RB Lipsk – Mainz 3:1 (koniec) | Schalke 04 – Werder 3:1 (koniec)
RB Lipsk
3:1 (3:0)
FSV Mainz 05
Niedziela 06.11.2016, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsk • Niemiecka Bundesliga • Runda 10

To już wszystko z Lipska. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na portalu lajfy.com. Dobrego wieczoru! (17:25:06)
    "Byki" pozostają na drugim miejscu, lecz zrównują się punktami z Bayernem Monachium!

Zakończyło się właśnie przedostatnie niedzielne spotkanie w ramach 10 kolejki niemieckiej Bundesligi. W nim po kolejne w tym sezonie zwycięstwo sięga RB Lipsk, które na pewno zasłużyło na te trzy punkty. Szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowali się oni wręcz wzorowo i prowadzili już 3:0. W drugiej odsłonie nieco spuścili z tonu, oddając inicjatywę Mainz. FSV grało już lepiej i zdobyło bramkę kontaktową, jednak tylko na tyle było ich dzisiaj stać.

90+2

90+1
    Całkiem niezłe dośrodkowanie Malliego z lewego narożnika spada na głowę Ramalho. Brazylijczyk uderzył obok słupka.

90
    Sędzia dolicza dwie dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

89
    Z centrą Malliego z łatwością poradzili sobie defensorzy Lipska i bardzo szybko oddalili oni niebezpieczeństwo spod własnej bramki.

88
    Cordoba szarżował przy linii końcowej i sprytnie nabiegł Comppera. Mainz będzie miało jeszcze rzut rożny w końcówce.

87
    Trzecia roszada u "Byków". Forsberg ustępuje swojego miejsca dla Kaisera.

86
    Ramalho do końca powalczył o futbolówkę i skończyło się to ostrym wejściem w nogi Selke. Arbiter od razu pokazał Brazylijczykowi żółtą kartkę.

85
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła futbolówka spadła na jedenasty metr na nogę Bussmanna. Francuz strzelił z powietrza wprost w Lossla.

84
    W ostatnich minutach bardzo wyrównał nam się ten mecz. Można nawet powiedzieć, że przewagę zyskali przyjezdni.

83
    Prostopadłe podanie do rozpędzonego Onisiwo. Ten nie upilnował swojej pozycji do końca i wpadł w pułapkę ofsajdową.

82
    Wysokiego pressingu spróbowali miejscowi, jednak nie sprawił on problemów gościom, którzy łatwo spod niego wyszli.

81
    Bell dał się zwieść Selke i wykonał zupełnie nieudany wślizg. Sędzia pokazał rezerwowemu FSV zasłużone "żółtko".

80
    Donati wpada w pole karne po przechwycie na połowie rywali i nawija stojącego naprzeciw niego Comppera! Ten podstawia nogę Włochowi i powoduje jego upadek! To powinien być rzut karny!

79
    Drugie przemeblowanie u "Byków". Plac gry dla Selke pozostawia Poulsen.

78
    Burke brzydką nakładką wszedł w szykującego się do uderzenia Brosinskiego i dosyć mocno odczuł to Niemiec.

77
    Forsberg wślizgiem zaatakował jednego z przeciwników i arbiter nie miał wątpliwości, że trzeba odgwizdać w tej sytuacji faul.

Mateusz Nyka

Gole: 3. Werner, 21. Forsberg, 44. Werner – 74. Bell

Kartki:   54. Brosinski (MAI), 81. Bell (MAI), 86. Ramalho (MAI)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:2. Foule: 12:12.