Bayer – Hoffenheim 0:3 (koniec) | Hertha – FC Koln 2:1 (koniec) | Ingolstadt – Borussia D. 3:3 (koniec)
Darmstadt – Wolfsburg 3:1 (koniec) | Freiburg – Augsburg 2:1 (koniec) | Bayern – Borussia M. 2:0 (koniec)
Bayern Monachium
2:0 (2:0)
Borussia Monchengladbach
Sobota 22.10.2016, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 8

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (20:24:56)
    Bayern wygrywa dzisiaj bez większego trudu:

To już zdecydowanie jednostronny pojedynek. Bayern Monachium już w pierwszej połowie wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie i później wystarczyło już tylko kontrolować przebieg całej rywalizacji. Jako pierwszy dzisiaj na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie brazylijskiego defensora gospodarzy. Później podwyższył wynik Douglas Costa dokładnym strzałem w krótki róg bramki. W drugiej połowie goście stworzyli sobie jedną świetną okazję na bramkę kontaktową, ale Hahn uderzył jedynie w poprzeczkę bramki Neuera. W efekcie Bawarczycy sięgają po komplet punktów.

90+2

90+1
    Pięknie z rzutu wolnego przymierzył Daniel Alaba, jednak na linii bramkowej wykazał się golkiper Źrebaków i przeniósł futbolówkę nad bramką!

90
    Robert Lewandowski był faulowany przez rywala tuż przed linią pola karnego. Będzie to z pewnością okazja na uderzenie dla gracza Bayernu.

89
    Za moment dowiemy się ile minut do spotkania doliczy arbiter. W końcówce huknął jeszcze zza szesnastki Renato Sanches, ale nie dał się zaskoczyć Sommer.

88
    Ambitnie walczą do samego końca przyjezdni piłkarze, jednak nie pozwalają im rywale na zbyt wiele.
    Nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja Brazylijczyka:

87
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że dość spokojnie na własnym obiekcie wygrają Bawarczycy.

85
    Bayern zaczął grać w końcówce bardzo rozważnie. Przez jak najdłuższy okres czasu utrzymuje się w posiadaniu futbolówki na połowie gości.

84
    Zmiana ta oznacza, że Robert Lewandowski zagra dzisiaj cały mecz w podstawowym składzie Bayernu Monachium. Ma Polak jeszcze trochę czasu na swoje trafienie.

83
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Joshua Kimmich.

82
    Dość długo konstruowali goście swoją akcję ofensywną, ale wszystko kończy się w rękach Neuera. Później kontuzji doznał jeszcze Rafinha.

81
    Potrzebują zawodnicy z M'Gladbach szybkiej bramki kontaktowej, żeby myśleć o skutecznej pogoni w tej rywalizacji.

80
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Renato Sanches.

79
    Z pewnością ofensywny zawodnik Borussii jest w stanie wnieść trochę ożywienia w poczynaniach ofensywnych Źrebaków.

78
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi André Hahn, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

78
    Dobrze ogląda się akcję wyprowadzaną przez graczy Schuberta. Brakowało im takiej gry w pierwszej połowie rywalizacji.

Dawid Czempisz

Gole: 16. Arturo Vidal, 31. Costa

Kartki:   71. Kramer (MNC)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 1:1. Foule: 4:11.
    Bayern Monachium: Neuer – Rafinha (83. Kimmich), Javi Martínez, Hummels, Alaba – Arturo Vidal, Alonso, Alcántara – Robben (80. Sanches), Lewandowski, Costa (73. Müller).
    Zmiany: Ulreich – Boateng, Bernat, Kimmich, Sanches, Müller, Coman.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Korb, Vestergaard, Elvedi, Wendt (65. N. Schulz) – Strobl, Kramer – J. Hofmann (46. Jantschke), Stindl, Johnson – Hahn (78. Herrmann).
    Zmiany: Sippel – Jantschke, Rütten, Herrmann, N. Schulz, Dahoud, Sow.

Główny: Jochen Drees
    Asystenci: Timo Gerach, Christian Gittelmann
    Techniczny: Robert Schröder.

Widownia: 75 000