Szwecja – Anglia 0:2 (koniec) | Rosja – Chorwacja 2:2 (3:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (3:4)
Rosja
2:2 (1:1)
Chorwacja
Sobota 07.07.2018, 20:00 • Oimpijski stadion "Fiszt", Soczi • Mistrzostwa Świata • Ćwierćfinał

Chorwacja po drugim konkursie rzutów karnych w fazie pucharowej jest ostatnim półfinalistom Mistrzostw Świata! Rosja dzisiaj kończy swój piękny sen o występie na Mundialu. Emocji zdecydowanie nie brakowało, oba zespoły walczyły jak równy z równym. Łzy szczęścia Chorwatów mieszają się z płaczem "Sbornej". Przed nami przerwa do dziesiątego lipca i mecze Francji z Belgią, a dzień później starcie Anglii z Chorwacją. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje z rosyjskiego turnieju! (22:54:51)

5. serie
    3:4
    Ivan Rakitić po raz drugi kończy rzuty karne pokonując Akinfiejewa!

5. serie
    3:3
    Techniczne uderzenie Kuziajewa tuż nad ziemią trafia do bramki!

4. serie
    2:3
    Vida odpowiada równie mocnym uderzeniem w ten sam róg co Ignaszewicz.

4. serie
    2:2
    Mocny strzał Ignaszewicza w lewy róg. Subasić rzucił się w drugą stronę.

3. serie
    1:2
    Ale szczęśliwe trafienie Modricia! Akinfiejew odbił piłkę, ta trafiła w słupek i mamy bramkę!

3. serie
    1:1
    Fernandes doprowadził do karnych, a teraz fatalnie przestrzelił strzelając obok bramki!

2. serie
    1:1
    Akinfiejew obronił uderzenie Kovacicia w lewy dolny róg!

2. serie
    1:1
    Pewny strzał Dzagojewa po ziemi w prawy róg.

1. serie
    0:1
    Akinfiejew rzucił się w dobrą stronę, jednak Brozivić technicznie uderzył w górny róg.

1. serie
    0:0
    Smołow chciał lekko uderzyć piłkę, ale Subasić odbił ją ręką!

Pierwsi podchodzą Rosjanie. Smołow ustawia piłkę na jedenastym metrze.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Koniec dogrywki i jednocześnie powtórka z rozrywki. Rosję i Chorwację po raz drugi na tym Mundialu czekają rzuty karne. Niesamowicie wyrównane spotkanie nie mogło zakończyć się bez takich emocji. Kilka minut przerwy, wybór wykonawców i czekamy na konkurs "jedenastek".

120+2
    Druga połowa dogrywki skończona.

120
    Minuta doliczona do dogrywki.

120
    Podanie Modricia przejęte. Rosja wychodzi z kontrą, jednak przerzut Gazinskiego do Fernandesa za lekki.
    119. Roman Zobnin (RUS)

Radosław Łączkowski

Gole: 31. Czeryszew (Dziuba), 115. Mário Fernandes (Dzagojew) – 39. Kramarić (Mandžukić), 101. D. Vida (Modrić)

Kartki:   109. Gazinskij (RUS) – 35. Lovren (CRO), 38. Strinić (CRO), 102. D. Vida (CRO), 114. Pivarić (CRO)

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
    Strzały celne: 13:17. Strzały niecelne: 6:14. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 1:0. Foule: 25:18.
    Rosja: Akinfiejew – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaszewicz, Kudrjašov – Zobnin, Kuzjajev – Samiedow (54. Jerochin), Golovin (102. Dzagojew), Czeryszew (68. Smolov) – Dziuba (79. Gazinskij).
    Zmiany: V. Gabulov, Luňov – Granat, Siemionow, Smolnikow, Dzagojew, Gazinskij, Jerochin, Al. Mirančuk, An. Mirančuk, Żyrkow, Smolov.

Chorwacja: Subašić – Vrsaljko (97. Ćorluka), Lovren, D. Vida, Strinić (74. Pivarić) – Rakitić, Modrić – Rebić, Kramarić (88. Kovačić), Perišić (63. Brozović) – Mandžukić.
    Zmiany: L. Kalinić, Livaković – Badelj, Bradarić, Brozović, Ćaleta-Car, Ćorluka, Jedvaj, Kovačić, Pivarić, Pjaca.

Sędziowie: Sandro Ricci – Emerson de Carvalho, Marcelo Van Gasse – Janny Sikazwe