Egipt – Urugwaj 0:1 (koniec) | Maroko – Iran 0:1 (koniec) | Portugalia – Hiszpania 3:3 (koniec)
Maroko
0:1 (0:0)
Iran
Piątek 15.06.2018, 17:00 • Sankt Petersburg Stadium • Mistrzostwa Świata • Grupa B
    Po raz pierwszy w historii Iran odniósł zwycięstwo w pierwszym meczu grupowym.

Reprezentacja Iranu odnosi bardzo ważne zwycięstwo w fazie grupowej mistrzostw świata. Jeszcze kilka minut przed końcem meczu wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym rezultatem. Jednak rzut wolny w doliczonym czasie gry odmienił wszystko. Samobójcze trafienie Buhadduza doprowadziło do porażki Maroka. Podsumowując można stwierdzić, że pierwsza połowa była znacznie lepsza od drugiej. W drugich 45 minutach brakowało już okazji, a grę przerywały znaczne faule. Obie drużyny nie potrafiły efektownie grać, a pod koniec odczuwały już zmęczenie meczem. Jednakże zwycięzców się nie sądzi i trzeba po prostu pogratulować ekipie z Azji dzisiejszej wygranej. (19:01:16)

90+6

90+5
    Jeszcze Hakimi posyła dalekie dośrodkowanie w pole karne, lecz tam w powietrzu króluje Beiranvand, który pewnie wyłapuje to zagranie.
    90+4. Azíz Buhaddúz (IRN) - 0:1

90+4
    Gol dla Iranu!
    Ehsan Hadzsafi wykonywał rzut wolny. Dośrodkował on z lewej nogi na krótki słupek. Piłkę chciał na róg wybić AZÍZ BUHADDÚZ, ale tak niefortunnie główkował, że skierował piłkę do własnej bramki.

90+2
    Iran wywalczył teraz rzut wolny w niebezpiecznej strefie po lewej stronie na wysokości pola karnego.

90+1
    Faulowany Busufa przez Ansarifarda w akcji indywidualnej. Sędzia przerywa grę i pokazuje Irańczykowi żółtą kartkę.

90
    Sześć minut potrwa jeszcze ten mecz.

89
    Podopieczni Queiroza nie otwierają się w końcówce. Całą drużyną bronią się na własnej połowie.

88
    Faul Saissa na Rezaeian podczas pressingu na połowie rywala. Od rzutu wolnego grę wznowi golkiper Beiranvand.

87
    Maroko cały czas w posiadaniu, ale nie potrafi znaleźć miejsca wolnego między liniami Iranu.

86
    Strzał Zijacha z 18 metra zostaje zablokowany przez szczelną defensywę drużyny azjatyckiej.

85
    Ofensywny faul na Benatii popełnił Ghoddos, który w powietrzu wyraźnie wpadł w obrońcę Juventusu.

84
    Widać już zmęczenie w końcówce spotkania. Prosty błąd w przyjęciu popełnił Hakimi.

83
    Dzahanbachs opuszcza boisko na noszach. W jego miejsce ekspresowo pojawia się Saman Ghoddos.

82
    Ma kłopot Dzahanbachs. Padł na murawę z powodu skurczów w nodze. Pokazuje on, że potrzebuje zmiany.

Adrian Trawicki

Gole: 90+4. Buhaddúz (Hadžsáfí) (sam.)

Kartki:   32. El Ahmádí (MRK) – 10. Shojaei (IRN), 47. Džahánbachš (IRN), 90+1. Ansárífárd (IRN)

Posiadanie piłki: 68 % : 32 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 10:7. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 0:0. Foule: 22:14.
    Maroko: Mohand – Hakimí, Benatia, Saïss – Busufa, Zijach, El Ahmádí, Harít (81. M. da Costa) – N. Amrabat (75. S. Amrabat), El Kábí (75. Buhaddúz), Bilhanda.
    Zmiany: Bunú, Tadnautí – Mendyl, M. da Costa, Fadr, Butaíb, Aït Bennasser, Dirár, Buhaddúz, Nasjrí, Carcela-González, S. Amrabat.

Iran: Baíranvánd – Rezaeian, Češmí, Púralígandží – Ansárífárd, Ebrahimí (77. Montazerí), Hadžsáfí, Shojaei (66. Taremí) – Džahánbachš (83. Ghoddos), Azmún, Amirí.
    Zmiany: Mazáherí, Abadzáde – Torabí, Mohammadí, Chanzáde, Ghoddos, Montazerí, Ghoochannejhad, Taremí, Hosejní, Dadžagá, Ezatolahí.

Sędziowie: Çakır – Duran, Ongun (Turcja)