AC Milan – Real Betis 1:2 (koniec) | Larnaka – Łudogorec 1:1 (koniec) | Anderlecht – Fenerbahce 2:2 (koniec)
Zurich – Bayer 3:2 (koniec) | Dudelange – Olympiakos 0:2 (koniec) | Kopenhaga – Slavia 0:1 (koniec)
Karabach – Worskła P. 0:1 (koniec) | RB Lipsk – Celtic 2:0 (koniec) | FC Salzburg – Rosenborg 3:0 (koniec)
Sporting – Arsenal 0:1 (koniec) | Spartak T. – Dinamo Z. 1:2 (koniec) | Zenit – Bordeaux 2:1 (koniec)
Besiktas – Genk 2:4 (koniec) | Eintracht – Apollon 2:0 (koniec) | Chelsea – BATE 3:1 (koniec)
Olympique – Lazio 1:3 (koniec) | PAOK – Vidi FC 0:2 (koniec) | Rangers – Spartak Mos. 0:0 (koniec)
Rennes – Dynamo Kij. 1:2 (koniec) | Sarpsborg – Malmo 1:1 (koniec) | Sevilla – Akhisarspor 6:0 (koniec)
Standard – FK Krasnodar 2:1 (koniec) | Villarreal – Rapid 5:0 (koniec) | Jablonec – FK Astana 1:1 (koniec)
Sporting Lizbona
0:1 (0:0)
Arsenal F.C.
Czwartek 25.10.2018, 18:55 • Estádio José Alvalade, Lisabon (pojemność: 50.466 ludzi) • Liga Europy UEFA • Grupa E

Arsenal pokonuje w wyjazdowym meczu Sporting 1:0. Jedynego gola zdobywa Welbeck. To trzecie zwycięstwo The Gunners w obecnej kampanii Ligi Europy i tym samym reprezentanci Premier League pewnie rozsiadają się w fotelu lidera grupy E. Co ciekawe, Arsenal licząc wszystkie rozgrywki odnosi 11. zwycięstwo z rzędu. Świetna passa ekipy Unaia Emery'ego trwa w najlepsze! Dzisiejszy mecz długo zawodził – w pierwszej połowie sytuacji podbramkowych mieliśmy, jak na lekarstwo. Kanonierzy wzięli się do roboty od gwizdka sędziego, rozpoczynającego drugą odsłonę meczu. Stwarzali groźne sytuację i dwukrotnie Ribeiro ratował swoją ekipę. Rozstrzygający o losach spotkania gol padł po fatalnym błędzie Sebastiana Coatesa, który niefortunnie podał pod nogi Welbecka, a ten w sytuacji jeden na jeden, z zimną krwią pokonał bramkarza Sportingu. Jak na spotkania na tym szczeblu nie obyło się bez kontrowersji. W pierwszej połowie z boiska mógł wylecieć Lichtsteiner, który ciągnął rywala za koszulkę – Skomina puścił grę. W drugiej połowie, w dyskusyjnych okolicznościach sędzia nie uznał pierwszego gola Welbecka, gdzie dopatrzył się faulu Anglika. Finał, finałów Arsenal pokonuje Sporting 1:0. Dziękujemy za wspólne emocje! (20:53:17)

90+5

90+5
    Battaglia wdał się w niepotrzebną wymianę słów z sędzią. Napomniany kartką.

90+5
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Arsenal w posiadaniu piłki na połowie rywali.

90+3
    Cabral przerywa faulem kontrę Arsenalu. Żółta kartka.

90+3
    Rzut rożny dla Sportingu kończy się pewną interwencją Leno na przedpolu.

90+2
    Rzut wolny dla Sportingu. Niemal wszyscy gracze gospodarzy wbiegli w pole karne, ale tam najlepiej interweniował Holding.

90+1
    Aż pięć minut doliczone przez sędziego Skominę. Cień nadziei dla lizbończyków.

90
    Gaspar blokuje dośrodkowanie Iwobiego. Korner dla The Gunners.

90
    W ostatnich minutach to na Cabralu spoczywa ofensywna gra Sportingu. Kolejny raz zdecydował się na indywidualną akcję, ale sfinalizował ją niecelnym strzałem.

89
    Rzut rożny dla Arsenalu. Nie spieszą się teraz Kanonierzy, którzy krótko rozegrali stały fragment i utrzymują piłkę.

86
    Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Nani, na boisku pojawia się Abdoulay Diaby.

86
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Pierre-Emerick Aubameyang, na boisku pojawia się Alex Iwobi.

86
    Świetne przyjęcie Cabrala i błyskawiczny obrót i strzał z 18. metra. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Sporo ożywienia wprowadził młody talent z Lizbony w poczynaniach miejscowych.

85
    Dwójkowa akcja Arsenalu i nieporozumienie Lacazette z Aubameyangiem.

83
    Gaspar uderza z ponad 30 metrów na wiwat.

82
    Cabral dryblował mimo asekuracji dwójki rywali. Ostatecznie udało mu się wywalczyć rzut rożny.

81
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Danny Welbeck, na boisku pojawia się Alexandre Lacazette.

Piotr

Gole: 78. Welbeck

Kartki:   39. Acuňa (SPL), 71. Coates (SPL), 90+3. Cabral (SPL), 90+5. Battaglia (SPL) – 47. Holding (ARS), 52. Mchitarjan (ARS)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 0:7. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 11:11. Spalone: 1:1. Foule: 13:12.
    Sporting Lizbona: Ribeiro – Ristovski (46. Gaspar), A. Pinto, Coates, Acuňa – Battaglia, Petrović, Gudelj (71. Cabral) – Nani (C) (86. Diaby), Montero, B. Fernandes.
    Zmiany: Salin – Cabral, Mané, Diaby, Gaspar, M. Luís, Mathieu.

Arsenal F.C.: Leno – Lichtsteiner, Papastathópoulos, Holding, Xhaka – Elneny (58. Torreira), Guendouzi, Ramsey (C) – Mchitarjan, Aubameyang (86. Iwobi), Welbeck (81. A. Lacazette).
    Zmiany: Martinez – Iwobi, Jenkinson, A. Lacazette, Mustafi, Özil, Torreira.

Sędziowie: Damir Skomina (Słowenia)