Swansea – Chelsea 2:2 (koniec)
Swansea City A.F.C.
2:2 (0:1)
Chelsea F.C.
Niedziela 11.09.2016, 17:00 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League • Runda 4

To już wszystko z Wysp! Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach, gdzie jeszcze dziś udamy się do kilku wartych uwagi miejsc na piłkarskiej mapie Europy. A zatem życzymy udanego niedzielnego wieczoru! (19:02:58)
    Nie wypracowali żadnej sytuacji po przerwie gospodarze, a pomimo tego zdobyli dwie bramki. Obie były prezentami od piłkarzy ze stolicy Anglii.

Kapitalny mecz w Swansea zakończony podziałem punktów.

Za nami emocjonujące starcie na Liberty Stadium! W ostatecznym rozrachunku Swansea remisuje z Chelsea 2:2 i po minach obu szkoleniowców można wywnioskować, że ten wynik nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Przyjezdni z całą pewnością kontrolowali to spotkanie w większej jego części, lecz dwa błędy w odstępie dwóch minut omal nie spowodowały porażki londyńczyków. Piłkarzem tego meczu jest Diego Costa, który dzięki swoim dwóm bramkom udowodnił, że jest prawdziwym katem "Łabędzi". Cenny punkcik zostaje w północnej Walii!

90+5

90+4
    Jeszcze fauluje rywala na własnej połowie Hazard. Wydaje się, że nie ma już takiej mocy, która mogłaby odebrać "Łabędziom" zasłużony punkt.

90+3
    Zastawiał się z piłką w narożniku pola karnego Ki. Koreańczyk, gdy tylko poczuł kontakt z Fabregasem pada na murawę. Pan Marriner pokazuje, że nie ma zamiaru wskazywać na "wapno".

90+2
    Nie potrafił wyprowadzić piłki Terry i traci ją na rzecz Terrego. Żółta kartka dla kapitana londyńczyków.

90+1
    Bierze odpowiedzialność na swoje barki Hazard. Kolejne wejście na ósmy metr i zagranie do Costy. Ten wysuwa do Fabregasa, strzał! Blokuje Amat.

90
    Cztery minuty doliczone przez Andre Marrinera.

89
    Popełnia dramatyczny błąd na połowie rywala Hazard. Wraca za piłką Belg i fauluje rywala. Będzie kartka dla skrzydłowego Chelsea.

88
    Zmiana w jednej jak i drugiej drużynie. Na ostatnie minuty z boiska schodzą Sigurdsson i Oscar. Zastępują ich odpowiednio Rangel oraz Batshuayi.

87
    Rozpędza się na lewej flance Hazard. Minięty jak pachołek na treningu Naughton, lecz zdołał zablokować uderzenie Belga.

86
    Wcale nie mają zamiaru odpuszczać gracze z Liberty Stadium. Podanie na do Ki, a ten od razu rozciąga w kierunki Fera. Już składa się do uderza pomocnik "Łabędzi" i w tym momencie interweniuje Cahill.

85
    Od razu rusza kontra londyńczyków. Hazard pędzi ile sił w nogach na pole karne i w idealnym momencie uruchamia niepilnowanego Costę. Ten uderza z całą mocą! Znów na posterunku Fabiański!

84
    Kapitalne rozciągnięcie na prawą stronę przez pędzącego Fera. Tam pojawił się Sigurdssona, który bez namysłu uderza na bramkę Courtois! Szczęśliwie, ale broni Belg.

83
    Od razu ruszają goście. Podanie na prawą flankę do Mosesa. Ten bez namysłu zagrywa płaską piłkę na ósmy metr, gdzie nabiega Fabregas. Zabrakło centymetrów Hiszpanowi, by trafić w futbolówkę.
    81. Diego Costa (CHE) - 2:2

Mariusz Nyka

Gole: 61. Sigurdsson (kar.), 62. Fer – 18. Diego Costa, 81. Diego Costa

Kartki:   26. Fer (SWN), 42. F. Fernández (SWN), 48. Amat (SWN) – 41. Diego Costa (CHE), 60. Courtois (CHE), 89. Hazard (CHE), 90+2. Terry (CHE)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 2:12. Rzuty rożne: 1:11. Spalone: 0:3. Foule: 17:8.