Juventus – FC Barcelona 3:0 (koniec)
Juventus FC
3:0 (2:0)
FC Barcelona
Wtorek 11.04.2017, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (22:44:01)

Juventus jedną nogą w półfinale!

Juventus Turyn! Paulo Dybala! Trzy gole zaliczki mistrza Włoch przed wyjazdem do Barcelony. Argentyńczyk z polskimi korzeniami autorem dwóch goli, a wynik ustalił w 55. minucie Chiellini. Na brawa zasłużył ponadto Buffon, który zatrzymał w sytuacjach sam na sam Iniestę oraz Luisa Suareza. FC Barcelona znów nie zdobyła gola na wyjeździe na początek dwumeczu i ponownie do znudzenia będzie musiała powtarzać hasło "remontada". Owszem, Juventus na wyjeździe to gorsza drużyna. Przegrała w tym sezonie choćby we Florencji i Neapolu, ale przecież ma ogromne doświadczenie, a od 270 minut w fazie pucharowej nie straciła choćby jednego gola. Piękny dzień lidera Serie A, który wysyła sygnał, że chce wygrać tę edycję Ligi Mistrzów, i kolejna gorzka pigułka dla kibiców klubu z Katalonii.

90+4

90+3
    Mario Mandzukić nie wytrzymał trudów spotkania. Doświadczony piłkarz cierpi z powodu skurczów. Marciniak zapewnia, że doliczy tę minutę.

90+2
    Po porażce w Paryżu piłkarze FC Barcelona trochę wyładowali emocje na Marciniaku. Dziś również mają pretensje do arbitra z Płocka.

90+1
    Lemina oberwał żółty kartonik rykoszetem.

90+1
    Kogut Umtiti postanowił zabrać piłkę Leminie po gwizdku. Żółta kartka za nie stosowanie się do gwizdków Marciniaka.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu przez Szymona Marciniaka.

89
    Barzagli za Pjanicia, czyli obrońca za centralnego pomocnika w zespole z Piemontu.

88
    Rozczarowanie na twarzach kibiców FC Barcelona. Wracają emocje i obrazki z Paryża. Juventus na pewno wygra mecz na własnym stadionie, ale musi się pilnować, by nie stracić gola.

87
    Z rzutu wolnego strzelił poszkodowany Lionel Messi. Uderzenie kapitana reprezentacji Argentyny ugrzęzło w murze. Był tam jeszcze Luis Suarez, którego zatrzymał genialnym wślizgiem Bonucci. Szansa na gola zmarnowana!

86
    Faul Rincona na dryblującym Messim. Zaniedbali statystykę fauli piłkarze, na szczęście, ale przypomnieli sobie o nich w końcówce.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu. Biernie trener FC Barcelona, który nie wprowadził na boisko ani Denisa Suareza, ani Paco Alcacera.

84
    Akcja oskrzydlająca FC Barcelona, o której warto zapomnieć. Po chwili przechwyt Juventusu i zastawiający piłkę Higuain sfaulowany.
    Buffon blisko czystego konta!

83
    Faul na Alexie Sandro. Po nim dośrodkowanie w pole karne FC Barcelona, z którym poradzili sobie defensorzy. Ter Stegen wygania ich z tego miejsca boiska.

81
    Niedawno pozyskany Rincon za Dybalę. Bohatera Dybalę, który rozpoczął mecz od zdobycia dwóch bramek. Na boisku pozostali Mandzukić i Higuain.

Gole: 7. Dybala, 22. Dybala, 55. Chiellini

Kartki:   28. Dani Alves (JUV), 63. Mandžukić (JUV), 74. S. Khedira (JUV), 90+1. Lemina (JUV) – 54. L. Suárez (BAR), 57. Iniesta (BAR), 90+1. Umtiti (BAR)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 14:14. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 1:1. Foule: 21:18.
    Juventus FC: Buffon (C) – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Aléx Sandro – Pjanić (89. Barzagli), S. Khedira – Cuadrado (73. Lemina), Dybala (81. Rincón), Mandžukić – Higuaín.
    Zmiany: Neto – Lichtsteiner, Barzagli, Rincón, Marchisio, Lemina, Asamoah.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Mathieu (46. A. Gomes) – Rakitić, Mascherano, Iniesta (C), Messi – L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Digne, Alba, A. Gomes, Denis Suárez, Alcácer, Aleñá.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Polska)