Leganés – Bilbao 0:0 (koniec) | FC Barcelona – Las Palmas 5:0 (koniec) | Atletico – Real Betis 1:0 (koniec)
Deportivo – Villarreal 0:0 (koniec)
FC Barcelona
5:0 (1:0)
UD Las Palmas
Sobota 14.01.2017, 16:15 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 18

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na stronie Lajfy.com! (18:11:42)

Faule: 15:10.

FC Barcelona jak najbardziej zasłużenie wygrała 5:0 z Las Palmas. Szczerze mówiąc gdyby nie świetne interwencje w pierwszej połowie Javiego Varasa, to wynik mógłby być jeszcze wyższy. Wygranymi tego spotkania są na pewno Arda Turan, Aleix Vidal oraz Rafinha, którzy bardzo się wyróżniali w tym spotkaniu, więc mogą liczyć na grę w następnych spotkaniach. Można odnieść wrażenie, że niektórzy piłkarze Las Palmas przeszli obok meczu, gdzie z takim rywalem powinno się dać z siebie wszystko.

90+1

90+1
    Co najmniej minuta doliczona do drugiej części meczu.

90
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu gości faulowany we własnej szesnastce był Aleix Vidal i od rzutu wolnego wznowił grę Marc-André ter Stegen.

89
    Aleix Vidal przypadkowo uderzył Kevina-Prince'a Boatenga i od rzutu wolnego zaczęło grę Las Palmas.

87
    Na spalonym znalazł się Jonathan Viera.

86
    Faul Rakiticia na połowie rywala na Roque Mesie i od rzutu wolnego rozpoczęli grę goście.

84
    Faulowany na własnej połowie był Aleix Vidal i od rzutu wolnego rozpoczął grę Jérémy Mathieu.

83
    Tym razem w świetnej sytuacji znalazł się Paco Alcácer, ale jeszcze lepiej w polu karnym ubiegł go Javi Varas.

82
    Tym razem na offsajdzie złapany został w polu karnym gości Lionel Messi.
    Strzelcem gola Aleix Vidal!

80. Aleix Vidal (BAR) - 5:0

80
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki ALEIX VIDAL.

Po kontrze Paco Alcácer dośrodkował z prawej strony w pole karne, do piłki doszedł ALEIX VIDAL, który tylko dostawił nogę i zdobył kolejna bramkę dla Barcelony! 5:0!

79
    Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Ivana Rakiticia z 24 metrów trafiło w mur.

77
    Żółtą kartkę za faktyczny faul na Lionelu Messim otrzymuje Marko Livaja (UD Las Palmas).

76
    Po podaniu ze środka pola piłkę dostał Kevin-Prince Boateng, który oddał płaski strzał, lecz wprost w ręce Marc-André ter Stegena.

Radosław Radczak

Gole: 14. L. Suárez, 52. Messi, 57. L. Suárez, 59. Arda Turan, 80. Aleix Vidal

Kartki:   25. Rafinha (BAR), 29. Mascherano (BAR), 32. A. Gomes (BAR) – 2. Mesa (LPA), 42. H. Lopes (LPA), 55. Boateng (LPA), 77. Livaja (LPA)

Strzały celne: 10:1. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 7:3. Foule: 15:10.
    FC Barcelona: ter Stegen – Aleix Vidal, Umtiti, Mascherano, Alba – Rafinha, Busquets (73. Mathieu), A. Gomes (62. Rakitić) – Messi (C), L. Suárez (68. Alcácer), Arda Turan.
    Zmiany: Cillessen – Digne, Mathieu, Alcácer, Neymar, Rakitić, Iniesta.

UD Las Palmas: Varas – Michel, Lemos, David García (C) (34. Artiles), H. Lopes – Viera – Mesa, V. Gómez (62. Mateo), El Zhar (74. Livaja), Boateng – Tana.
    Zmiany: Lizoain – Simón, Montoro, Livaja, Momo, Mateo, Artiles.

Sędziowie: Alberto Undiano Mallenco (główny), Roberto Alonso Fernández (asystent 1), Jon Núñez Fernández (asystent 2), Sergio Usón Rosel (techniczny).