Portugalia – Polska 1:3 (koniec) | Austria – Grecja 1:0 (koniec)
Portugalia
1:3 (0:3)
Polska
Wtorek 20.11.2018, 18:00 • Estádio Municipal de Chaves • Eliminacje Mistrzostw Europy U-21

To nie koniec walki Biało-Czerwonych – za 40 minut dorosła reprezentacja rozpocznie ostatnie spotkanie fazy grupowej Ligi Narodów w Guimaraes. Rywalem? Portugalia. Oby reprezentacja A sprawiła podobną niespodziankę do tej, którą dała nam kadra U-21. Rok 2018 odratowany. Mamy sukces. A ja żegnam się z Państwem. Dobrego wieczoru. (20:07:23)
    Marcin Feddek zauważa doskonałego "nosa" trenera Michniewicza.

Posypały się gratulacje dla naszych piłkarze - poniżej te od Sekretarza Generalnego PZPN:

Eliminujemy jedną z najlepszych młodzieżowych reprezentacji na świecie – to ogromny sukces. Przede wszystkim zdobywamy ten awans mądrością taktyczną i wspaniałą skutecznością w pierwszej połowie. Dobrze w bramce spisywał się Kamil Grabara, który nie raz uratował nas przed strata gola.

JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA EUROPY DO LAT 21 – WŁOCHY 2019! Udało się! Brawo reprezentacja trenera Michniewicza! Fantastyczna pierwsza połowa, utrzymane w drugiej połowie prowadzenie pod ogromnym naporem rywali i na stadionie w Chaves trwa świętowanie naszych piłkarzy!

90+6

90+5
    Opadli z sił Portugalczycy. Już nie grają tak szybko, są przewidywalni.

90+5
    Nasi stoją przy linii bocznej. Zaraz będzie świętowanie.

90+5
    Ostatnia minuta tego spotkania. Jeszcze chwilę trzeba powalczyć!

90+4
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kownacki, na boisku pojawia się Świderski.

90+1
    Na spalonym Michalak – który to już raz? Za szybki nawet dla siebie jest gracz Lechii Gdańsk. Ogromna szkoda, bo dłużej utrzymaliśmy się przy piłce, a tu znowu strata.

90
    Aż 5 minut dolicza sędzia do końca tego spotkania.

89
    Ledwo biegają po murawie Polacy, ale walczą. Byliśmy pod polem karnym Portugalii, ale źle zachował się Kapustka i Gumny musiał wślizgiem interweniować, aby zapobiec kontrze rywali. Udało się!

86
    Wychodzi z kontrą Żurkowski, podaje do Kownackiego, który zagrywa prostopadle do Jóźwiaka. Ten pędzi z piłką w kierunku pola karnego Portugalii, ale niestety źle odgrywa do Żurkowskiego i marnuje świetną sytuację.

84
    Teraz Xadas dośrodkowuje z lewego skrzydła, Leao wyskakuje wysoko, ale główkuje poza linię końcową.

83
    Doskonale Jóźwiak ustawił się przy pojedynku z Tavaresem.

82
    Spalił niestety minimalnie Michalak! A podanie prostopadłe od Kownackiego było bardzo dobre.

80
    Popełniliśmy błąd, ale szybko Jóźwiak ją przejął i starał się ruszyć z kontrą. Podanie do Kownackiego niecelne, przy piłce jest Joel Pereira.

79
    Jóźwiak mądrze powstrzymał na lewym skrzydle Tavaresa.

Michał Rawa

Gole: 52. Jota – 5. Bielik, 8. Kownacki, 24. Szymański

Kartki:   42. Fernandes (POR), 56. Eustaqio (POR) – 34. Jagiełło (POL), 40. Kapustka (POL), 78. Dziczek (POL)

Portugalia: Joel Pereira – Gonçalves, Jorge Fernandes, Leite, Ribeiro – Horta (77. Tavares), Eustaquio, Gedson Fernandes (69. Xadas) – Félix, Carvalho (38. Leão), Jota (C)
    Zmiany: Costa, Pedro Pereira, Rodrigues, Leão, Xadas, Tavares, Lage

Polska: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Kapustka, Jagiełło (53. Michalak), Dziczek, Żurkowski, Szymański (69. Jóźwiak) – Kownacki (C) (90+4. Świderski)
    Zmiany: Loska, Piotrowski, Bartosz, Świderski, Tomczyk, Jóźwiak, Michalak

Główny: Davide Massa (ITA)
    Asystenci: Mauro Tonolini (ITA), Stefano Alassio (ITA)
    16.11.2018
    Polska - Portugalia 0:1

Gole: 30. Diogo Jota

Kartki:   48. Kapustka (POL), 57. Gumny (POL)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:0. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:0. Foule: 11:11.