Gryf – Skra 0:1 (koniec)
Gryf Wejherowo
0:1 (0:0)
Skra Częstochowa
Niedziela 16.09.2018, 16:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Po raz kolejny mamy przyjemność gościć na malowniczo położonym stadionie w Wejherowie. Miejscowy Gryf tym razem podejmować będzie beniaminka rozgrywek ekipę Skry Częstochowa. Ten mecz jako jedyny w drugiej lidze zostanie rozegrany w niedzielę.

Piłkarze z Wejherowa od trzech kolejek pozostają bez zwycięstwa. W swoim ostatnim meczu przegrali w Radomiu z Radomiakiem 0-3.Mimo tej porażki Gryf zajmuję miejsce w pierwszej dziesiątce tabeli a dokładnie jest na miejscu 9 i ma 6 punktów przewagi nad swoim najbliższym rywalem Skrą Częstochowa.

Skra po ostatnich dwóch zwycięstwach na własnym boisku znacznie poprawiła ich sytuację w tabeli. Zwłaszcza ostatni mecz był emocjonujący do ostatniej minuty.Do 80 minuty Stal Stalowa Wola prowadziła 2-1 a jednak po bramkach Kieca i Błaszkiewicza to Skra schodziła z boiska w roli zwycięscy.

Jeśli spojrzymy na statystyki to Gryf wydaję się być zdecydowanie faworytem tego meczu. Goście jak do tej pory zagrali 7 meczy na obcych boiskach wszystkie przegrali a ich dorobek bramkowy też nie rzuca na kolana 2-17 !!!! Gryf natomiast rozegrał 5 meczy w Wejherowie trzy z nich wygrał dwa zremisował i nie przegrał żadnego.

W tym sezonie w drugiej lidze w każdym meczu każdy wynik jest możliwy. Na papierze Gryf jest faworytem ale to boisko zweryfikuje wszystko. Początek meczu o godzinie 16 w niedzielne popołudnie już dziś serdecznie zapraszam do spędzenia tego czasu z nami.

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Rogalski, Wicki, Goerke, Bury, Kołc, Włodyga, Liberacki, Koziara, Ryk

Rezerwowi: Więckowiicz, Kątny, Sikorski, Chwastek, Czychowski, Machol, Niciński

Skra Częstochowa: Krzczuk -Zalewski, Nowak, Napora, Jurek, Błaszkiewicz, Niedbała, Obuchowicz, Olejnik, Holik, Kieca

Rezerwowi: Biegański, Woldan, Kowalczyk, Tomczyk, Gerega, Siwek, Buławski

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań).

1

2
    Wydawało się że faulowany był Włodyga w narożniku boisku ale sędzia inaczej zinterpretował to starcie. Pierwsza akcja Gryfa zakończona.

3
    Bardzo dobrze podał Ryk do wbiegającego w pole karne Rogalskiego. Zawodnik Gryfa uderzył z kilku metrów wprost w bramkarza gości. To była bardzo dobra okazja na bramkę dla gospodarzy już na początku meczu.

4
    Od początku meczu Gryf prawie cały czas utrzymuje się przy piłce. Goście jak na razie ograniczają się do przeszkadzania podopiecznym trenera Szymkowicza.

5
    Gryf Bardzo dobrze Wicki uprzedził Olejnika wychodzącego na dobrą pozycję. Będzie aut dla przyjezdnych,

7
    Po dośrodkowaniu piłkarza Skry z wolnego główkował Piotr Kołc. Piłkę przejął Ryk i był faulowany.

8
    Szanuję Gryf piłkę wymieniając sporo podań. Inna sprawa że Skra broni się niemalże całym zespołem.

9
    Dośrodkowanie w pole karne gości ale nie doszedł do tego podania Koziara. Od bramki Krzczuk.

10
    Teraz goście są przy piłce ale szybko zostają wypchnięci z połowy Gryfa. Nie czują się najlepiej w ofensywie piłkarze Skry.

12
    Damian Nowak powstrzymany przez duet zawodników Gryfa Wicki-Brzuzy przed polem karnym.

13
    Kamil Włodyga nie potrzebnie zatrzymał się z piłką stracił ją a po chwili faulował.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Wicki (Gryf Wejherowo).

15
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne z tego rożnego i mimo że oddał jeszcze strzał Kieca to Leleń kontrolował piłkę.

16
    Po początku w którym dominował Gryf mecz się nieco wyrównał.

18
    Mocny strzał Nowaka z dalszej odległości narobił problemów bramkarzowi Gryfa. Wybił on piłkę przed siebie. Szybko jednak ponownie znalazła się ona w szesnastce Gryfa ale tym razem Brzuzy wybił ją na rzut rożny uprzedzając rywala.

19
    Ostatnie kilka minut pokazuję że wcale nie będzie gospodarzom tak łatwo wygrać tego meczu. Z minuty na minutę goście są coraz częściej przy piłce.

20
    Piłka wolno krąży między obrońcami Gryfa, czekamy na przyspieszenie.

21
    W polu karnym zastawił się Bury i był przewracany ale sędzia stał blisko nie zdecydował się na jedenastkę.

23
    Nie było komu podać pod polem karnym Skry więc piła wraca na połowę gospodarzy.

24
    Faulowany jest Michał KIeca a pozycja na oddanie strzału bardzo dobra, Do bramki Lelenia około 25 metrów. Oktawian Obuchowski będzie chyba uderzał.

25
    Dokładnie ten zawodnik uderzał ale był to słaby strzał prosto w murek.

26
    Nie wiele dzieje się na boisku brak okazji podbramkowych a i pomysł na zdobycie bramki przez Gryf bądź Skrę chyba się jeszcze nie pojawił.

27
    Zalewski z Nowakiem wymieniając kilka podań z pierwszej piłki starali się zaskoczyć rywala ale bez skutecznie.

28
    Uderzał z pierwszej piłki Michał Kieca ale trafił wprost w obrońcę. Goście coraz częściej są pod polem karnym Gryfa.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

30
    Pół godziny gry za nami bez bramek, ale ostatnie minuty to lepsza gra gości. Gryf nie może dobrze wejść w ten mecz.

31
    Traci piłkę Goerke na rzecz Niedbały. Po chwili odgwizduję faul zawodnika Gryfa.

32
    Dwa z rzędu dośrodkowania w pole karne Skry nie zakończyły się oddaniem strzału.

33
    Zbyt mocne podanie Kołca do Goerke piłka poza boiskiem.

34
    Faulował Wicki i musi on uważać ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

35
    PO dośrodkowaniu z wolnego uderzał Błaszkiewicz ale bardzo lekko i bez problemu broni Leleń.

36
    W polu karnym przedzierał się Koziara strzału nie oddał ale wywalczył rożny dla Gryfa.

37
    Gdyby nie ta akcja z trzeciej minuty to można by było oglądać ten mecz z zamkniętymi oczami. Teraz z kolei niebezpiecznie zagrał Wicki do Lelenia ale poradził sobie bramkarz Gryfa w tej sytuacji.

39
    Rożny dla gości ale wybijają obrońcy.

40
    Kolejny faul na zawodniku gości. Przy lini bocznej faulowany był Holik. Dośrodkowanie w pole karne ale bardzo mocne i niecelne.

41
    Sędzia jest bardzo skrupulatny odgwizduję każdy nawet najmniejszy faul. W lidze angielskiej nie mógłby on chyba sędziować.

42
    Goście przy piłce i mają aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Szybko piłka wraca na boisko i tak szybko jak wróciła tak szybko stracili ją przyjezdni.

43
    .....faul na zawodniku gości.

44
    Może po przerwie coś zacznie się dziać. Tym razem odgwizdany faul na zawodniku Gryfa.

45
    Minuta doliczona.

45+1

Koniec pierwszej połowy tego meczu. Bardzo słaba pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip. Brakowało prawdę mówiąc wszystkiego okazji pod bramkami, celnych strzałów, walki do końca o każdą piłkę a przede wszystkim bramek. Oby w drugiej połowie gra znacznie się poprawiła i będziemy świadkami znacznie lepszego pojedynku.

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Bury, na boisku pojawia się Machol.

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Koziara, na boisku pojawia się Chwastek.

47
    Dwie nowe twarze w ekipie Gryfa mają odmienić jak do tej pory niemrawo grającą ekipę gospodarzy. Zobaczymy jaki będzie tego finał.

48
    Gol dla Skry!
    MICHAŁ KIECA wykorzystał błąd komunikacyjny w zespole Gryfa i przelobował bramkarza Lelnia goście obejmują prowadzenie w tym meczu.

49
    Goście przegrali jak do tej pory 7 meczy z rzędu na wyjeździe czyżby przełamanie ??

50
    Pięć minut gry za nami w drugiej połowie goście prowadzą i mają ochotę na drugą bramkę. Rzut rożny dla gości.

51
    Dobre dośrodkowanie uderza Błaszkiewicz i myli się o metr. Uderzył mocno ale piłka przeleciała obok słupka bramki Lelenia.

52
    Po dośrodkowaniu Chwastka nieco zamieszania się zrobiło w polu karnym ale mimo że było tam co najmniej czterech piłkarzy Gryfa żaden z nich nie oddał strzału.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Błaszkiewicz (Skra Częstochowa).

54
    Z wolnego dośrodkowuję Włodyga i w ostatniej chwili obrońcy gości ofiarną interwencją przenoszą piłkę ponad poprzeczką.Będzie rożny dla Gryfa.

55
    Adam Olejnik szukał miejsca na oddanie strzału ale był dobrze kryty dlatego też to uderzenie pozostawia wiele do życzenia.

57
    Gryf przyspieszył grę i będzie szukał wyrównania natomiast goście mogą upatrywać się szansy na szybką kontrę.

58
    Na przestrzeni kilku minut kolejny rożny dla miejscowych. Kamil Włodyga podaję po ziemi ale połapali się w tym obrońcy i blokują strzał Goerke.

59
    Z prawej strony dośrodkował Ryk a bardzo wysoko wyskoczył Goerke przymierzył pod poprzeczkę ale pomylił się minimalnie.

60
    Kwadrans gry za nami i jest to na pewno lepszy kwadrans niż cała pierwsza połowa.

61
    Uderza Ryk jest blokowany, uderza Brzuzy broni Krzczuk.

62
    Wychodzi z bramki Kszczuk i uprzedza wszystkich wyłapując to dośrodkowanie. Jeśli obraz gry się nie zmieni to może on mieć pracowite kolejne minuty.

63
    Damian Nowak faulowany. Ta decyzja wyraźnie nie podoba się zgomadzonym na trybunach kibicom.

64
    Niezłe dośrodkowanie Zalewskiego ale obrona Gryfa tym razem na medal.

65
    Z daleka uderza Liberacki ale jest to strzał zbyt lekki aby doprowadzić do wyrównania w tym meczu.

66
    Cała drużyna gości broni się na własnej połowie. Gryf atakuje ale brakuję im wykończenia tych akcji.

67
    Rzut wolny z linii bocznej boiska dla przyjezdnych. Faulował Chwastek .

68
    Na bramkę uderzał Nowak ale piłkę przeniósł ponad poprzeczką Lelnie. Rzut rożny dla Skry.

69
    Indywidualna akcja Dawida Niedbały i o mały włos a wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

70
    Na szósty metr dostał piłkę Damian Nowak miał dużo czasu aby złożyć się do tego uderzenia. Jego strzał był jednak bardzo niecelny a prawdę mówiąc powinno być 2-0 dla gości.

71
    Przerwa w grze na murawie leży jeden z piłkarzy gości.

72
    Uderza Ryk z linii pola karnego ale bardzo dobrze broni bramkarz. Tylko rzut rożny po tej akcji,

73
    Rozpędza się Gryf dośrodkowanie Goerke jest blokowane a chwilę później strzał Chwastka poszybował ponad poprzeczką.

74
    W głębokiej defensywie są teraz przyjezdni ale te ataki Gryfa nie przynoszą jak do tej pory żadnego konkretnego rezultatu.

75
    Co chwilę mamy zamieszanie pod bramka Skry ale wynik nie ulega zmianie. Gryf dominuje teraz na boisku ale to goście wciąż prowadzą.

76
    Kolejna przerwa w grze jakieś problemy ma bramkarz gości.

77
    Próbował Wicki próbował Ryk uderzać ale nadal nic.

78
    Kontra gości w doskonałej sytuacji znalazł sie Nowak ale wślizgiem od tyłu w polu karnym kapitalnie interweniuje Kołc !!

79
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Siwek.

80
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Ryk, na boisku pojawia się Czychowski.

81
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Brzuzy, na boisku pojawia się Sikorski.

82
    Ucieka czas gospodarzom tego meczu. Około 8 minut plus to co doliczy sędzia. Na tablicy wyników 1-0 dla gości.

83
    Faulowany Chwastek, dośrodkowanie Goerke jest zbyt lekkie.

84
    Osamotniony Niedbałą nie wiele mógł zrobić w polu karnym Gryfa więc szybko traci piłlkę.

85
    Kolejny zawodnik Skry leży na murawie to już chyba 5 w tej drugiej połowie.

86
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbałą, na boisku pojawia się Tomczyk.

87
    Skra jeśli już jest przy piłce to bardzo długo stara się ją utrzymać każda minuta przybliża ich do sukcesu.

88
    Trwa przebijanie piłki z połowy na połowę.

89
    Ile tych dośrodkowań już było w pole karne Skry w drugiej połowie a żadne z nich nie zakończyło się bramką.

90
    Sędzia dolicza 5 minut.

90+1
    Długo celebruję wybicie piłki Krzczuk ale ani jemu ani jemu kolegom z zespołu się nie spieszy.

90+2
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Kieca, na boisku pojawia się Puławski.

90+3
    Uprzedził Chwastek w polu karnym rywala po czym zagrał daleko pod bramkę Skry gdzie z kolei obrońcy uprzedzili Pawła Czychowskiego.

90+4
    Jeszcze uderza Włodyga ale broni bramkarz Skry.

90+5

Mecz ten dobiega końca goście po serii 7 porażek z rzędu na obcych boiskach dziś wygrywają i mają powody do świętowania. Gryf zagrał słabo zwłaszcza pierwszą połowę. W drugiej ich gra wyglądała nieco lepiej ale brakowało pomysłu na pokonanie bramkarza. Czwarty mecz bez zwycięstwa mają podopieczni trenera Szymkowicza. Kolejnym ich rywalem będzie Ruch Chorzów może wtedy uda się wygrać. Na dziś to już wszystko Skra wygrywa 1-0 z Gryfem i to jest najważniejszą informacją w tym meczu. (17:58:49)