Udinese – Chievo 1:2 (koniec) | Cagliari – Atalanta 3:0 (koniec) | Crotone – US Palermo 1:1 (koniec)
Sassuolo – Genoa 2:0 (koniec) | Torino – Empoli 0:0 (koniec) | Inter – Juventus 2:1 (koniec)
Fiorentina – AS Roma 1:0 (koniec)
FC Crotone
1:1 (1:0)
US Città di Palermo
Niedziela 18.09.2016, 15:00 • Ezio Scida • Włoska Serie A • Runda 4

Dziękujemy, że w to niedzielne popołudnie zechcieliście być z nami i wspólnie mogliśmy śledzić to spotkanie. Zapraszamy na nasze kolejne relacje ze sportowych aren całego świata. (17:07:51)

Patrząc na procenty posiadania piłki łatwo możemy wysnuć wniosek, że Palermo zdeklasowało gospodarzy dzisiejszego meczu. W rzeczywistości ta przewaga nie była aż tak duża. W pierwszej połowie było wręcz przeciwnie – to Crotone było zespołem lepszym, który tworzył sobie więcej sytuacji. Druga część gry to już jednak przewaga gości. Palermo dłużej utrzymywało się przy piłce i oddało dużo więcej strzałów. Tą przewagę udokumentowała bramka Nestorovskiego z 66. minuty. Dwie drużyny z dna tabeli dzielą się punktami i pozostają nadal na samiutkim końcu tabeli Serie A.

Posiadanie piłki: 27 % : 73 %.
    Strzały na bramkę: 1:5. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 2:7. Faule: 17:9.

90+2

90+2
    Crotone przeprowadziło ostatnią akcję, ale po dośrodkowaniu Samprisiego piłka w posiadaniu gości.

90
    Sędzia dolicza 2.minuty.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje dos Santos Claiton (FC Crotone).

90
    Na zegarze wybija nam 90. minuta. Nie wiemy jeszcze o ile więcej potrwa ta druga połowa. Mecz będzie zacięty do końca.

88
    Andelkovic ledwo wszedł i już jest ukarany żółtą kartką.

87
    Stoian szaleje na lewym skrzydle. Czaruje Rispoliego i uderza na bramkę Posaveca, ale piłka leci w boczną siatkę.

86
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Alessandro Diamanti, na boisku pojawia się Siniša Anđelković.

85
    No mieli kolejną akcję na objęcie prowadzenie gospodarze! Stoian przebiegł z piłką kilka metrów na lewym skrzydle ii zagrał do środka, gdzie był Falcinelli. Napastnik Crotone źle trafia w piłkę, ta leci dalej, do Trotty, który uderza jednak nad bramką.

85
    Przewrotka w polu karnym Nestorovskiego, ale ten strzał był za lekki i leciał w środek bramki, więc nie sprawił problemów Cordazowi.

84
    Crotone powoli opada z sił, ale jeszcze walczą gospodarze lub raczej starają się powstrzymać szarżującego lewą stroną Aleesamiego, który jest dzisiaj niesamowity.

82
    Jak teraz walczą o tą wygraną oba zespoły! Kilka wślizgów, widać determinację. W poczynaniach obu drużyn jest jednak za dużo niedokładności.

81
    Goldaniga ukarany żółtą kartką za faul na lewej stronie boiska.

81
    Zawodnicy gości nie mają planu na najbliższą akcję, więc poddają do Posaveca, który daleko wybija piłkę.

80
    Zmiana w drużynie FC Crotone: z boiska schodzi Raffaele Palladino, na boisku pojawia się Adrian Stoian.

Michał Rawa

Gole: 23. Trotta – 66. Nestorovski

Kartki:   45+2. Capezzi (COE), 72. Crisetig (COE), 90. Claiton (COE) – 81. Goldaniga (PLM), 88. Anđelković (PLM)

Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 2:7. Foule: 17:9.
    FC Crotone: Cordaz – Ceccherini, Claiton (C), Ferrari – Palladino (80. Stoian), Capezzi (75. Barberis), Crisetig, Rohdén, Martella (70. Sampirisi) – Trotta, Falcinelli.
    Zmiany: Cojocaru, Festa – Nalini, Stoian, Tochukwu Nwankwo, Barberis, Salzano, Cuomo, Tonev, Sampirisi.

US Città di Palermo: Posavec – Rispoli, G. González, S. Rajković (27. Goldaniga), Aleesami – Hiljemark, Bruno Henrique, Gazzi – Nestorovski, Diamanti (C) (86. Anđelković), Sallai (46. Embalo).
    Zmiany: Fulignati – Vitiello, Anđelković, Goldaniga, Embalo, Čočev, Cionek, Balogh, Bouy, Jajalo, Pezzella, Lo Faso.

Sędziowie: Domenico Celi – Giorgio Peretti, Omar Gava