Dania – Francja 0:0 (koniec) | Australia – Peru 0:2 (koniec) | Nigeria – Argentyna 1:2 (koniec)
Islandia – Chorwacja 1:2 (koniec)
Dania
0:0 (0:0)
Francja
Wtorek 26.06.2018, 16:00 • Łużniki, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Grupa C
    Za nami wszystkie mecze w grupie C. Tak prezentuje się końcowa tabela.

Buczenie żegna piłkarzy po ostatnim gwizdku. Niestety pierwszy bezbramkowy remis na Mistrzostwach Świata 2018 stał się faktem! Z podziału punktów bardziej zadowoleni są Duńczycy, którzy przy porażce Australii z Peru awansowali do fazy pucharowej. O samym spotkaniu ciężko powiedzieć coś pasjonującego. Obraz gry był taki sam: Dania na początku pierwszej i drugiej połowy wyprowadziła kilka ataków, jednak później to Francuzi operowali piłką. Jednak nie widzieliśmy ofensywnej gry. Zdecydowana większość podań była kierowana na boki, lub do tyłu. Końcowe minuty były nieco ciekawsze, głównie dzięki wejściu na boisko Fekira i Mbappe. Krótko mówiąc: mecz bez historii. Najważniejsze dla obu reprezentacji jest to, że grają dalej na Mundialu. Mamy nadzieję, że najgorsze spotkania na rosyjskim turnieju są za nami. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (17:57:32)

90+4

90+3
    Christensen zablokował dośrodkowanie Mendy'ego. Francja wymienia podania, ale nie może doprowadzić do okazji strzeleckiej.

90+2
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Thomas Delaney, na boisku pojawia się Lukas Lerager.

90+2
    Przerwa w grze. Delaney został przypadkowo nadepnięty przez Mbappe. Duński pomocnik musi opuścić boisko.

90+1
    Mbappe mógł zdecydować się na strzał, ale zamiast tego zagrywał do Girouda. Obrońcy Danii wybijają piłkę na aut.

90
    Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89
    Mbappe próbował przyjąć piłkę zewnętrzną częścią stopy po zagraniu Sidibe. Od bramki grę wznawia Schmeichel.

87
    Centra Mendy'ego do Girouda pada łupem Christensena. Kilka sekund później kolejne dośrodkowanie i tym razem Jorgensen wybija futbolówkę.

86
    Fala gwizdów na Łużnikach w Moskwie. Mecz zdecydowanie nie zachwyca kibiców, nie licząc paru strzałów, obie ekipy grają dość asekuracyjnie.

84
    Giroud przewracał się w polu karnym rywali chcąc wywalczyć rzut karny. Sędzia pozostał nieugięty i puścił grę dalej.

84
    Dośrodkowanie Sidibe na siódmy metr głową wybił Kjaer. Francja próbuje atakować.
    82. Mocny strzał Fekira z dwudziestego metra wybroniony przez Schmeichela!

82
    Schmeichel świetnie interweniuje po technicznym uderzeniu Fekira zza pola karnego!

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. W trakcie tych Mistrzostw nie oglądaliśmy jeszcze bezbramkowego remisu, oby po tym meczu statystyka nie uległa zmianie.
    79. Strzał Girouda zupełnie nieudany.

79
    Giroud chciał zaskoczyć Schmeichela uderzeniem z półobrotu z woleja. Futbolówka poszybowała wysoko w trybuny Stadionu Łużniki.

Radosław Łączkowski

Gole:

Kartki:   45+2. M. Jörgensen (DEN)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 5:11. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 1:1. Foule: 10:10.
    Dania: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Delaney (90+2. Lerager), M. Jörgensen, Eriksen – Sisto (60. Fischer), Cornelius (75. Dolberg), Braithwaite.
    Zmiany: Lössl, Rönnow – Knudsen, Vestergaard, Krohn-Dehli, Kvist, Lerager, Schoene, Dolberg, Fischer, N. Jörgensen.

Francja: Mandanda – Sidibé, Varane (C), Kimpembe, Hernández (50. Mendy) – Kanté, N'Zonzi – O. Dembèlé (78. Mbappé), Griezmann (69. Fékir), Lemar – Giroud.
    Zmiany: Aréola, Lloris – Mendy, Pavard, Rami, Umtiti, Matuidi, P. Pogba, Tolisso, Fékir, Mbappé, Thauvin.