Bologna – Cagliari 2:1 (koniec) | Atalanta – Torino 2:1 (koniec) | Chievo – Lazio 1:1 (koniec)
AC Milan – Udinese 0:1 (koniec) | AS Roma – Sampdoria 3:2 (koniec) | Pescara – Inter 1:2 (koniec)
AC Milan
0:1 (0:0)
Udinese Calcio
Niedziela 11.09.2016, 15:00 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 3

Udinese dość niespodziewanie wyjeżdża z Mediolanu z kompletem punktów. Gwizdy dochodzą z trybun i tak już opustoszałego San Siro. Po przerwie Rossoneri jakby nie mieli pomysłu na grę i wszelkie akcje kończyły się przed polem karnym Karnezisa. Friulani poczuli, że są w stanie wywalczyć coś więcej niż remis i udało im się to za sprawą gola Pericy. Jeśli AC Milan myśli o powrocie do europejskiej elity, musi jeszcze wiele poprawić w swoich poczynaniach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje. (17:06:18)

90+8

90+7
    Badu nieprzepisowo zatrzymany przez Bonaventurę na połowie Udinese. Jedynie 60 sekund zostało Rossonerim na doprowadzenie do remisu.

90+5
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Kumsa. Do piłki dopadł De Sciglio i oddał niecelny strzał nad bramką Udinese.

90+5
    Żółtą kartkę otrzymuje Pablo Armero (Udinese Calcio).

90+4
    Bacca ma pretensje do sędziego o braku odgwizdania rzutu karnego. Centra Hondy do Kolumbijczyka. Strzał napastnika gospodarzy złapał Karnezis.

90+3
    Felipe faulowany w powietrzu przez Lapadulę. Gospodarzom uciekają bardzo cenne sekundy.

90+2
    AC Milan rzuca się do ataku. Centra De Sciglio na bliższy słupek. Lapadula uprzedzony przez Danilo. Udinese całą jedenastką znajduje się na własnej połowie.

90
    Aż osiem minut doliczył sędzia do spotkania! Głównie spowodowane to jest urazem głowy Antonelliego z 50. minuty!

89
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Rodrigo de Paul, na boisku pojawia się Gabriele Angella.
    88. Stipe Perica (UDI) - 0:1

88
    Gol dla Udinese!
    Rossoneri nie byli w stanie w drugiej połowie wykonać skutecznego ataku, a teraz mają tego efekt! Dośrodkowanie Badu na ósmy metr do STIPE PERICY! Chorwat uderzył z powietrza, futbolówka odbiła się po drodze od klatki Abate, co zmyliło bezradnego Donnarummę! Niespodzianka na San Siro!

86
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Duván Zapata, na boisku pojawia się Ryder Matos.
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Andrea Poli, na boisku pojawia się Gianluca Lapadula.

84
    Honda dobrze wybiegł zza pleców defensywy rywali. Podanie od Bonaventury. Japończykowi zabrakło kilku centymetrów, aby strącić piłkę przed wychodzącym Karnezisem!

83
    Bardzo zła centra z rzutu rożnego w wykonaniu gości. Piłkę na krótkim słupku wybił Paletta. AC Milan rusza z kontrą, ale gospodarze nie mają pomysłu na grę. Udinese za sprawą Widmera zatrzymuje Bonaventurę.

82
    De Paul faulowany w okolicach linii środkowej przez De Sciglio. Kontra Udinese została przerwana. Pora na rozegranie kolejnej akcji. Przerzut gry Hallfredssona do przodu wyłapał Donnarumma.

81
    Atakują pozycyjnie gospodarze. Honda stracił panowanie nad piłką. Dobrze zastawiał się na skrzydle Armero i od bramki grę wznowi Karnezis.

79
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi José Sosa, na boisku pojawia się Keisuke Honda.

78
    Pod koniec rywalizacji znów częściej do ataku wychodzą zawodnicy Vincenzo Montelli. Dośrodkowanie Bonaventury do Bacci, który faulował Kumsa.

Radosław Łączkowski

Gole: 88. Perica

Kartki:   29. Bacca (ACM) – 34. Felipe (UDI), 62. Badu (UDI), 73. Perica (UDI), 90+5. Armero (UDI)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 14:10. Strzały niecelne: 12:8. Rzuty rożne: 8:8. Spalone: 3:0. Foule: 10:9.
    AC Milan: G. Donnarumma – Abate, Paletta, A. Romagnoli, Antonelli (52. De Sciglio) – A. Poli (86. Lapadula), Montolivo (C), Sosa (79. Honda) – Suso, Bacca, Bonaventura.
    Zmiany: G. Ferreira, Plizzari – Adriano, Calabria, De Sciglio, Ely, G. Gomez, Honda, Lapadula, Locatelli, Vangioni, Pasalić.

Udinese Calcio: Karnézis – Widmer, Felipe, Danilo, Armero – Kums, Badu, Hallfredsson – Théréau (60. Perica) – de Paul (89. Angella), D. Zapata (86. Matos).
    Zmiany: Scuffet – Angella, Balić, Ewandro, Fofana, Jankto, Koné, Matos, Peñaranda, Perica, Wague, Adnan.