Łowicz – KS Drwęca 1:3 (koniec) | Widzew – Ruch W. M. 4:2 (koniec)
Widzew Łódź
4:2 (2:0)
Ruch Wysokie Mazowieckie
Niedziela 02.10.2016, 15:30 • Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, Łódź • 3 liga, grupa I • Runda 10

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W niedzielne wczesne popołudnie w ramach 10. kolejki rozgrywek III ligi grupy I – Widzew Łódź podejmie Ruch Wysokie Mazowieckie. Faworytem tego spotkania zdaniem bukmacherów są gospodarze, którzy przede wszystkim porównywalnie mają lepszych zawodników oraz chcą jak najszybciej awansować do II ligi w czym Widzewowi chce przeszkodzić lokalna drużyna ŁKS-u, która jest na ten moment liderem w lidze.

Widzew Łódź zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i bilansem bramkowym wynoszącym 14 goli zdobytych i zaledwie 3 stracone. Łodzianie nie odnieśli w obecnych rozgrywkach ani jednej porażki. Dotychczas wygrali 6 spotkań, a 2 zremisowali. Piłkarze Widzewa mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z rezerwami Legii, który odbędzie się 26 listopada. W tym momencie Widzewiacy tracą do liderującego ŁKS-u – 5 oczek.
    Oto kadra meczowa Widzewa na spotkanie z Ruchem!

Ruch Wysokie Mazowieckie zajmuje w tabeli ligowej 10. miejsce. Rywale Widzewa do tej pory zgromadzili 11 punktów wygrywając 3 spotkania, remisując 2 i przegrywając 4. Bilans Ruchu to 8 goli zdobytych i 17 straconych.

Gospodarze niedzielnego pojedynku pokonali na wyjeździe aż 4:0 – Huragan Wołomin, a piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie również efektownie zwyciężyli przed własną publicznością 3:0 z Motorem Lubawa. Wszystkie 3 gole zdobył Kamil Zalewski. Tym samym Ruch przerwał swoją niechlubną passę 4 spotkań bez wygranej.
    W piątek minął rok od momentu kiedy to Marcin Płuska objął posadę I trenera łódzkiego Widzewa! Z pewnością piłkarze będą chcieli odnieść zwycięstwo i dedykowąc je swojemu trenerowi!

Na transmisję live z meczu Widzew Łódź – Ruch Wysokie Mazowieckie serdecznie zapraszamy do naszego serwisu już w niedzielę od godziny 15:30. Kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego podamy wyjściowe jedenastki.

Widzew Łódź: Choroś – Tlaga, Jędrzejczyk, Zieleniecki, Szewczyk – Rodak – Budka, Michalski, Mąka – Możdżonek – Kowalczyk

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rakowiecki – Jóźwiak, Pasko, Piłatowski, Borowicz – Brokowski, Grochowski, Rogowski, Sawicki, Poduch – Zalewski

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce).

Gospodarze zagrają dziś w strojach czerwonych, a goście wystąpią na biało-niebiesko.

1

1
    Od środka zaczęli łodzianie.

2
    Dalekie podanie w kierunku Adriana Budki, ale Rakowiecki bez problemu wyłapał piłkę.
    3. Oto zdjęcie wykonane na kilka chwil przed początkiem spotkania. Na trybunach zasiadł dziś m.in były gracz Widzewa - Marcin Robak!

4
    Gospodarze przed sporą szansą na zdobycie bramki. Składna akcja Widzewa, ale Szewczyk w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z golkiperem Ruchu. Róg dla łodzian.

5
    Ten stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką gości, ale nadal w posiadaniu futbolówki Widzew.

6
    Dalekie podanie na prawe skrzydło, ale Zieleniecki prawidłowo oddala zagrożenie.

7
    Możdżonek niedokładnie zgrywa piłkę klatką do Budki i od autu zaczną przyjezdni.

8
    Walka o piłkę przy linii końcowej boiska i górą defensor łódzkiego Widzewa. Od bramki zacznie Choroś.

9
    Pasko blokuje dośrodkowanie z prawego skrzydła i kolejny rzut rożny mają gospodarze.

10
    Ależ mieli szansę Widzewiacy na zdobycie pierwszej bramki! Dośrodkowanie z narożnika boiska, tam zgrywa piłkę głową zupełnie niepilnowany gracz Widzewa, po czym do futbolówki dopadł Sebastian Zieleniecki i z około 7-8. metrów oddaje strzał na bramkę, ale to było zbyt lekkie uderzenie i poradził sobie na linii bramkowej Rakowiecki!

11
    Faul na lewej stronie boiska i od rzutu wolnego goście.

12
    Kolejny faul gospodarzy. Tym razem nieprzepisowo zatrzymywał rywala Krzysztof Możdżonek.

13
    Szansa na zabójczą kontrę w wykonaniu Widzewa. Daleka piłka do Mąki na lewe skrzydło, ten podaje po ziemi na drugą stronę do Możdżonka, ale rywale przejęli futbolówkę.

14
    Indywidualna akcja Michalskiego na lewej stronie boiska, który zszedł do środka i uderzył na bramkę Rakowieckiego, który spokojnie interweniuje.

15
    Widzew nieco zaczął ostrzej grać w środku pola co wiąże się z tym, że gracze Ruchu zaczynają popełniać proste błędy.

16
    Zbyt mocne podanie do Szewczyka na lewe skrzydło i nie zdążył do tej piłki gracz Widzewa.

17
    W kontrze goście i dośrodkowanie w pole karne wylądowało w rękach Chorosia.

18
    Mąka ograł rywala w polu karnym po czym uderzył prosto w obrońcę drużyny gości. Do piłki dopadł ostatecznie Rodak, który huknął z dystansu, a futbolówka po głowie obrońcy opuściła plac gry. Róg dla gospodarzy.

19
    Niecelne podanie do Zalewskiego i obrońcy Widzewa w posiadaniu piłki.

20
    Ależ akcja Widzewa! Budka obsłużył na prawej stronie świetnym podaniem Daniela Mąkę, który wpadł w pole karne i zauważył, że Rakowiecki nieco wyszedł z bramki, więc zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale piłka minęła o centymetry słupek bramki Ruchu!

21
    Kolejna popisowa akcja łodzian. Adrian Budka ograł w polu karnym rywala i uderzył ile sił w tej lewej nodze, ale jeszcze piękniejszą interwencję zanotował Rakowiecki!

22
    Daleka piłka do Poducha, ale jego zamiary uprzedził bramkarz Widzewa wybijając futbolówkę daleko w przód.

23
    Teraz na ofsajdzie złapany Kamil Zalewski.

24
    Szewczyk faulowany przez Rogowskiego. Od rzutu wolnego na własnej połowie zaczną łodzianie.

25
    Groźnie wyglądający faul Michała Grochowskiego na Macieju Szewczyku. Żółta kartka dla gracza Ruchu, a zawodnik Widzewa potrzebuje pomocy medycznej.

26
    Gra wznowiona. Również wraca na boisko Szewczyk, który może kontynuować mecz.

27
    Kolejna akcja po której Widzew powinien prowadzić! Krzysztof Możdżonek przełożył sobie piłkę w polu karnym na lewą nogę, po czym uderzył i trafił prosto w Rakowieckiego!

28
    Faul w środku pola, którego dopuścił się Robert Kowalczyk.

29
    Zupełnie niepilnowany Adrian Budka próbuje uderzenia z około 20. metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Ruchu.

30
    Kamil Tlaga faulowany na prawej stronie boiska i od rzutu wolnego Widzew.

31
    Gol dla Widzewa!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MICHALSKI.

W końcu wykorzystali swoją szansę łodzianie. Szybkie podanie na prawe skrzydło do wbiegającego Roberta Kowalczyka, który podaje po ziemi w pole karne, na 5. metrze z piłką minął się Adrian Budka, a futbolówka trafiła pod nogi MATEUSZA MICHALSKIEGO, który pewnie uderza po długim rogu i pokonuje w końcu bramkarza Ruchu.

32
    Sam na sam z Rakowieckim wychodzi Kowalczyk, który pogubił się walcząc o piłkę z obrońcą. Ostatecznie dopadł do futbolówki Daniel Mąka, który oddał strzał, trafił w słupek i piłka opuściła plac gry. Jak się okazuje jednak na spalonym był pomocnik Widzewa.

33
    Mamy małą przerwę w grze. Na boisku opatrywany jest stoper Ruchu, który w ferworze walki o piłkę ucierpiał.

34
    Gra wznowiona. Ze zdrowiem piłkarza drużyny gości już wszystko w porządku.

35
    Faulowany Możdżonek w środku pola i od rzutu wolnego Widzew.

36
    Okazja na podwyższenie prowadzenia przez Roberta Kowalczyka, ale zawodnik łódzkiego Widzewa zbyt długo zwlekał i obrońcy Ruchu przejęli piłkę.

37
    Strzelcem bramki KAMIL TLAGA.

Akcja na prawej stronie. Podanie w pole karne do Daniela Mąki, który walczył o pozycję do strzału z obrońcą Ruchu, ale ostatecznie pomocnik Widzewa popisał się świetnym zagraniem piętą do KAMILA TLAGI, który huknął z całej siły i bez szans na obronę był Rakowiecki.

39
    Sędzia wraca do akcji sprzed kilkudziesięciu sekund i pokazuje Przemysławowi Rodakowi żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola.

40
    Plaga ostro fauluje rywala na połowie Ruchu. Ucierpiał w tym starciu Grochowski. Rzut wolny dla gości.
    41. Dziś na stadionie przy ulicy Milionowej obecny jest Mariusz Stępiński, były gracz Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów czy Wisły Kraków, a aktualnie gracz francuskiego FC Nantes, który w ostatnim meczu ligowym zdobył bramkę! Oto ona.

42
    Dośrodkowanie Budki z prawego skrzydła i jak się okazuje to podanie zbyt mocne do Kowalczyka, a cała akcja bardzo zwolniona.

43
    Tlaga uderza z dystansu, ale piłka wysoko nad poprzeczką.

44
    Teraz odważna próba Rodaka, który spróbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzenie z około 45. metrów, ale piłka minęła bramkę Ruchu.

45
    Dwie minuty dolicza sędzia Kamil Baranowski do pierwszej połowy tego spotkania.

45+1
    Ruch przy piłce. Spokojnie próbują skonstruować jakiś atak rywale. Widać, że jedni i drudzy czekają na gwizdek arbitra i zejście do szatni.

45+2
    Widzewiacy wywalczyli aut na lewej stronie boiska. Nie śpieszy się gospodarzom z wznowieniem gry.

45+2

Do przerwy Widzew Łódź prowadzi na własnym stadionie 2:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Jest to chyba najmniejszy wymiar kary jaki mogli wymierzyć łodzianie. Akcji bramkowych gracze Widzewa mieli o wiele więcej. Liczymy, że w drugiej połowie zobaczymy jeszcze kilka bramek, ale nie tylko w wykonaniu drużyny gospodarzy.

46

46
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi kontuzjowany Robert Kowalczyk, na boisku pojawia się Piotr Burski.

47
    Za silne dośrodkowanie Mateusza Michalskiego na prawą stronę i od bramki zacznie Rakowiecki.

48
    Dobre podanie Zielenieckiego do Budki, ale skrzydłowy Widzewa nieco spóźniony.

49
    Ależ zepsuli bardzo dobrą okazję łodzianie! Wbiegł na lewej stronie Mateusz Michalski, próbował on dograć do wychodzącego na pozycję Burskiego, ale przesadził z siłą!

49
    Gol dla Ruchu Wysokie Mazowieckie!
    Strzelcem bramki MICHAŁ GROCHOWSKI.

No i mamy małą niespodziankę, bo gola kontaktowego zdobywają gracze Ruchu. Prosta strata Mąki w środku pola, i do futbolówki dopadł MICHAŁ GROCHOWSKI, który walcząc bark w bark ze stoperem WIdzewa oddał precyzyjne uderzenie przy słupku i Choroś musi wyciągać piłkę z siatki.

50
    Róg dla Ruchu, który ruszył mocno do ataku.

51
    Nie przyniósł ten stały fragment gry najmniejszego zagrożenia bramce Chorosia i w posiadaniu piłki widzewiacy.

52
    Aut na lewej stronie dla Widzewa. Naciskał na rywala Szewczyk przez co gracz Ruchu wyszedł z futbolówką poza plac gry.

53
    Odżyli przyjezdni, którzy zaczynają coraz częściej atakować.

54
    Kamil Tlaga powalony na murawę od rzutu wolnego grę wznowi Widzew.

55
    Ostry faul na Macieju Szewczyku i rzut wolny na lewej stronie mają łodzianie.

55
    Ukarany żółtą kartką Paweł Brokowski za to przewinienie na Szewczyku.

56
    Najlepszy strzelec Ruchu – Kamil Zalewski uderzył sprzed pola karnego, ale spokojnie interweniuje Michał Choroś.

56
    Strzelcem bramki DANIEL MĄKA.

Krzysztof Możdżonek wpadł na prawym skrzydle w pole karne rywali. Gracz Widzewa oddał strzał, ale piłka odbiła się od obrońcy Ruchu i trafiła do DANIELA MĄKI, który uderzył celnie w okienko bramki Rakowieckiego i mamy 3:1!

57
    Róg dla Widzewa. Chcą pójść za ciosem łodzianie i jak najszybciej powiększyć przewagę.

58
    Wrzutka z prawej flanki w pole karne gospodarzy, ale spokojnie wyłapuje piłkę Choroś.

60

To się nam porobiło! Ruch uwierzył, że może powalczyć i zdobył drugą bramkę, a do siatki trafił po raz drugi w meczu MICHAŁ GROCHOWSKI, który obrócił się z piłką w polu karnym rywali i uderzając po długim rogu trafił do bramki Widzewa! Nie najlepiej zachował się w tej sytuacji Michał Choroś.

61
    Świetna statystyka Ruchu. Dwa strzały na bramkę i dwie bramki zdobyte przez zespół gości.

62
    Zmiany w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzą zdobywcy bramek Daniel Mąka i Mateusz Michalski, a w ich miejsce wchodzą na murawę Princewill Okachi oraz Patryk Strus.

63
    Zmiana w drużynie Ruch Wysokie Mazowieckie: z boiska schodzi Jóźwiak, na boisku pojawia się Zieniewicz.

64
    Burski fauluje w środku pola i rzut wolny mają goście.

65
    Kamil Tlaga wybija piłkę na rzut rożny. Dużo swobody w tej drugiej połowie widać w grze gości.

66
    Nie wynikło nic groźnego z tego stałego fragmentu gry. Przy piłce Widzew.

68
    Na pozycji spalonej Burski.

69
    Okachi wbiegł w pole karne gości i podał do Strusa, który nie zdołał oddać nawet uderzenia na bramkę rywala.

70
    Ostatnie 20 minut meczu przed nami. Nie będzie to łatwa końcówka dla łodzian, bo Ruch widać, że rusza coraz śmielej do ataku, a widzewiacy grają w drugiej połowie bardzo słabo.

71
    Kolejny raz na ofsajdzie przyłapany Piotr Burski.

72
    Faul Zielenieckiego w środku pola. Rzut wolny dla Ruchu.

73
    Widzew stracił piłkę w obronie. Było przez chwilę gorąco pod polem karnym gospodarzy, ale ostatecznie oddalają zagrożenie widzewiacy.

74
    Świetna okazja dla Widzewa! Sam na sam z Rakowieckim wyszedł Burski i zamiast uderzyć niepotrzebnie wyczekiwał i został zatrzymany przez golkipera Ruchu!

75
    Strzelcem bramki PIOTR BURSKI.

Wykorzystali wyższe ustawienie rywali gospodarze i skonstruowali kolejną dobrą akcję, która zakończyła się golem na 4:2! Sam na sam z bramkarzem Ruchu wyszedł Krzysztof Możdżonek, który powinien zdobyć bramkę, ale fatalnie się zachował i stracił piłkę. Do futbolówki na przedpolu dopadł PIOTR BURSKI, który mocno uderzył na bramkę rywali i trafił przy słupku!

76
    Faulowany w środku pola Okachi. Rzut wolny ma Widzew.

77
    Kolejna dogodna okazja dla gospodarzy zmarnowana przez Burskiego, który w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza.

78
    Głową Burski przedłuża podanie do Strusa, który został przyłapany na pozycji spalonej.

79
    Walka na prawym skrzydle i od autu wznowi Widzew.

80
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Adrian Budka, na boisku pojawia się Kamil Sabiłło.

81
    Strus zgrywa piłkę na 16. metr do Możdżonka, który oddał uderzenie, ale futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

82
    Grochowski ucierpiał podczas walki w powietrzu i mamy przerwę w grze. Nie wygląda to dobrze. Strzelec dwóch goli wyglądał jakby chwilowo stracił przytomność.

83
    Przerwa w grze trwa ciągle. Michał Grochowski powoli podnosi się z murawy.

84
    Zmiana w drużynie Ruch Wysokie Mazowieckie: z boiska zszedł kontuzjowany Michał Grochowski, na boisku pojawia się Decewicz.

85
    Faulowany na lewej stronie boiska Piotr Burski. Rzut wolny dla RTS-u.

87
    Teraz to Burski sfaulował rywala walcząc o piłkę w ataku.

88
    Kamil Tlaga próbuje wymusić rzut wolny dla Widzewa, ale sędzia nie daje się nabrać.

89
    Burski kolejny raz w tym meczu na sporym ofsajdzie.

90
    5 minut dolicza arbiter tego spotkania do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Faulowany Szewczyk na lewej stronie i rzut wolny mają łodzianie.

90+2
    Dobre przejęcie piłki w środku pola przez Okachiego, który podaje na lewą stronę i kolejny faul na Szewczyku. Tym razem żółta kartka dla Borowika.

90+3
    Przepychanka Jędrzejczyka z rywalem na prawej stronie obrony i sędzia pokazuje obrońcy Widzewa żółtą kartkę.

90+4
    Faul w ataku Możdżonka i od rzutu wolnego na własnej połowie rozpocznie Ruch.

90+5
    Próbuje z dystansu zaskoczyć rywala Piotr Burski, ale jego strzał spokojnie wybronił Rakowiecki.

90+5
    Łódzki Widzew z małymi problemami, ale pokonuje 4:2 - Ruch Wysokie Mazowieckie i dopisuje kolejne trzy punkty do swojego dorobku!

Nie był to porywający mecz jeśli chodzi o ilość emocji. W pierwszej połowie totalna dominacja Widzewa i prowadzenie 2:0. Myślę, że gdyby nie te zmarnowane okazje to po przerwie łodzianie nie musieli by aż tak się stresować. W drugiej połowie Ruch zdobył dwa gole i złapał kontakt z gospodarzami spotkania, ale bramka zmiennika Burskiego ustaliła wynik meczu. Dziękujemy za uwagę. Na dziś to wszystko. Zapraszamy do śledzenia innych relacji w naszym serwisie! (17:27:05)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Adam Ka

Gole: 31. Michalski, 37. Tlaga, 56. Mąka, 75. Burski – 49. Grochowski, 60. Grochowski

Kartki:   39. Rodak (WID), 90+3. Jędrzejczyk (WID) – 25. Grochowski (RWM), 55. Brokowski (RWM), 90+2. Borowik (RWM)

Widzew Łódź: Choroś – Tlaga, Jędrzejczyk, Zieleniecki, Szewczyk – Rodak – Budka (80. Sabiłło), Michalski (62. Strus), Mąka (62. Okachi) – Możdżonek – Kowalczyk (46. Burski)
    Zmiany: Wlazłowski, Gromek, Strus, Okachi, Zawodziński, Sabiłło, Burski

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rakowiecki – Jóźwiak (63. Zieniewicz), Pasko, Piłatowski, Borowik – Brokowski, Grochowski (84. Decewicz), Rogowski, Sawicki, Poduch – Zalewski

Sędziowie: Kamil Baranowski (Siedlce)