Hur. Morąg – Arka 0:1 (koniec) | Bytovia – Śląsk 0:3 (koniec) | Raków – Lech P. 1:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Chrobry 1:2 (koniec) | Piast – Legia 1:1 (2:4 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:4)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Legia Warszawa
Wtorek 30.10.2018, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (23:29:50)

Gdyby nie było w tym spotkaniu dogrywki i rzutów karnych to mecz byłby do zapomnienia. O wiele więcej działo się na stadionie w Gliwicach po upływie 90 minut. Ostatecznie to aktualni mistrzowie Polski awansują do kolejnej rundy dzięki pewnie wykonanym uderzeniom w serii jedenastek.

2:4
    Kulenović uderza w prawo, Plach rzuca się w lewo. Legia Warszawa wygrywa po rzutach karnych!

4. serie
    2:3
    Mocne uderzenie po ziemi tuż przy lewym słupku Papadopulosa!

3. serie
    1:3
    Antolić uderza mocno i pewnie. Karny wykonany niemal identycznie jak u Cafu.

3. serie
    1:2
    Sokołowski uderza w poprzeczkę!

2. serie
    1:2
    Cafu uderza celnie w lewą stronę bramki, Plach rzucił się w prawo.

2. serie
    1:1
    Wyczul intencję rywala Majecki, ale Dziczek uderzył bardzo mocno i pewnie tuż przy słupku!

1. serie
    0:1
    Pewne płaskie uderzenie Kucharczyka w prawą stronę bramki!

1. serie
    0:0
    Majecki broni uderzenie Koruna!

Rozpoczynają się rzuty karne.

W dogrywce działo się więcej niż w regulaminowym czasie gry, ale to jeszcze nie koniec emocji!

120+3
    Druga połowa dogrywki skończona.

120+2
    Jeszcze będzie okazja po rzucie wolnym dla gospodarzy, najpewniej ostatnia w meczu.

Jarosław Kowalski

Gole: 118. Sokołowski – 111. Carlitos

Kartki:   105+3. Konczkowski (PIA) – 63. Nagy (LEG), 86. Kante (LEG)

2:4   Kulenović (LEG)

Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 11:10. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:1. Foule: 18:19.
    Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Mokwa – Badia (79. Gojko), Jodlowiec, Felix (73. Valencia), Dziczek, Jagiełło (113. Sokołowski) – Ayong (46. Papadopulos)

Zmiany: Dybowski – Valencia, Sokołowski, Byrtek, Papadopulos, Borkała, Gojko

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Martins (48.Cafu), Szymański (85. Carlitos), Antolić, Nagy (74. Vesović) – Kante (112. Kulenović)

Zmiany: Malarz – Wieteska, Pasquato, Vesović, Cafu, Carlitos, Kulenović

Główny: Tomasz Musiał
    Asystenci: S. Mucha, J. Ślusarski
    Techniczny: S. Krasny