Raków – Cracovia 1:3 (koniec) | ŁKS – Lech P. 1:2 (koniec)
1:3 (1:2)
Cracovia
Sobota 03.08.2019, 17:30 • Bełchatów • PKO Ekstraklasa • 3. runda

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (19:37:53)

Krakowianie dorzucają w drugiej połowie jeszcze jedno trafienie i inkasują pierwszy komplet punktów w tym sezonie, dzięki którym przeskakują w tabeli Raków. Częstochowianie jak na razie nie potrafią zdobyć punktu u siebie, choć jak wiadomo nie grają na swoim nominalnym obiekcie.

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały na bramkę: 5:6. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 1:1. Faule: 21:24.

90+10

90+9
    Kasperkiewicz upomniany za faul na an Amersfoortie.

90+8
    Utrzymują się przy piłce krakowianie na połowie przeciwnika. Czas działa na ich korzyść.

90+7
    Wszystko wskazuje na to, że wynik już się nam nie zmieni. Od rzutu wolnego na połowie Rakowa wznawiają grę goście.

90+5
    Zmiana w Rakowie Częstochowa: z boiska schodzi Igor Sapała, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

90+4
    Jeszcze jeden wolny na prawym skrzydle miejscowych. Centruje tym razem Szczepański, lepiej od kolegi, ale wybija piłkę głową Lopes.

90+3
    Rzut wolny dla częstochowian na prawej flance. Wrzutka Lukovicia za głęboka, chwyta piłkę Pesković.

90+1
    Aż dziewięć minut doliczył sędzia!

90
    Upomniany został Nouvier.

90
    Rzut rożny dla Rakowa. Luković centruje w pole bramkowe, wybija piłkę jeden z krakowian.

88
    Piszczek przejął piłkę na lewym skrzydle, zszedł do środka i uderzył, lecz za lekko by pokonać Gliwę.

87
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sylwester Lusiusz, na boisku pojawia się Kamil Pestka.

87
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergiu Hanca, na boisku pojawia się Milan Dimun.

85
    Rzut wolny na prawym skrzydle dla miejscowych.
    Po dośrodkowaniu Lukovicia nieznacznie przestrzelił głową Petrasek!

83
    Forbes zdecydował się na strzał z dalszej odległości, lecz uderzył lekko i wprost w Peskovicia.

Jarosław Kowalski

Gole: 19. Brown Forbes – 8. Hanca, 45. R. Lopes, 56. Rapa

Kartki:   90. Nouvier (RAK), 90+9. Kasperkiewicz (RAK) – 7. Hanca (CRA), 41. Gol (CRA), 78. D. Jablonský (CRA)

Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 1:1. Foule: 21:24.
    Raków Częstochowa: Gliwa – Azemović (80. Skóraś), Petrasek, Kasperkiewicz – Szymonowicz, Kun, Sapała (90+5. Musiolik), Schwarz (68. Nouvier) – Luković, Brown Forbes, Szczepański.
    Zmiany: Szumski – Apolinarski, Piątkowski, Domański, Musiolik, Nouvier, Babenko, Skóraś, Lewicki.

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, D. Jablonský, Siplak (67. F. Piszczek) – Wdowiak, Lusiusz (87. Pestka), Gol, van Amersfoort, Hanca (87. Dimun) – R. Lopes.
    Zmiany: Hrosso – Dimun, Rubio Lopez, D. Dąbrowski, Pik, Datković, Pestka, Helik, F. Piszczek.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)