Jagiellonia – Ruda Śląska 5:3 (koniec) | Clearex – AZS UŚ 10:2 (koniec) | Lubawa – Jelcz-Laskowice 2:2 (koniec)
Red Dragons – PA Nova Gliwice 4:3 (koniec) | GI Malepszy – Red Devils 5:8 (koniec)
KS Constract Lubawa
2:2 (0:1)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Środa 09.10.2019, 19:00 • Hala Widowiskowo Sportowa, Lubawa • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:50:56)

Nerwowe i emocjonujące starcie. Tym razem w meczu z udziałem Constractu Lubawa nie było gradobicia goli. Na każdy przełom trzeba było czekać, a raz denerwowali się kibice jednego zespołu, a po chwili drugiego. Do przerwy prowadził Acana Orzeł Jelcz-Laskowice, następnie beniaminek odwrócił wynik, a ostatnie słowo należało do Pomarańczowych. Stanęło na wyniku 2:2, który nie krzywdzi mocno żadnej ze stron.

40:00

39:57
    Przerwa na żądanie trenera gospodarzy.

39:10
    Ostatnia minuta emocjonującego spotkania.

38:09
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki MAKSYM PAUTIAK.

Walczą ambitnie o swoje przyjezdni i doprowadzili do remisu. Sytuacja zespołu z Jelcza-Laskowic była podbramkowa, mimo to zareagował i ponownie jest kompromisowy wynik. Piłka trafiła do Maksyma Pautiaka, któremu nie zadrżała stopa.

37:04
    Gol dla Constractu!
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ BUDZYN.

To może być decydujący cios w tym pojedynku. W końcówce spotkania dobrze rozegrana akcja daje prowadzenie Constractowi Lubawa. Po strzale Arkadiusza Budzyna beniaminek ma po raz pierwszy tego wieczoru zaliczkę. Do końca mało czasu.

36:40
    Akcja Arkadiusza Budzyna z Pawłem Ossowskim zakończona groźnie wyglądającym, ale jednak niecelnym strzałem.

36:25
    Piąte przewinienie Constractu Lubawa. Również goście mają tyle na koncie.

36:10
    Gospodarze mieli szansę na zdobycie prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu, ale rozegranie nie było wymarzone i wyjaśnił sytuację Maciej Foltyn.

35:50
    W hali motyw muzyczny z Tsunami. Zobaczymy, czy któraś z drużyn podejmie maksymalne ryzyko i ruszy do takiego potężnego ataku w ostatnich minutach.

34:20
    Wysoki pressing Constractu Lubawa. Gospodarze wydają się być tak naładowani energią do ataku jakby chcieli grać przynajmniej do północy.

32:42
    Przerwa na żądanie trenera gości.

32:40
    Mykoła Morozow napomniany żółtą kartką za faul. To piąte przewinienie gości w drugiej połowie.

31:40
    Pedrinho strzelił niecelnie. Pewnie zadrżały serca kibiców w Jelczu-Laskowicach.

30:20
    Druga połowa za półmetkiem, a ta część spotkania ze wskazaniem na gospodarzy. Jakub Raszkowski stanął przed kolejną szansą wyprowadzenia beniaminka na prowadzenie.

29:20
    Constract Lubawa był centymetry od objęcia prowadzenia. Piłka odbita rykoszetem została sparowana na słupek. W tej sytuacji gospodarze musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Gole: 25. Ossowski, 38. Budzyn – 18. Cabrera, 39. Pautiak

Kartki:   17. Ossowski (CON) – 33. Morozow (JLA)

KS Constract Lubawa: Imanol (Zelma, Okuniewski) – Pedro Henrique, Piórkowski, Pedrinho, Budzyn – Kaniewski, Diego, Łożyński, Ossowski, Maśkiewicz, Raszkowski.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Charrier) – Gustavo Henrique, Solano, Pastars, Marquina – Morozow, Firańczyk, Cabrera, Kędra, Pautiak, Szypczyński.

Sędziowie: Grabowski, Mital – Grubecki, Marcinkowski