Gijón – Las Palmas 1:0 (koniec) | Atletico – Eibar 1:0 (koniec) | FC Barcelona – Villarreal 4:1 (koniec)
Granada – Real Madryt 0:4 (koniec)
FC Barcelona
4:1 (2:1)
Villarreal CF
Sobota 06.05.2017, 18:30 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 36

To już wszystko z Camp Nou. Na relacje z kolejnych meczów hiszpańskiej LaLigi oraz innych lig europejskich zapraszamy Państwa w portalu Lajfy.com. (20:29:20)
    Pokaz siły Barcelony, która pozostaje w walce o Mistrzostwo Hiszpanii. Wszystko jednak zależy od wyników Realu. Dziś Villarreal miał niezłe momenty, ale gospodarze wykorzystali każdy ich błąd, szczególnie w drugiej połowie. Znakomity mecz Barcy.

90+4

90+3
    Uderzenie Neymara z dystansu i piłka trafia w mur. Barca rozgrywa piłkę w środku pola.

90+2
    Upływa druga z trzech doliczonych przez sędziego Martineza minut. Czy na Camp Nou padnie dziś jeszcze jakiś gol? Za chwilę się dowiemy. Rzut wolny dla Barcelony na połowie rywala.

90+1
    Jonathan Dos Santos wbiegł w pole karne Barcelony bardzo energicznie i oddał strzał. To uderzenie nie zagroziło jednak Ter Stegenowi.

90
    Obrona Villarrealu zaczęła ten mecz nieźle. Nie można było się spodziewać, że straci aż cztery gole. Tymczasem faul Suareza na połowie gości.

89
    Villarreal przejął piłkę i rozgrywa w środku pola tak, jakby czekali już na ostatni gwizdek.

88
    Bardzo dobra końcówka Barcelony. Strzał Suareza z dystansu z powietrza po błędzie Costy. To mógł być piąty gol, ale Urugwajczyk nieznacznie pomylił się w obliczeniach.

87
    Villarreal gra na stojąco. Dla nich ten mecz mógłby się już skończyć. Barca konstruuje swoją kolejną akcję ofensywną.

86
    Strzał Iniesty z powietrza nie był zbyt mocny. Piłkę bez problemu łapie Fernandez.

85
    Barcelona gra spokojnie. Ta drużyna wie, że dziś już nic nie odbierze jej zwycięstwa.

83
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Cédric Bakambu, na boisku pojawia się Adrián López.
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Ivan Rakitić, na boisku pojawia się André Gomes.
    82. Jaume Costa (VLR) - 4:1
    82. Lionel Messi (BAR) - 4:1

82
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki LIONEL MESSI.

Do rzutu karnego podszedł LEO MESSI, który strzałem podcinką pokonał Fernandeza drugi raz w tym meczu! Barcelona powiększa swoje prowadzenie na Camp Nou.

80
    Rzut karny. Neymar znowu zabawił się z obrońcą Villarrealu Gasparem. Dograł do Suareza, który oddał strzał i nabił rękę u rywala. Jedenastka dla Barcy.

79
    Do końca zostało nieco ponad 10 minut. Wydaje się, że Barcelona nie powinna stracić punktów w tym spotkaniu, ale trudno powiedzieć, że Duma Katalonii w pełni kontroluje to spotkanie.

78
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Sergi Roberto, na boisku pojawia się Javier Mascherano.

Kacper Dąderewicz

Gole: 21. Neymar, 45. Messi, 69. L. Suárez, 82. Messi – 32. Bakambu

Kartki:   16. Roberto (BAR), 64. Iniesta (BAR) – 19. Álvaro González (VLR), 71. Soldado (VLR)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 4:4. Foule: 10:13.
    FC Barcelona: ter Stegen – Roberto (78. Mascherano), Piqué, Umtiti, Digne (76. Alba) – Rakitić (83. A. Gomes), Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Denis Suárez, Arda Turan, Mascherano, Alcácer, Alba, A. Gomes.

Villarreal CF: Fernandez – M. Gaspar, Musacchio (C), Álvaro González, J. Costa – dos Santos, Hernández Cascante, Trigueros, R. Soriano (73. Castillejo) – Bakambu (83. A. López), Soldado (72. N. Sansone).
    Zmiany: Barbosa – A. López, N. Sansone, Castillejo, Antonio Rukavina, Bonera, Borré.

Sędziowie: Martinez – Jimenez, Garcia – Aceiton