Głogów – Red Dragons 5:3 (koniec) | Red Devils – FC Toruń 1:6 (koniec) | Piast – Clearex 3:1 (koniec)
AZS UŚ – Wieliczka 1:1 (koniec) | AZS Gdańsk – Szczecin 3:3 (koniec)
Piast Gliwice
3:1 (2:1)
Clearex Chorzów
Sobota 25.03.2017, 19:00 • Hala Sportowa Jasna 31, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 20

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (20:32:48)

Pierwsza połowa dynamiczna, druga taktyczna. Lepszy w derbach okazał się Piast Gliwice, choć w 5. minucie stracił gola. 17. minuta była najważniejsza dla tego pojedynku. To wówczas gospodarze odrobili stratę z nawiązką, a drogę do bramki Clearexu znaleźli Dewucki oraz Grecz. Od tego momentu Piast miał czego pilnować i robił to bardzo skutecznie. Konsekwentna defensywa i skuteczny bramkarz Widuch nie pozwolili gościom na zdobycie żadnego gola w drugiej połowie. Na koniec Clearex wycofał bramkarza, za co został ukarany golem na 1:3 Mizgajskiego. Gliwiczanie odnoszą wyczekiwane zwycięstwo i w przeciwieństwie do Clearexu zbliżyli się do strefy medalowej.

40:00

38:55
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice. Ostatnie słowa mobilizacji przed ostatnimi akcjami meczu.

38:25
    Coraz mniej wiary w działaniach Clearexu Chorzów. Dwa gole można odrobić, ale długi impas strzelecki zaczyna pozbawiać energii gości.

37:47
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MACIEJ MIZGAJSKI.

Mizgajski wymierzył chorzowianom karę za nieuważną grę z wycofanym bramkarzem. Pewne uderzenie z dystansu i Piast Gliwice ma dwa gole przewagi!

36:35
    Dewucki mógł zadać Clearexowi trzeci cios. Kibicom wydawało się, że doświadczony futsalista pospieszył się ze strzałem zamiast opanować piłkę!

35:42
    Po przerwie na żądanie trener Clearexu wycofał bramkarza. Przyjezdni spróbują wyrównać, grając z przewagą zawodnika.

35:30
    Polują obie drużyny na przedłużony rzut karny. Na koncie gospodarzy trzy faule, a po stronie przyjezdnych cztery.

35:05
    Ostatnia faza spotkania. Do końca regulaminowego czasu pięć minut i ciekawe, czy Clearex Chorzów zdecyduje się niebawem na wycofanie bramkarza.

33:31
    Widuch! W pojedynku jeden na jednego bramkarz Piasta Gliwice okazał się sprytniejszy od Iwanowa. Autor pierwszego gola dla Clearexu miał dużo czasu, żeby przymierzyć, ale trafił w nogę Widucha.

32:55
    Trudno jest rozegrać atak chorzowianom w zagęszczonej obronie Piasta. Na dodatek od ponad 20 minut Widuch broni bezbłędnie.

31:55
    Wściekli się gospodarze, ponieważ pierwotnie sędziowie nie przyznali im rzutu rożnego. Szybka korekta decyzji i Mizgajski miał szansę zdobyć gola po podaniu z narożnika boiska.

31:05
    Widuch jest w pełni sił i znów pilnuje bramki Piasta Gliwice, a nawet wybiegł wysoko, żeby zrobić przewagę liczebną w ataku.

30:25
    Widuch potrzebuje chwili, by dojść do siebie. Po kolejnej skutecznej interwencji bramkarz Piasta Gliwice uderzył się o słupek.

29:30
    Blisko rywali są futsaliści Piasta Gliwice, więc nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł. Clearexowi ucieka czas nieubłaganie.

28:34
    Widuch i jego interwencja na refleks. Zobaczył, co się święci i wyekspediował piłkę nogami z własnego pola karnego.

27:05
    Już trochę zmęczeni aktorzy widowiska. Już nie spieszą się ze wznowieniem gry jak w pierwszej połowie. Nie są jeszcze na półmetku drugiej części.

Gole: 17. Dewucki, 17. Grecz, 38. Mizgajski – 5. Iwanow

Kartki:   20. Iwanow (CHZ), 20. Golly (CHZ)

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Dewucki, Barański, Pautiak, Mizgajski – Mirga, Szczurek, Piskorz, Satora, Grzywa, Grecz, Siadul, Szadurski.

Clearex Chorzów: Krzywicki (Purolczak) – Golly, Lutecki, Zastawnik, Iwanow – Łuszczek, Świtoń, Gładczak, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Ficek.

Sędziowie: Śliwa, Smolarek – Kondrak, Bąk