Bournemouth – Leicester 1:0 (koniec) | Everton – Arsenal 2:1 (koniec)
Everton F.C.
2:1 (1:1)
Arsenal F.C.
Wtorek 13.12.2016, 20:45 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 16
    Końcowe statystyki tego spotkania. Everton był dzisiaj lepszy i zasłużenie zgarnął komplet punktów.

Arsenal ponosi drugą porażkę w tym sezonie - pogromcą ponownie zespół z Liverpoolu.

Po bardzo dobrej drugiej części meczu drużyna Evertonu zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Kanonierzy zagrali dzisiaj zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w portalu Lajfy.com! (22:40:09)

90+5

90+4
    Jak to nie wpadło! Arsenal miał kapitalną okazję do zdobycia gola! Gospodarze po strzale Iwobiego wybijają futbolówkę w z linii bramkowej!

90+4
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Phil Jagielka (Everton F.C.). Gospodarze będą kończyć to spotkanie w osłabieniu!

90+3
    Gospodarze szanują piłkę, grają na czas. Kanonierzy natomiast nie mają zbyt wielu okazji do zdobycia gola.

90+2
    Kontratak Evertonu! Barkley wpadł w pole karne i zdecydował się oddać strzał z ostrego kąta! Cech odbija futbolówkę na rzut rożny.

90+1
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowych 90!

90
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi James McCarthy, na boisku pojawia się Ramiro Funes Mori.

89
    Sanchez groźnie dośrodkował w pole karne, ale dobrze interweniował wychodzący z bramki Stekelenburg.

88
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Francis Coquelin, na boisku pojawia się Lucas.

88
    Kanonierzy nie mają zbyt wiele czasu, aby doprowadzić do wyrównania. Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka!
    86. Ashley Williams (EVE) - 2:1

86
    Gol dla Evertonu!
    Strzelcem bramki ASHLEY WILLIAMS.

Everton dopiął swego! Ta bramka wisiała w powietrzu! Barkley dośrodkował z rzutu rożnego, gdzie skuteczny strzał głową oddał walijski obrońca! Petr Cech nie miał nic powiedzenia!

85
    Baines dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale uderzenie jednego z zawodników Evertonu zostało zablokowane przez obrońców Arsenalu.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Laurent Koscielny (Arsenal F.C.). Kapitan Arsenalu przerwał faulem dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy.

83
    Everton utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie rywali, ale wiele z tego nie wynika.
    82. Przed nami decydujące minuty tego spotkania, którego losy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Gole: 44. Coleman, 86. A. Williams – 20. Alexis Sanchez

Kartki:   18. Jagielka (EVE), 42. James McCarthy (EVE) – 84. Koscielny (ARS)   90+4. Jagielka (EVE)

Everton F.C.: Stekelenburg – Coleman, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Gueye, James McCarthy (90. Ra. Funes Mori) – Lennon (68. Mirallas), Barkley, E. Valencia (79. Calvert-Lewin) – Lukaku.

Zmiany: Robles – Deulofeu, Mirallas, Cleverley, Ra. Funes Mori, Calvert-Lewin, Holgate.

Arsenal F.C.: Cech – Bellerín, Gabriel Paulista, Koscielny (C), Monreal – Coquelin (88. Lucas), Xhaka – Walcott (71. Giroud), Özil, Oxlade-Chamberlain (71. Iwobi) – Alexis Sanchez.

Zmiany: Ospina – Gibbs, Holding, Elneny, Iwobi, Lucas, Giroud.

Sędziowie: M. Clattenburg