Bayern – Eintracht 3:0 (koniec) | Hertha – Borussia D. 2:1 (koniec) | Darmstadt – Mainz 2:1 (koniec)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (koniec) | RB Lipsk – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Ingolstadt – FC Koln 2:2 (koniec)

Faule: 13:24. (20:47:03)

Paweł Olkowski zagrał dziś przeciętne zawody. W pierwszej połowie miał spore problemy z koncentracją i notował dużo strat. W dodatku zarobił żółtą kartkę. Jego drużyna zdobywa jednak jeden punkt na trudnym terenie, a Polak rozegrał pełne 90 minut – to może cieszyć.
    Ostatecznie podział punktów w Ingolstadt!

1:1 do przerwy, a w drugiej połowie obie drużyny jeszcze dołożyły po jednym trafieniu! Ostatecznie zespoły dzielą się punktami, ale na zwycięstwo zasłużyło dzisiaj Ingolstadt. Kolonia praktycznie nie istniała w ofensywie, a w dodatku drugi gol Modeste padł ze spalonego.
    Gospodarze mieli dziś okazję do upragnionego przełamania, lecz nic takiego nie nastąpiło! Ogólnie to były dobre zawody, z czterema golami!

90+5

90+5
    To Pascal Groß uderza ze stałego fragmentu gry! Piłka grzęźnie w murze, a arbiter chwyta za gwizdek po raz ostatni – koniec!

90+4
    Będzie jeszcze jeden rzut wolny dla Ingolstadt dosłownie 2 metry od pola karnego gości! To będzie ostatnia okazja do zwycięskiego trafienia! Kibice wstają z miejsc!

90+3
    Lehmann zatrzymuje kontrę Ingolstadt przy pomocy ręki i kapitan Kolonii także zostaje wpisany do notesu sędziego!

90+2
    Jeszcze jedną kartkę zgarnia Pascal Groß, który zupełnie niepotrzebnie odpyskował sędziemu. Emocje ponoszą zawodników.

90+2
    Wydaje się, że ostatnie słowo będzie należało do miejscowych, którzy mają dzisiaj znacznie większe ambicje od gości z Kolonii. Dużo lepszy mecz w wykonaniu przedostatniej drużyny w Bundeslidze.

90+1
    3 minuty doliczone przez arbitra!

90
    Cała Kolonia została zamknięta we własnym polu karnym! Mocno naciskają gospodarze, ale brakuje im wykończenia. Czy zobaczymy decydującą bramkę w doliczonym czasie gry?

89
    Lezcano wyprowadza Leckiego do linii końcowej, a Australijczyk wywalczył kolejny rzut rożny w tym spotkaniu! Może tym razem uda się ze stałego fragmentu?

88
    Wydaje się, że Olkowski już wyeliminował swoje łatwe straty z pierwszej części spotkania. W drugiej połowie obrońcy Kolonii mają znacznie więcej pracy!

87
    Świetna akcja indywidualna Heintza! Pierwsze na spokojnie zwiódł obrońcę, a następnie postanowił przymierzyć z dystansu! Sporo od bramki Hansena, ale za samą próbę trzeba pochwalić!

85
    Długie podanie do osamotnionego w polu karnym Lezcano, ale Paragwajczyk źle przyjął sobie futbolówkę na klatkę. W końcu piłkarze Ingolstadt tracą posiadanie piłki, Kolonia wybiega za linię środkową!

84
    Do piłki ustawionej na rzucie wolnym podbiega Suttner, ale jego strzał leci sporo nad bramką Horna! Mogą odetchnąć przyjezdni!

83
    Kolejne starcie pomiędzy Heintzem, a Lezcano! Arbiter wpisuje do notesu obrońcę Kolonii, a w dodatku przewinienie jest zaraz przed polem karnym gości, będzie gorąco!

82
    Piłka wpada do bramki Hansena, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter uznał, że to właśnie bramkarz był faulowany w tej sytuacji przy próbie piąstkowania. Dziwna decyzja Pana Zwayera.

Wiktor Bukowski

Gole: 42. Lezcano, 69. Brégerie – 15. Modeste (kar.), 60. Modeste

Kartki:   37. Suttner (ING), 38. Kittel (ING), 61. Brégerie (ING), 90+2. Groß (ING) – 28. Olkowski (KLN), 83. Heintz (KLN), 90+3. Lehmann (KLN)

Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 10:2. Rzuty rożne: 11:0. Spalone: 1:1. Foule: 13:24.
    FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip, Tisserand, Brégerie – Hadergjonaj, Cohen, Morales (72. Roger), Suttner – Leckie, Kittel (67. Groß) – Lezcano.
    Zmiany: Nyland – Levels, Jung, Roger, Groß, Hinterseer, Lex.

1. FC Koln: Horn – Olkowski, Maroh, Heintz, Rausch – Höger (79. Rudņevs), Lehmann, Hector – Jojic (70. Subotić), Ōsako – Modeste.
    Zmiany: Müller – Subotić, Klünter, Clemens, Hartel, Ciftci, Rudņevs.

Sędziowie: Felix Zwayer