Chrobry – Warta 1:1 (koniec) | GKS K. – Stal M. 0:2 (koniec)
GKS Katowice
0:2 (0:0)
Stal Mielec
Piątek 03.05.2019, 20:45 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 32

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na naszej stronie. (22:43:53)

Statystyki:

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały na bramkę: 3:4.
    Strzały niecelne: 10:2.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 2:1.

GKS Katowice ostatecznie przegrywa ze Stalą Mielec 0:2 po golach Andrei Prokicia i Łukasza Janoszki, czyli byłych piłkarzy GieKSy. W pierwszej połowie lepiej grali gospodarze, którzy częściej strzelali i częściej byli przy piłce, jednak mielczanie po przerwie przejęli inicjatywę, zaczęli grać tak jak w poprzednich spotkaniach, dzięki czemu wygrali spotkanie i jeśli ŁKS przegra w Jastrzębiu-Zdroju, to jeszcze będą mieć szansę na awans.

90+6

90+6
    Po akcji Bartosza Nowaka zza szesnastki jeszcze uderzał Maciej Urbańczyk, lecz za lekko i obok bramki Krzysztofa Barana.

90+4
    Jeszcze Wojciech Lisowski faulował w okolicach pola karnego przeciwnika Leandro i od rzutu wolnego zacznie Seweryn Kiełpin.

90+3
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 1940 widzów.

90+2
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Grzegorz Tomasiewicz, na boisku pojawia się Łukasz Seweryn.

90+2
    Andreja Prokić faulował Rafała Remisza na połowie GKS-u i szybko od rzutu wolnego wznowili grę gospodarze.

90+1
    Co najmniej 5 minut doliczone do drugiej części spotkania.

89
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Krystian Getinger, na boisku pojawia się Leandro.

88
    Na boisku leży Grzegorz Tomasiewicz po starciu z Bartoszem Śpiączką, ale będzie mógł kontynuować grę bez pomocy medycznej.

86
    Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymuje David Añón (GKS Katowice).

85
    Coraz bardziej zdesperowani są piłkarze GKS-u, którzy z tak nieskuteczną i niedokładną grą mają bardzo małe szanse na chociażby wyrównanie rezultatu.

83
    Żółtą kartkę za faul na Łukaszu Janoszce otrzymuje Wojciech Lisowski (GKS Katowice).

82
    Na spalonym po podaniu z głębi pola znalazł się Bartosz Śpiączka.

80
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ JANOSZKA.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Urbańczyka, Andreja Prokić dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam znalazł się ŁUKASZ JANOSZKA, który strzałem z pierwszej piłki podwyższył wynik spotkania! 0:2!

79
    Żółtą kartkę za taktyczne przewinienie na Mateuszu Spychale otrzymuje Rafał Remisz (GKS Katowice).

79
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Tymoteusza Puchacza piłka odbiła się od ręki Krystiana Getingera, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego, przez co sporo pretensji mieli piłkarze GKS-u do arbitra.

78
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Adrian Błąd, na boisku pojawia się Grzegorz Piesio.

Radosław Radczak

Gole: 60. Prokić, 80. Janoszka

Kartki:   68. Poczobut (KAT), 79. Remisz (KAT), 83. Lisowski (KAT), 86. Añón (KAT) – 66. Spychała (SMI)

Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 10:2. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:1.
    GKS Katowice: Baran – Lisowski, Jędrych, Remisz, Wawrzyniak (C) – Puchacz, Poczobut, Rzonca, Anon, Błąd (78. Piesio) – Woźniak (71. Śpiączka).
    Zmiany: Pawełek – Mączyński, Piesio, Tabiś, Śpiączka, Habusta, Grychtolik.

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, de Amo Perez, Dobrotka (C), Getinger (89. Leandro) – Janoszka, Šoljić, Tomasiewicz (90+2. Seweryn), Nowak, Prokić – Paluchowski (74. Urbańczyk).
    Zmiany: Primel – Gąsior, Leandro, Urbańczyk, Seweryn, Wroński, Grodzicki.

Sędziowie: Robert Marciniak (główny).