Górnik – Meble Wójcik 24:13 (koniec) | Pogoń – PGE Vive 27:35 (koniec) | Azoty – MMTS 33:21 (koniec)
KPR – Orlen Wisła 23:33 (koniec)
Górnik Zabrze
24:13 (9:8)
Meble Wójcik Elbląg
Środa 28.09.2016, 18:30 • Hala Sportowa "Pogoń" w Zabrzu • Orlen Superliga mężczyzn • 5. kolejka

Dziękuję za uwagę, z Zabrza pozdrawia Paweł Świtoń. (19:59:14)

Górnik Zabrze zdecydowanie wygrywa drugą połowę 15:5 i w efekcie cały mecz 24:13. Zabrzanie w drugiej części gry wyraźnie przyśpieszyli tempo, co pozwoliło na odskoczenie na 11 punktów rywalowi z Elbląga. Meble Wójcik Elbląg muszą jeszcze poczekać na premierowe zwycięstwo w PGNiG Superlidze.

59
    Patryk Gluch skutecznie przelobował Adriana Fiodora. (24:13)
    59
    Ze skrzydła trafia Adrian Niedośpiał. (23:13)
    56
    Marek Daćko po rzucie z koła. (22:13)

55
    Przez ostatnie minuty dużo strat i niedokładnych zagrań po obu stronach. (21:13)
    51
    Ścigaj pewnie z karnego. (21:13)

51
    Teraz w osłabieniu zagra drużyna gości, dwie minuty kary dla Bartosza Janiszewskiego. (20:13)
    51
    Janiszewski z trudnej pozycji. (20:13)
    50
    Adamuszek celnie przez blok. (20:12)
    49
    Jakub Moryń pewnie i skutecznie. (19:12)

49
    Kara dwóch minut dla Rafała Glińskiego. Rzut karny dla Meble Wójci Elbląg. (19:11)