Szczecin – AZS Gdańsk 3:4 (koniec) | Słomniki – AZS UŚ 4:1 (koniec) | Rekord – Red Dragons 10:3 (koniec)
FC Toruń – Piast 4:0 (koniec) | Clearex – Jagiellonia 0:4 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:4 (1:1)
AZS UG Gdańsk
Sobota 21.10.2017, 16:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • 4. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:44:16)

Czwarta z rzędu porażka Pogoni stała się faktem. Drużyna Oktawiana Soleckiego została pokonana 3:4 przez AZS UG Gdańsk, choć po pierwszej połowie powinna śmiało prowadzić. Po przerwie Akademicy zagrali odważniej i rozsądniej i kiedy po raz czwarty uciekli gospodarzom, nie dali się złapać.

40:00

38:10
    Pogoń w końcówce meczu gra z wycofanym bramkarzem.

37:53
    Żółta kartka dla Cymana za brutalny faul na Peru.

37:21
    Jurczak upomniany kartką za odrzucenie piłki po gwizdku.

36:51
    Dobra interwencja bramkarza AZS UG Gdańsk po uderzeniu z ostrego kąta. Burglin to jeden z najważniejszych futsalistów tego spotkania.

35:35
    Podanie w pole bramkowe od Jakubiaka. Zabrakło tam zawodnika Pogoni, żeby wyrównać i Burglin mógł wznowić grę dalekim wyrzutem.

34:00
    Gaśnie wiara w Szczecinie, zrobiło się ciszej na trybunie. Niewiele czasu i energii zostało na wyrównanie po raz czwarty.

33:17
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki MICHAŁ HORBACZ.

Uderzenie z ostrego kąta było sposobem na pokonanie Szklarza. AZS UG Gdańsk wyszedł na prowadzenie po raz czwarty i jest coraz bliżej zwycięstwa!

33:14
    Pogoń przetrwała fragment w osłabieniu i może już liczyć na pomoc czwartego zawodnika w polu.

32:35
    Przerwa na żądanie gości. Mają jeszcze 30 sekund na udokumentowanie przewagi liczebnej golem.

31:53
    W bramce Pogoni zameldował się Szklarz i zanotował dwie dobre interwencje. Przed momentem debiutant w Futsal Ekstraklasie poradził sobie z uderzeniem Horbacza.

31:14
    Koszmider dostał czerwoną kartkę. Pogoń z rezerwowym bramkarzem i w osłabieniu przez dwie minuty. Kryzysowa sytuacja szczecinian!

30:35
    Burglin interweniował jedną nogą po strzale Jurczaka! Pogoń nie potrafiła wyjść na prowadzenie, choć wydawało się, że przygotowała ciekawy wariant.

30:30
    Burglin złapał piłkę po podaniu od partnera z zespołu. Pogoń przygotowuje sposób na wykonanie rzutu wolnego.

29:38
    Kreft podciął nogi rozpędzającego się Geperta i dostał żółtą kartkę.

28:57
    Banalna strata Jakubiaka i inni granatowo-bordowi musieli wracać na własną połowę i ratować skórę swojego kapitana.

27:40
    Zmienił się może nie zasadniczo, ale wyraźnie obraz meczu. Po przerwie AZS UG Gdańsk jest częściej w ataku pozycyjnym i przejął inicjatywę. Zmęczona Pogoń w kontrataku.

Gole: 9. Peru, 25. Peru, 27. Jurczak – 6. Poźniak, 22. Horbacz, 26. Poźniak, 34. Horbacz

Kartki:   11. Gepert (SZC), 26. Peru (SZC), 38. Jurczak (SZC) – 19. Poźniak (GDA), 30. Kreft (GDA), 38. Cyman (GDA)   32. Koszmider (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider (Szklarz, Wilkosz) – Gepert, Jurczak, Jakubiak, Peru – Solecki, Czepielewski, Łozowski, Jurys, Maćkiewicz, Chrzczon, Czajkowski
    AZS UG Gdańsk: Burglin (Sasiak) – Pawicki, Osiński, Horbacz, Cyman – Bucholc, Kreft, Olszewski, Poźniak, Wiśniewski.

Sędziowie: Rybol, Łuczak – Sobinek