczną. Niebezpiecznie w jego kierunku podawał Bailly.

89
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Wayne Rooney, na boisku pojawia się Chris Smalling.

87
    Końcówka należy już zdecydowanie do graczy Claude Puela. Atakują oni często lewą stroną boiska, ale nie widać żadnych efektów.

86
    Swoją okazję na kontaktową bramkę miał jeszcze Tadić. Strzał jednego z bardziej uzdolnionych graczy Świętych był jednak niecelny.

84
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Shane Long, na boisku pojawia się Jay Rodriguez.

83
    Nadal nic się nie zmieniło w grze obu drużyn. Goście nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką rywali, a miejscowi są zadowoleni z aktualnego wyniku.

81
    Jose Mourinho nadal pamięta jak gra się w piłkę. Pokazał on właśnie trochę umiejętności van Dijkowi podając mu futbolówkę.

80
    Sporo podań w ofensywie wymieniają Święci, jednak nie zyskują terenu. Przez to ciężko przychodzi im wypracowywanie okazji strzeleckich.

79
    Ciekawe jak w tym krótkim czasie zdoła się za prezentować były zawodnik Borussii Dortmund. Ma on papiery na bycie gwiazdą Premier League.

78
    Bailly nie przemyślał do końca swojej decyzji i dryblował na własnej połowie boiska. Po stracie był zmuszony faulować rywala. Później mamy dośrodkowanie z rzutu wolnego i niecelne uderzenie głową van Dijka.

77
    Niezwykły luz ma w tym meczu Paul Pogba. Kolejny jego rajd kończy się uderzeniem zza pola karnego, ale dość znacznie chybił młody Francuz.

76
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Henrich Mchitarjan.

Dawid Czempisz

Gole: 36. Ibrahimović, 52. Ibrahimović (kar.)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 2:2. Foule: 11:9.
    Manchester United: de Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Shaw – P. Pogba, Fellaini – Mata (76. Mchitarjan), Rooney (C) (89. Smalling), Martial – Ibrahimović.
    Zmiany: Romero – Smalling, Young, Rashford, A. Herrera, Mchitarjan, Schneiderlin.

Southampton F.C.: Forster – Soares, van Dijk, Fonte, Targett – Højbjerg, Romeu (12. Clasie), S. Davis (C) (67. Austin) – Tadić – S. Long (84. Jay Rodriguez), Redmond.
    Zmiany: A. McCarthy – Yoshida, Clasie, Jay Rodriguez, Austin, Ward-Prowse, Pied.

Główny: A. Taylor
    Asystenci: R. West, A. Holmes
    Techniczny: A. Marriner