ROW Rybnik – Błękitni 1:0 (koniec) | Resovia – Widzew 1:1 (koniec) | Stal S. W. – Siarka T. 1:0 (koniec)
Rozwój – Skra 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Ruch 0:0 (koniec)
Rozwój Katowice
1:1 (0:1)
Skra Częstochowa
Sobota 16.03.2019, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 24. kolejka

Spotkanie w Katowicach dobiegło końca! Po meczu walki obie ekipy dzielą się punktami. Dziękuję za uwagę! (16:52:08)

90+4

90+3
    Płaska centra Kamińskiego w pole karne rywali, ale wybijają piłkę defensorzy drużyny z Częstochowy.

90+2
    Olejnik faulowany przez Płonkę na własnej połowie boiska.

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje pojedynek przy ulicy Zgody.

90+1
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Skry, ale ostatecznie bez celnego uderzenia na bramkę gości.

90
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Kamiński.

90
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Siwek.

88
    Rykoszet po uderzeniu Nowaka zza pola karnego i rzut rożny będą wykonywać przyjezdni.

87
    Wrzesień faulował jednego z rywali w pojedynku główkowym. Od rzutu wolnego goście, a dokładniej Kos.

86
    Rzut rożny dla katowiczan, ale wybijają piłkę goście. Chwilę później z dystansu uderzał jeszcze Mońka, ale jego próbę lepiej przemilczeć.

84
    Ostro grają dziś obydwie ekipy. Miejmy nadzieję, że nie zakończy się to żadną kontuzją.

82
    Olszewski ostro faulowany przy linii środkowej boiska. Od rzutu wolnego przyjezdni, ponieważ chwilę wcześniej zaatakowany został gracz Skry.

81
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Mońka.

80
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Obuchowski, na boisku pojawia się Skowron.

80
    Kuliński z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.

79
    Przy piłce katowiczanie, którzy teraz jednak z mniejszym zapałem przemieszczają się na połowę rywali.

77
    Na strzał z dystansu zdecydował się Płonka, ale piłka poszybowała obok bramki drużyny gości.

76
    Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Nieco bardziej zdeterminowani w walce o komplet punktów wydają się być gospodarze.

75
    Kowalski ostro potraktował Olejnika w środku pola i arbiter znów ucieka się do udzielenia indywidualnej kary.

73
    Dyskutował z arbitrem Obuchowski i sędzia utemperował defensora Skry żółtą kartką.

72
    Katowiczanie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego swoich rywali.

71
    Faulowany na prawym skrzydle był Zalewski. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Skry.

69
    Centra Musiolika z prawego skrzydła, ale w polu karnym Skry nie było nikogo z Rozwoju, kto miałby realne szanse na dojście do futbolówki.

67
    Gol dla Rozwoju!
    Wyrównują gospodarze! Znakomita centra Kulińskiego i świetne uderzenie "szczupakiem" autorstwa MICHAŁA PŁONKI!

66
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Niedojad, na boisku pojawia się Baranowicz.

66
    Seria dośrodkowań w pole karne Skry, jednak póki co nie przekłada się to na okazje podbramkowe.

64
    Mocne uderzenie Noconia i na raty broni Neugebauer.

63
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Napory i żaden z jego kolegów nie miał szans na sięgnięcie futbolówki.

62
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Napora.

60
    Ładne uderzenie Zalewskiego zza pola karnego, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Rozwoju.

59
    Cały czas powolne tempo rozgrywania tego meczu. Bardzo mało okazji podbramkowych dziś obserwujemy.

56
    Neugebauer pewnie wyłapuje piłkę po centrze Noconia z rzutu wolnego.

56
    Przewrócony Nocoń tuż przed linią pola karnego Rozwoju. Rzut wolny dla Skry z niebezpiecznej dla rywali odległości.

54
    Kieca w nieprzepisowy sposób powstrzymywany przez Musiolika. Protestują gospodarze, ale arbiter rzecz jasna nie zmienia decyzji.

53
    Nie opanował piłki na prawym skrzydle Olszewski. Futbolówka wyszła poza linię końcową i od bramki rozpoczną przyjezdni.

52
    Ależ było blisko! Goliński otrzymał piłkę przed pole karne, ale mocnym uderzeniem minimalnie chybił!

50
    Kuliński stracił piłkę w środku pola, a chwilę później faulował rywala.

49
    Uderzenie Płonki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale bez kłopotów wyłapuje piłkę Kos.

48
    Zakotłowało się w środku pola, ale ostatecznie ponownie górą w sytuacji tego typu są miejscowi.

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kurowski, na boisku pojawia się Wrzesień.

46

Ani minuty nie doliczył arbiter do pierwszej połowy tego spotkania. Skra prowadzi 1:0, choć wydawało się, że nieco lepiej prezentują się miejscowi. Jak na razie mecz nie stoi na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron spotkanie się ożywi. Wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

45

45
    Zablokowane dośrodkowanie Płonki, a więc jeszcze rzut rożny będą wykonywać przed przerwą katowiczanie.

44
    Fatalnie z rzutu wolnego dośrodkowywał Obuchowski. Od bramki Neugebauer.

43
    Łączek wyraźnie fauluje na trzydziestym metrze i zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

42
    Przytomnie piąstkuje Kos po miękkiej wrzutce Kulińskiego. Goście wyruszają z kontratakiem.

41
    Błaszkiewicz uderzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale dobrze broni jego uderzenie Neugebauer.

40
    Nowak ponownie faulowany, tym razem na skrzydle i dużo bliżej pola karnego rywali.

39
    Lepiarz fauluje Nowaka w środkowym sektorze boiska. Dość ostro grają dziś obydwie ekipy, ale jak na razie arbiter tylko raz sięgnął po kartkę.

38
    Nowak pomagał sobie ręką przy odbiorze futbolówki, co wyłapał arbiter. Rzut wolny dla Rozwoju na własnej połowie.

37
    Gol dla Skry!
    Goście obejmują prowadzenie! Długie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rozwoju i MARIUSZ HOLIK pokonuje golkipera rywali!

35
    Zbyt lekko uderzał głową Płonka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i bez najmniejszych kłopotów łapie piłkę Kos.

33
    Sporo chaosu i walki mieliśmy teraz w środku pola. Ostatecznie piłkę na dłużej przechwycili katowiczanie.

32
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Skry. Miejscowi od autu.

31
    Płaskie uderzenie jednego z gospodarzy zza linii pola karnego, ale czujnie zachował się w tej sytuacji Kos.

29
    Przyjezdni wyruszyli z kontratakiem. Ten został przerwany faulem przez Kurowskiego. Arbiter pokazuje graczowi Rozwoju żółtą kartkę.

29
    Nieudane dośrodkowanie Kulińskiego, a chwilę później zablokowane uderzenie Musiolika.

28
    Andrzejczak faulowany przez Zalewskiego nieopodal pola karnego Skry. Może być ciekawie.

27
    Cały czas czekamy na jakieś ciekawsze, klarowniejsze okazje strzeleckie. Póki co gra toczy się głównie w środku pola.

25
    Zbyt wysoko dośrodkowywał z prawego skrzydła Musiolik i spokojnie łapie piłkę Kos.

24
    Defensorzy Rozwoju przecinają zagranie do Nowaka. Chwilę później wrzut z autu wywalczyli miejscowi.

23
    To mogło się podobać! Nocoń ładnie zwiódł rywala przed linią pola karnego, następnie mocno uderzył, ale jedynie w boczną siatkę!

21
    Akcja gospodarzy. Niedojad wyłuskał piłkę na trzydziestym metrze i odegrał do Andrzejczaka. Ten zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale nie miał kłopotów z interwencją Kos.

20
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę przyjezdnych i z piątego metra wznawiać grę będzie Neugebauer.

19
    Kowalski faulowany w środku pola przez Niedbałę. Gospodarze od rzutu wolnego.

18
    Nieudane rozegranie akcji przez ekipę z Częstochowy i futbolówkę przechwytuję rywale.

17
    Andrzejczak dopadł do piłki w polu karnym Skry, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

15
    Mija piętnasta minuta gry. Jak na razie bardzo spokojnie tempo starcia przy ul. Zgody.

13
    Długo wymieniali podania na własnej połowie boiska miejscowi, ale w końcu zdecydowali się podejść nieco wyżej.

11
    Zbyt głęboka wrzutka Noconia ze stałego fragmentu gry i ze spokojem wyłapuje piłkę golkiper Rozwoju.

10
    Na prawym skrzydle faulowany jeden z zawodników Skry i mamy rzut wolny dla gości.

7
    W takich składach obie drużyny rozpoczęły to spotkanie:

Rozwój Katowice:
    Neugebauer – Olszewski, Lepiarz, Łączek, Kowalski – Kuliński, Płonka – Andrzejczak, Kurowski, Musiolik – Niedojad

Skra Częstochowa:
    Kos – Gerega, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski – Olejnik, Zalewski, Nocoń, Kieca, Niedbała – Nowak.

1

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy Państwu kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Lepiej jak na razie spisują się przyjezdni. Skra z 31 punktami na koncie plasuje się w środku stawki. Przed tygodniem częstochowianie pokonali na własnym terenie Olimpię Elbląg 2:1.

Gospodarze tego pojedynku z dorobkiem 24 punktów zajmują piętnastą lokatę.Do miejsca niezagrożonego spadkiem katowiczanie tracą jednak zaledwie oczko. W poprzedniej kolejce Rozwój przegrał na wyjeździe z Radomiakiem 0:2.

W jednym z meczów 24. kolejki drugiej ligi dojdzie do pojedynku dwóch ekip z województwa śląskiego. Na stadionie w Katowicach tutejszy Rozwój zmierzy się ze Skrą Częstochowa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 67. Płonka – 37. Holik

Kartki:   29. Kurowski (ROZ), 43. Łączek (ROZ), 75. Kowalski (ROZ) – 73. Obuchowski (SKC)

Neugebauer – Olszewski, Lepiarz, Łączek, Kowalski (81. Mońka) – Kuliński, Płonka – Andrzejczak, Kurowski (46. Wrzesień), Musiolik (90. Kamiński) – Niedojad (66. Baranowicz)