FK Krasnodar – Fenerbahce 1:0 (koniec) | Alkmaar – Lyon 1:4 (koniec) | Borussia M. – Fiorentina 0:1 (koniec)
Rostow – Sparta 4:0 (koniec) | Gent – Tottenham 1:0 (koniec) | Olympiakos – Osmanlispor 0:0 (koniec)
Celta Vigo – Szachtar 0:1 (koniec) | Łudogorec – Kopenhaga 1:2 (koniec) | Astra – Genk 2:2 (koniec)
PAOK – Schalke 04 0:3 (koniec) | Hapoel BS – Besiktas 1:3 (koniec) | Villarreal – AS Roma 0:4 (koniec)
Man Utd – Saint-Étienne 3:0 (koniec) | Anderlecht – Zenit 2:0 (koniec) | Legia – Ajax 0:0 (koniec)
Bilbao – APOEL 3:2 (koniec)
Villarreal CF
0:4 (0:1)
AS Roma
Czwartek 16.02.2017, 21:05 • El Madrigal, Villarreal • Liga Europy UEFA • Play-off
    Motor napędowy Romy! 10 bramek w 7 meczach Bośniaka!

Pierwsza połowa była dość przeciętna, chociaż bardzo wyrównana, ale piłkarze Romy wszystko nadrobili po przerwie! W drugich 45 minutach hat-tricka odpalił Edin Džeko, który chyba zapewnił już awans swojemu zespołowi do dalszej fazy turnieju! Bardzo wątpliwe jest, aby Villarreal zdołało odrobić aż 4 gole, w dodatku grając rewanż na wyjeździe! Roma jest po prostu za silna w tym sezonie! (23:03:51)
    AS Roma zdobyła Villarreal!

90+4

90+3
    Z ostatnią akcją meczu wybiega Salah! Egipcjanin uderza obok nogi Asenjo, ale również obok słupka jego bramki! Arbiter kończy te świetne zawody!

90+2
    Gospodarze nie dają za wygraną i próbują strzelić chociażby gola honorowego! Jedyne, co udaje się wywalczyć, to kolejny rzut rożny!

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Radja Nainggolan, na boisku pojawia się Leandro Paredes Leandro Paredes.

89
    Jeszcze Peres nieco przesadził i arbiter wpisuje go do swojego notesu. Ta kartka nie ma teraz większego znaczenia. Będzie ostatnia zmiana w Romie.
    Już 28 goli Džeko w tym sezonie!

87
    Mamy niepotrzebne starcia między piłkarzami. Arbiter wkracza między zawodników i musi uspokoić nerwy zawodników. Gospodarze mogą być podłamani takim przebiegiem drugiej połowy!
    86. Edin Džeko (ASR) - 0:4

86
    Gol dla Romy!

Pozamiatane na El Madrigal!!! EDIN DŽEKO otrzymuje wręcz idealne podanie od Nainggolana i Bośniak notuje dzisiaj hat-tricka! AS Roma chyba może myśleć o kolejnej fazie Ligi Europy!

85
    Takie próby nie mają prawa zagrozić AS Romie. Potężne uderzenie z wielu metrów, ale piłka ląduje gdzieś w trybunach. Od bramki rozpocznie Alisson.

84
    Czy rzymianie pokuszą się o kolejne trafienia, które dobiłyby już umęczonego rywala? Villarreal miał tutaj powalczyć, ale w drugiej połowie wszystko stało się jasne, kto jest dzisiaj lepszy!

83
    Na spore brawa zasługuje dzisiaj również Alisson, który bardzo solidnie zastępuje Wojtka Szczęsnego! Brazylijczyk miał kilka bardzo trudnych sytuacji, ale z każdej wychodził zwycięsko!

82
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Nicola Sansone, na boisku pojawia się Rafael Borré.

82
    Salah walczył o piłkę przy linii bocznej, ale Egipcjanin faulował! Mamy kolejną przerwę i ostatnią zmianę w ekipie gospodarzy!

80
    Villarreal staje przed niezmiernie trudną sytuacją! Hiszpanie tracą u siebie 3 gole, a rewanż zagrają na gorącym, włoskim terenie! Czy Roma może być pewna awansu do 1/8 Ligi Europy?

Wiktor Bukowski

Gole: 32. Emerson Palmieri, 65. Džeko, 79. Džeko, 86. Džeko

Kartki:   45. M. Gaspar (VLR) – 89. Peres (ASR)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:7. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:1. Foule: 12:18.
    Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – dos Santos, Trigueros, B. Soriano (C), Castillejo (67. Czeryszew) – N. Sansone (82. Borré), Bakambu (66. A. López).
    Zmiany: Fernandez – Czeryszew, Álvaro González, A. López, Hernández, Antonio Rukavina, Borré.

AS Roma: Alisson – Manolás, Fazio, Rüdiger (70. Juan Jesus) – Peres, De Rossi (C), Strootman, Emerson Palmieri – Nainggolan (90. Leandro Paredes), El Shaarawy (62. M. Salah) – Džeko.
    Zmiany: Szczęsny – Juan Jesus, Leandro Paredes, Perotti, Totti, M. Salah, Rui.

Sędziowie: Danny Makkelie (Holandia)