ŁKS – Błękitni 2:1 (koniec) | Olimpia E. – Gryf 1:3 (koniec) | Radomiak – ROW Rybnik 1:0 (koniec)
Siarka T. – Rozwój 0:0 (koniec) | Jastrzębie – GKS Bełchatów 2:0 (koniec) | Warta – MKS Kluczbork 3:0 (koniec)
Garbarnia – Legionovia 1:2 (koniec) | Znicz – Stal S. W. 1:3 (koniec) | Wisła Pu. – Gwardia K. 3:0 (koniec)
Olimpia Elbląg
1:3 (1:1)
Gryf Wejherowo
Środa 23.08.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 5. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z jednego ze środowych starć polskiej drugiej ligi. Na Stadionie Miejskim w Elblągu dojdzie do starcia miejscowej Olimpii z Gryfem Wejherowo. Zapowiadają się ciekawe zawody.

Olimpia Elbląg:

Miejscowi przyzwoicie rozpoczęli bieżący sezon. W czterech starciach piłkarze Olimpii uzbierali siedem oczek. W poprzedniej serii gier ekipa z Elbląga zremisowała 1:1 na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.
    Gospodarze zachęcają młodzież do przybycia na trybuny:

Gryf Wejherowo:

Nieco słabiej wiedzie się ekipie z Wejherowa. Przyjezdni jeszcze nie zaznali smaku wygranej, remisując i przegrywając po dwa razy. W ostatniej kolejce Gryf osiągnął jednak cenny remis z ŁKS-em Łódź na własnym terenie.
    Tak obecnie prezentuje się ligowa tabela:

Bezpośrednie starcia:

Obie drużyny mają bardzo wyrównany bilans starć ze sobą. 7 spotkań zwyciężyła Olimpia, natomiast 6 Gryf. Ponadto, sześciokrotnie starcia tych ekip kończyły się remisem. Ostatnio lepsza okazała się drużyna z Elbląga, która na wyjeździe wygrała z Gryfem 4:1.

Start meczu:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. Składy obydwu drużyn poznamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Dzień dobry Państwu! Spotkanie rozpocznie się za około dziesięć minut. Znamy już zestawienie gospodarzy, wciąż jednak czekamy na skład gości. Zapraszam na wspólne emocje!

1

2
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy jednak szybko utracili futbolówkę. Gra toczy się na połowie Olimpii.

3
    Prawą stroną próbowali przedrzeć się zawodnicy z Elbląga, ale ostatecznie piłka opuściła boisko. Z piątego metra grę wznowi golkiper Gryfa.

5
    Dobra akcja gości. Jeden z przyjezdnych zszedł z lewego skrzydła w pole karne rywali, ale jego płaskie uderzenie okazało się niecelne.

6
    Przy piłce utrzymują się teraz głównie przyjezdni. Podopieczni Adama Borosa mają kłopot z jej odebraniem.

8
    Zupełnie nieudane wykończenie akcji przez jednego z zawodników ekipy przyjezdnych. Grę od własnej bramki wznawia Daniel.

9
    Bardzo wysokim pressingiem grają goście, co wyraźnie sprawia kłopot miejscowym.

10
    Z trybun słychać donośny doping kibiców tutejszej Olimpii. Tymczasem na boisku niewiele się dzieje.

11
    Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Jakub Bojas otrzymał idealne podanie między obrońców, ale jego strzał z dość ostrego kąta nie zmierzał w światło bramki. Akcję próbował zamykać jeszcze jeden z jego kolegów, który fatalnie spudłował z najbliższej odległości!

13
    Rzut wolny dla ekipy z Wejherowa na połowie rywali. Długie dośrodkowanie w pole karne i pewne wychwycenie piłki przez Daniela.

14
    Krzysztof Wicki powalił na murawę tuż przed linią pola karnego rozpędzonego rywala i słusznie został ukarany żółtym kartonikiem.

15
    Minimalnie niecelne uderzenie z rzutu wolnego. Od bramki rozpoczną przyjezdni.

16
    Przewinienie w środkowej strefie boiska jednego z podopiecznych Adama Borosa.

18
    I jeszcze jeden rzut wolny dla piłkarzy z Wejherowa, tym razem bliżej pola karnego Olimpii.

19
    Daniel nie miał kłopotów z wyłapaniem zbyt głęboko wrzucanej futbolówki.

20
    We własnej szesnastce skutecznie interweniuje defensor Gryfa i rywale wykonywać będą rzut rożny.

22
    Płaska centra w pole karne Olimpii, ale bronią się miejscowi.

23
    Zupełnie nieudanie Stepięń wykańcza składną akcję swojego zespołu. Uderzenie z siedemnastego metra wyraźnie niecelne.

25
    Mieli korner miejscowi, ale w trakcie jego wykonywania arbiter dopatrzył się faulu na obrońcy ekipy gości. Golkiper Gryfa wznawia grę od rzutu wolnego.

27
    Od autu na wysokości własnego pola karnego grę wznawiają miejscowi.

28
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla gości piłkę pewnie wybijają zawodnicy Olimpii. Gospodarze próbowali też wyjść z kontratakiem, ale nieskutecznie.

29
    Gol dla Gryfa!

Ależ bramka dla przyjezdnych! Asystę zalicza golkiper miejscowych, który bardzo mocno wykopał piłkę. Tę dopadł w polu karnym HIERONIM GIERSZEWSKI, który tym samym pokonał Daniela!

32
    Z pewnością o jak najszybsze odrobienie strat walczyć będą gospodarze. Żywiołowo zachęcają ich do tego kibice.

34
    Kolejna źle wykończona akcja przez miejscowych.

35
    Nieprecyzyjne uderzenie jednego z piłkarzy Gryfa. Piłka w dużej odległości mija słupek bramki Olimpii.

37
    Ładnie zza pola karnego uderzał gracz Olimpii, ale piłka o około pół metra mija słupek bramki Gryfa! To była dobra próba.

38
    Udaną pułapkę ofsajdową w trakcie stałego fragmentu gry dla rywali zastawili zawodnicy Olimpii.

40
    Rzut karny dla Olimpii! Ewidentny faul w obrębie szesnastki i arbiter wskazuje na jedenasty metr!

41
    Za żywiołowe dyskusje z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany golkiper goście, Ferra.

42
    Gol dla Olimpii!

Do wyrównania doprowadzają miejscowi! Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się JAKUB BOJAS, który uderzył po ziemi, tuż przy słupku!

43
    Groźna sytuacja dla przyjezdnych, ale strzał jednego z nich z ósmego metra przytomnie broni Daniel.

44
    Żółtym kartonikiem za ostry faul po prawej stronie boiska ukarany został Regliński.

45

Do przerwy mamy remis na Agrykoli! Minimalnie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale to oni jako pierwsi stracili gola. Miejmy nadzieję, że po przerwie emocji będzie jeszcze więcej. Zostańcie z nami!

46

48
    Od razu wysoko ruszyli przyjezdni. Gryf ostatni ligowy mecz wygrał w kwietniu, więc zapewne do samego końca walczyć będzie o przerwanie tej niechlubnej passy.

49
    Za spóźnioną interwencją w środku pola żółtym kartonikiem ukarany został Bojas.

50

Przepiękna bramka dla przyjezdnych! Przepięknym uderzeniem pod poprzeczkę z dwudziestu metrów popisuje się PAWEŁ BRZUZY!

52
    Kolosov zbyt ostro walczył o piłkę w szesnastce rywali i arbiter utemperował go kartonikiem.

53
    Niecelne uderzenie na bramkę Gryfa i od bramki zaczyna ich bramkarz.

55
    Zaostrzyło się teraz na boisku. Po przerwie oglądamy bardzo dużo przewinień z obydwu stron.

56
    Dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Liniowy dopatrzył się ofsajdu.

57
    Kolejne niesportowe zagranie jednego z piłkarzy. Tym razem żółta kartka ląduje na koncie Ressela (Olimpia Elbląg).

58
    Błyskawiczny kontratak miejscowych zakończony kąśliwą wrzutką z prawego skrzydła i przytomną interwencją bramkarza gości!

60
    Przyjezdni wywalczyli rzut wolny na prawej stronie bardzo blisko pola karnego Olimpii.

62

Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy i podwyższenie rezultatu! Bezbłędnie w tej sytuacji znalazł się MATEUSZ GOERKE, który płaskim strzałem pokonał Daniela!

63
    Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Za Ressela i Kop-Ostrowskiego na murawie meldują się Lisiecki i Rozumowski.

65
    Miejscowi wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska. W bardzo trudnym położeniu znajdują się obecnie miejscowi.

66
    Po nieudanej akcji ekipy z Elbląga grę od bramki wznawia golkiper drużyny gości.

68
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szuprytowski, na boisku pojawia się Szmydt.

70
    Do końca spotkania pozostało już tylko dwadzieścia minut. Obecnie przy piłce częściej znajdują się miejscowi, ale z ich ataków niewiele wynika.

73
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Hieronim Gierszewski, na boisku pojawia się Michał Trąbka.

75
    Nie zrezygnowali z walki o kontaktowego gola miejscowi. Za chwilę korner wykonywać będzie Olimpia.

77
    Do ostrej przepychanki doszło teraz na połowie gospodarzy. Możliwe, że posypią się kartki.

78
    Tak jest, arbiter sięga do kieszeni. Żółtym kartonikiem w ekipie gospodarzy ukarany został Lisiecki.

78
    Natomiast zawodnikiem gości, który podpadł sędziemu jest Brzuzy.

79
    Cały czas bardzo nerwowo na boisku, przed momentem Szmydt został ukarany przez arbitra.

81
    Miejscowi wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego Gryfa. Coraz mniej czasu na osiągnięcie korzystnego rezultatu mają gospodarze.

83
    Gra szybko przenosi się z jednej bramki pod drugą. Bardzo dużo miejsca jest w środku pola.

84
    Mądrze bronią wyniku przyjezdni. Nic nie wskazuje na to, aby Gryf miał wypuścić zwycięstwo z rąk.

86
    Nie mają pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali podopieczni Adama Borosa. Sporo bezradności w poczynaniach gospodarzy.

87
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Radosław Regliński, na boisku pojawia się Jakub Ptak.

89
    Mamy krótką przerwę w grze. Jakiegoś urazu doznał jeden z zawodników Gryfa.

90
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Piotr Kołc, na boisku pojawia się Marcin Banaszak.

90+1
    O cztery minuty przedłużył ten pojedynek arbiter.

90+2
    Uderzenie jednego z zawodników Gryfa z obrębu pola karnego zablokowane przez defensora Olimpii.

90+3
    Ostatnia roszada w ekipie gości. Za Brzuzego wchodzi Koszałka.

90+4
    Jeszcze jedno niecelne uderzenie na bramkę Olimpii.

90+5

Spotkanie w Elblągu właśnie dobiegło końca! Goście świetnie weszli w drugą połowę tego spotkania, strzelili dwie bramki i ostatecznie zasłużenie zwyciężają z Olimpią 3:1. Dziękuję za uwagę! (18:58:33)

Gole: 42. Bojas (kar.) – 29. Gierszewski, 50. Brzuzy, 62. Goerke

Kartki:   49. Bojas (OLE), 52. Kolosov (OLE), 57. Ressel (OLE), 78. Lisiecki (OLE), 79. Szmydt (OLE) – 14. Wicki (WEJ), 41. Ferra (WEJ), 44. Regliński (WEJ), 78. Brzuzy (WEJ)

Daniel – Kiełtyka, Wenger, Lewandowski, Kop-Ostrowski (63. Rozumowski), Danowski, Stępień, Ressel (63. Lisiecki), Szuprytowski (68. Szmydt), Bojas, Kolosov