Odra O. – Raków 1:0 (koniec) | Wigry – Miedź 0:2 (koniec) | Zagłębie S. – Puszcza 1:0 (koniec)
Stal M. – Pogoń Sdl. 2:3 (koniec) | Chrobry – Górnik Ł. 2:0 (koniec) | Bytovia – Olimpia G. 0:1 (koniec)
GKS K. – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Wigry Suwałki
0:2 (0:1)
Miedź Legnica
Środa 23.08.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Suwałki • Fortuna 1 Liga • 5. kolejka

Witamy ze stadionu. Za kwadrans zaczynamy spotkanie.

Znamy już wyjściowe jedenastki ekip. Za chwilę podamy składy.

Skład wyjściowy obu ekip:

Wigry Suwałki: Wróbel – Olszewski, Remisz, Dadok, Sokołowski, Radecki, Bogusz, Jurkowski (K), Rybicki, Gąska, Obst

Miedź Legnica: Kapsa – Łobodziński, Frank Adu, Augustyniak, Garguła, Barreno, Bartkowiak, Perez, Vojtus, Bartczak, Bozić

Zawodnicy obu drużyn zeszli już z rozgrzewki do szatni. Niedługo rozpoczynamy to spotkanie.

Zawodnicy wyszli już z tunelu. Tradycyjne przywitanie obu ekip i możemy zaczynać!

1

2
    Pierwsza akcja gości. Indywidualna akcja Łobodzińskiego, który wszedł w pole karne ale obrońcy Wigier wybijają.

4
    Wigry. Akcja Radeckiego ale odbiera mu piłkę Frank Adu.

5
    Dalekie podanie z głębi pola w kierunku Łobodzińskiego ale piłka wychodzi poza boisko.

9
    Gol dla Miedzi!
    Co za bramka! Rafał AUGUSTYNIAK, jeszcze przed tym sezonem pomocnik Wigier Suwałki, decyduje się na strzał z własnej połowy i pokonuje stojącego głęboko w polu karnym bramkarza Wigier! Bramka kolejki!

12
    Przycisnęli goście. Gra toczy się na połowie Wigier.

14
    Akcja Garguły z Łobodzińskim. Wybijają obrońcy Wigier.

16
    Garguła na lewej flance! Posyła płaskąpiłkę wzdłuż pola karnego. Z trudnem bronią się obrońcy Wigier! Pachniało golem!

17
    Strzał Vojtusa sprzed pola karnego! Ale to uderzene zablokowane! Będzie rzut rożny dla Miedzi!

18
    Źle rozegrany rzut rożny przez przyjezdnych. Piłka ląduje za bramką Wróbla!

19
    Akcja Wigier! Dośrodkowanie Bougsza z lewej strony ale piłka zbyt przeciągnięta i trafia poza linię końcową.

20
    Kolejna akcja gości. Od bramki wznowi Wróbel.

21
    Akcja Augustyniaka w środkowej części boiska, ale jego prostopadłe podanie nie trafia do celu! Było blisko groźnej akcji dla Miedzi!

22
    Strzał Łobodzińskiego. Obok bramki. Grę wznowi Wróbel.

24
    Jedna z nielicznych odpowiedzi Wigier. Tym razem ekwilibrystycznie złożył się do strzału Dadok, ale nie trafił czysto w piłkę i ta minęłą bramkę w bezpiecznej odległości!

27
    Dośrodkowanie Łobodzińskiego do Garguły, ale niecelnie Tych dwóch zawodników szuka siebie na boisku.

28
    Frank Adu ostro potraktował Olszewskiego pod polem karnym Wigier. Rzut wolny dla gospodarzy.

30
    Gąska w indywidualnej akcji! Ale de Amo Perez zdołał mu odebrać piłkę, zanim ten złożył siędo strzału!

33
    Miedź spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Wigier! Kompletna dominacja!

36
    Wigry! Akcja Obsta z Radeckim ale de Amo w porę wybija piłkę.

38
    Ależ szansa Miedzi! Łobodziński wychodzi sam na sam, mija wychodzącego z bramki Wróbla, i podaje do będącego przed bramką Garguły. Garguła w tak dogodnej sytuacji nie trafia jednak w piłkę i ta opuszcza boisko! Ależ zmarnowana szansa!

40
    Kolejna wymarzona sytuacja dla gości! Tym razem Łobodziński wychodzi sam na sam i lobem trafia w słupek bramki bronionej przez Wróbla! Ależ szczęście Wigier!

41
    Akcja gości, dośrodkowanie Łobodzińskiego wybija Radecki.

43
    Rybicki dośrodkowuje z prawego skrzydła, ale w polu karnym bramkarza Miedzi fauluje Radecki! Rzut wolny dla Miedzi!

43
    Kolejny strzał z dalekiej odległości Augustyniaka. Tym razem Wróbel łapie piłkę!

44
    Kolejna okazja Miedzi. Wróbel wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Bartkowiaka. Przycisnęli goście.

45

Po pierwszej połowie w Suwałkach 1:0 prowadzi Miedź Legnica i jest to najniższy wymiar kary, bowiem goście mieli przed przerwą jeszcze dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku.

Świetne zawody w pierwszej połowie gra Wojciech Łobodziński i to on prowadzi Miedź do zwycięstwa w tym spotkaniu! Czekamy na gole w drugiej połowie!

46

46
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Olszewski, na boisku pojawia się Kościelny.

46
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Klimala.

47
    Akcja Bartkowiaka w polu karnym Wigier ale defensorzy gospodarzy odbierają mu piłkę!

49
    Dośrodkowanie Bousza z lewej flanki, strzał Klimali głową ale broni Kapsa!

50
    Klimala wyprowadza kontratak Wigier, podanie do Radeckiego, a ten decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka przelatuje daleko od bramki!

53
    Na razie więcej z gry w drugiej połowie mają gospodarze, brakuje konkretów.

55
    Dośrodkowanie Franka Adu do Vojtusa, ten strzela ale w ekwilibrystycznym stylu broni ten strzał Przemysław Wróbel!

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Jurkowski (Wigry Suwałki).

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Augustyniak (Miedź Legnica).

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Gąska (Wigry Suwałki).

66
    Rzut wolny Miedzi. Dośrodkowanie na bliższy słupek do Vojtusa, zablokowany strzał i kontratak wyprowadzają gospodarze!

67
    Szansa dla Wigier! Dośrodkowanie Gąski w pole karne ale główkował Bartczak!

70
    Groźnie pod bramką Miedzi ale Wigrom brakuje konkretów!

71
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzj Sokołowski, na boisku pojawia Mackiewicz.

72
    Szansa Wigier! Klimala wyszedł sam na sam, strzelił płasko ale piłka nie przeszla pod brzuchem Kapsy! Zmarnowana dogodna okazja przez piłkarzy Wigier!

75
    Garguła skutecznie wykorzystuje centrę Franka Adu z pierwszej piłki i Miedź prowadzi już 2:0!

78
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Barreno, na boisku pojawia się Egereszegi.

80
    Strzał Radeckiego z dystansu ale piłka leciała w sam środek bramki i na raty broni Kapsa.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Vojtus (Miedź Legnica).

81
    Mackiewicz dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Miedzi ale goście się bronią!

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartczak (Miedź Legnica).

84
    Gospodarze w natarciu ale brakuje konkretów w ich wykonaniu.

85
    Kolejna już w krótkim odstępie czasu dośrodkowanie piłkarzy Wigier. Brakuje wykończenia w polu karnym!

86
    Zderzyli się na środku boiska Piasecki i Obst. Potrzebna była pomoc medyków.

88
    Wigry! Strzał Gąski zza pola karnego ale piłka trafia w słupek!

88
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Garguła, na boisku pojawia się Zieliński.

90
    Sędzia dolicza 5 minut do podstawowego czasu gry.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartkowiak (Miedź Legnica).

90+3
    Strzał Radeckiego. Obok bramki.

90+5

Zasłużone zwycięstwo gości w tym meczu. Miedź pokazała doświadczenie i wyższość piłkarską. Dobra gra i szybko zdobyta bramka w pierwszej połowie, a w drugiej Miedź już tylko kontrolowałą przebieg spotkania. Goście pokazali w dzisiejszym spotkaniu, że są zdecydowanym faworytem do awansu do Ekstraklasy.

Dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na relacje z pozostałych spotkań Nice I Ligi! (19:54:55)

Adrian Piekarski

Gole: 9. Augustyniak, 75. Garguła

Kartki:   58. Jurkowski (SUW), 64. Gąska (SUW) – 60. Augustyniak (MLE), 80. Vojtus (MLE), 82. Bartczak (MLE), 90+1. Bartkowiak (MLE)

Zmiany: Zoch, Asatiani, Klimala, Wołkowicz, Kościelny, Bukacki, Gąska

Zmiany: Sapela, Piasecki, Bartulović, Żyliński, Zieliński, Osyra, Egerszegi

Sędziowie: Mateusz Złotnicki (główny), Piotr Kurt, Andrzej Zbytniewski, Piotr Kozłowski (techniczny)