Lyon – Guingamp 1:3 (koniec) | Bordeaux – AS Nancy 1:1 (koniec) | Lille – Bastia 2:1 (koniec)
Dijon – Lorient 1:0 (koniec) | Angers – Toulouse 0:0 (koniec) | Nantes – Rennes 1:2 (koniec)
Girondins Bordeaux
1:1 (0:0)
AS Nancy-Lorraine
Sobota 22.10.2016, 20:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 10

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:20:26)
    Tylko remis Bordeaux!

Niespodzianka stała się faktem. Outsider Ligue 1 zremisował w Bordeaux, choć w 55. minucie stracił gola. Żyrondyści witali się z gąskami po trafieniu Meneza, a na dodatek kontrolowali wydarzenia. Trudno powiedzieć, w jaki sposób gospodarze rozsypali się w 75. minucie i pozwolili na wyrównanie Kourze. W ostatnich minutach obie drużyny miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola, ale stanęło na kompromisie. Niezłe widowisko, w którym piłka szybko przenosiła się spod jednego pod drugie pole karne. Oczywiście, były przestoje, ale zarazem była wola przełamania się i walki o każdy centymetr placu. 90 minut w Bordeaux zagrał Igor Lewczuk i był blisko zdobycia gola.

90+4
    Ostatnie odliczanie i piłka w posiadaniu Nancy. Chyba już nic złego nie stanie się przyjezdnym.

90+2
    Carrasso zgłosił uraz i nie dokończy meczu między słupkami. Trener nie może już zrobić zmian, więc jeden z zawodników z pola imituje bramkarza Bordeaux.

90+1
    To cała seria piłek meczowych dla Nancy! Dale dostał podanie na wolne pole i wbiegł w szesnastkę. Za mocno podpalił się i kopnął futbolówkę hen wysoko na wiwat!

90
    Marchetti nie ma szczęścia i tu nie ma wątpliwości. Ponownie grymas na twarzy pomocnika po uderzeniu z dystansu blisko bramki.

89
    Dwa rzuty rożne dla Nancy i zatrzęsła się boczna siatka. Na krótki słupek zbiegł, po czym niebezpiecznie dziobnął piłkę Robić.

87
    Na lewym skrzydle popędził ile tchu w płucach Robić. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, a tymczasem zmiennik próbował wrzucić piłkę za kołnierz Carrasso. Bramkarz wybił z trudem na korner!

86
    Ma w tym pomóc przyjezdnym drugi zmiennik Dale, który wbiegł na boisko zamiast Dia.

86
    A może Nancy stać na jeszcze jeden atak, który da outsiderowi sensacyjne zwycięstwo w Bordeaux.
    84. Adam Ounas (BOR)

84
    Najlepsza szansa na zdobycie drugiego gola dla Girondins Bordeaux. Ounas pomylił się nieznacznie, ale takie detale decydują dziś w futbolu!

84
    Widać, że w mediach społecznościowych mecz zaczął budzić dodatkowe emocje po bramce Koury na 1:1.

82
    Futbolówka wrzucona za linię obrońców w czerwonych strojach. Była tam przebitka i musiał ratować drużynę przed rzutem rożnym Assembe.

81
    Menez miał być bohaterem, a jego gol zwycięskim. W 81. minucie opuścił boisko na rzecz Kiese Thelina.

79
    Witali się z gąskami w ogródku gospodarze, a tymczasem muszą od nowa rzucić się do ataku. Nie będzie to łatwe zadanie.

Gole: 55. Ménez – 75. Koura

Kartki:   56. Ounas (BOR) – 23. Diarra (NAN), 32. Lenglet (NAN), 56. Marchetti (NAN)

Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 6:3. Foule: 1:3.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Pallois, Lewczuk, Contento – Ounas, Toulalan (78. Laborde), Plašil (C), Ménez (81. Kiese Thelin) – Rolán (72. Sertic), Malcom.
    Zmiany: Prior – Gajić, Kiese Thelin, Vada, Laborde, Sertic, Poundjé.

AS Nancy-Lorraine: N'Dy Assembé – Cétout, Cabaco, Lenglet (C), Badila, Coulibaly (74. Robic) – Pedretti, Diarra, Marchetti – Dia (86. Dalé), Koura.
    Zmiany: Czernik – Aït Bennasser, Robic, Dalé, Cuffaut, Guidileye, Chrétien.

Sędziowie: Stephane Lannoy