Kazachstan – Cypr 1:2 (koniec) | Białoruś – Estonia 0:0 (koniec) | Holandia – Irlandia Północna 3:1 (koniec)
Chorwacja – Węgry 3:0 (koniec) | Słowacja – Walia 1:1 (koniec) | Austria – Izrael 3:1 (koniec)
Macedonia Płn. – Słowenia 2:1 (koniec) | Łotwa – Polska 0:3 (koniec) | Belgia – San Marino 9:0 (koniec)
Rosja – Szkocja 4:0 (koniec)
Łotwa
0:3 (0:2)
Polska
Czwartek 10.10.2019, 20:45Eliminacje Mistrzostw Europy • Grupa G

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami kolejny pojedynek w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Dziś śledzić będziemy starcie pomiędzy Łotyszami i Polakami. Początek tej konfrontacji został zaplanowany na godzinę 20:45.

Polska, mimo ostatnich niezbyt udanych występów, wciąż jest liderem grupy G. Biało-czerwoni mają na swoim koncie 13 punktów. Do tej pory reprezentacja Polski zainkasowała cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę.

Reprezentacja Łotwy to outsider grupy G – teoretycznie najłatwiejszy rywal dla biało-czerwonych. Póki co Łotysze nie wywalczyli ani jednego punktu – mają na swoim koncie komplet sześciu porażek.

Łotwa ma fatalną passę. Ostatni oficjalny mecz międzynarodowy wygrała... 2 czerwca 2018 roku, kiedy to pokonała 1:0 Estonię w Baltic Cup.
    Oby radość była również po dzisiejszym meczu.
    Wśród kadrowiczów nieustannie panują dobre nastroje.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Początek o godzinie 20:45. Do usłyszenia!
    Polscy kibice obecni w Rydze.
    Znamy już składy obu ekip:

1

1
    Zaczęli! Polacy grają dziś na biało, a nasi rywale w bordowych strojach. Miejmy nadzieję, że to będzie naprawdę dobry występ podopiecznych Jerzego Brzęczka.

2
    Łotysze na pewno się przed nami nie położą. Absolutnie nie możemy lekceważyć tego przeciwnika.

4
    Czwarta minuta i rzut wolny dla reprezentacji Polski. Za moment może być ciekawie.

5
    Za mocno dośrodkował Grosicki. Piłka poszybowała prosto w objęcia łotewskiego golkipera.

6
    Dopóki Łotysze będą mieli siły, będą się nam stawiać. Widać to już od początku rywalizacji.

7
    Lewandowski ładnie powalczył z rywalami. Ostatecznie runął w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Inicjatywa wróciła na konto rywali.

8
    Tempo rywalizacji nie jest porywające. Biało-czerwoni często operują futbolówką, lecz kompletnie nic z tego nie wynika.

9
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI. Dostał kapitalną piłkę od Szymańskiego i bez najmniejszego kłopotu wpakował ją do siatki. Mamy prowadzenie!
    9. Robert LEWANDOWSKI - 0:1

10
    Dziesięć minut gry za nami. Mamy już bramkę, więc kolejne minuty powinny upływać pod znakiem spokojniejszej postawy naszej ekipy.

11
    Tymczasem wywalczyliśmy wznowienie z narożnika boiska. Kotłuje się już w polu karnym Łotyszy.

12
    Niewiele brakowało, a Krychowiak zgarnąłby bezpańską piłkę. Ostatecznie jednak inicjatywa wróciła w posiadanie naszych dzisiejszych przeciwników.

13
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI. Raz jeszcze trafia "Lewy". Tym razem doskonale wyłożył mu Grosicki. Jest w gazie, oj jest! Strzela jak natchniony.
    13. Robert LEWANDOWSKI - 0:2

14
    Trzy okazje, dwie bramki biało-czerwonych. Są powody do optymizmu.

15
    Trochę za mocno wypuścił sobie teraz Lewandowski. Piłka po stronie przeciwników.

16
    Posiadanie piłki: 33-67%.

17
    Zaczęło padać w Rydze. To na pewno nie ułatwi dalszej rywalizacji.
    18. Jeszcze jedna migawka.

19
    Jerzy Brzęczek zachęca do uważnego krycia. Bardzo słusznie. Nie można tutaj popełniać żadnych błędów.

20
    Faule: 3-2.

21
    Lewandowski centrował w pole karne, ale nic z tego nie wynikło. Futbolówka ponownie znalazła się w posiadaniu przeciwników.

22
    Ewidentnie widać, że gospodarze mają świadomość mocy naszej reprezentacji. Są dosyć poddenerwowani i wycofani. Boją się podjąć jakiekolwiek ryzyko.

23
    Z drugiej strony, teraz Łotysze nie mają już nic do stracenia. Stracili jednego gola, po chwili drugiego i są już w bardzo trudnym położeniu.

24
    Rugins kiepsko centrował w nasze pole karne. Polacy przejęli piłkę, ale nie zdołali wyprowadzić kontry.

25
    Tak czy tak chwała Łotyszom za to, że w końcu przedarli się pod nasze pole karne. Był długi okres niemocy miejscowych.

27
    Krychowiak zdecydował się na oddanie strzału z daleka. Z problemami interweniował Vaņins!
    27. Ładnie przymierzył Krychowiak!

28
    Celne podania: 97-178

30
    Na trybunach zasiadło około 3000 kibiców z Polski. Nasi piłkarze mogą zatem liczyć na świetne wsparcie.

31
    Ostatni kwadrans pierwszej połowy.

32
    Wydaje się, że z biało-czerwonych delikatnie uszło powietrze. Nie ma za dużo ruchu po stronie podopiecznych Jerzego Brzęczka.

33
    Dośrodkowanie w nasze pole karne. Szczęsny nie miał najmniejszego kłopotu z wyłapaniem piłki.

35
    Obecnie nie mamy jakichś porywających akcji z jednej czy drugiej strony.

36
    Glik nie zdołał opanować futbolówki. Zanosiło się na niezłą akcję, ale ostatecznie nic interesującego z tego nie wynikło.

37
    Łotysze troszeczkę nabrali wiatru w żagle. Przechodzą w okolice naszego pola karnego, jednak nie są w stanie oddać celnego uderzenia.

38
    Ofsajdy: 3-0.

39
    Rywale zaczęli wchodzić nam na głowę. Musimy uważać.

40
    Kibice domagają się trzeciej bramki Polaków. Tymczasem nasi rodacy nie spieszą się z wyprowadzaniem ataków.

42
    Do przerwy chyba już nic się tutaj nie wydarzy. Spacerowe tempo rywalizacji.

43
    Nie dzieje się praktycznie nic. Sporo błędów i łatwych strat po obu stronach.

44
    Łotyszom często udaje się nas ominąć. Dość łatwo oddajemy im miejsce na boisku.

45
    Sędzia dorzucił jeszcze 60 sekund.

45+1

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Rydze już za nami. Do przerwy prowadzimy z Łotyszami 2:0. Zawdzięczamy to naprawdę dobremu wejściu w mecz. Później już tak kolorowo nie było.

46

46
    Zaczynamy drugą partię dzisiejszego starcia w Rydze. Zarówno jedni, jak i drudzy powrócili na murawę w niezmienionych składach.

47
    Ładnie pędził teraz Grosicki. Ostatecznie jednak nie zdołał pokonać bramkarza Łotwy.
    48. Polacy wciąż prowadzą 2:0.

49
    Czekamy na rozwój wydarzeń. Łotysze absolutnie nie są w stanie nam zagrozić. Dobra organizacja biało-czerwonych w obronie.

50
    Potrafimy zorganizować się w defensywie, ale brakuje czegoś ciekawego w ataku.

51
    Posiadanie piłki: 0-2.

52
    Jeszcze jedna akcja Polaków, lecz nic sensownego z tego nie wynikło. Po kilku chwilach piłkę przejęli przeciwnicy.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Vitalijs Maksimenko (Łotwa).

54
    Szymański zagrał do Kędziory, który nie zdołał oddać celnego uderzenia. Dobrze spisała się teraz defensywa reprezentacji Łotwy.

55
    Posiadanie piłki: 41-59%.
    56.

57
    Tymczasem gra została przerwana, bo na murawę upadł Klich. Oby to nie było nic groźnego. Ucierpiała skroń naszego zawodnika.

59
    Szymański faulował rywala. Szukamy szansy przechwytu na połowie przeciwnika.

60
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Mateusz Klich, na boisku pojawia się Krzysztof Piątek.

61
    Za około pół godziny już absolutnie wszystko będzie jasne.

62
    Generalnie troszkę powiewa obecnie nudą. Brakuje tempa i brakuje ryzyka. Żadna z ekip nie chce przyspieszyć.

63
    Łotysze są skupieni raczej na tym, by bronić i przeszkadzać. O atakach w wykonaniu naszych rywali raczej nie ma teraz mowy.

64
    Mocne uderzenie Piątka. Celnie, ale prosto w bramkarza.

65
    Nieudane uderzenie Krychowiaka. Za mocno odchylił się nasz zawodnik.

66
    Tymczasem szykuje się zmiana w zespole gospodarzy.

67
    Trzeba przyznać, że drugą połowę, podobnie jak i pierwszą, zaczęliśmy z temperamentem. Teraz jest bardzo przeciętnie...

68
    Kędziora zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Pomysł może i był całkiem dobry, ale wykonanie pozostawiło już sporo do życzenia.

69
    Polacy przedarli się na połowę przeciwnika i skupiają się na ataku pozycyjnym.

70
    Posiadanie piłki: 38-62%.

71
    Faule: 8-5.

72
    Piątek nie najlepiej złożył się do strzału. Kolejna słaba próba tego zawodnika.

72
    Zmiana w drużynie Łotwa: z boiska schodzi Deniss Rakels, na boisku pojawia się Artūrs Karašausks.

73
    Zmiana w drużynie Łotwa: z boiska schodzi Oļegs Laizāns, na boisku pojawia się Kristers Tobers.

75
    Trochę siadła nasza koncentracja.

76
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI. Czekaliśmy, czekaliśmy i mamy hattricka "Lewego"! Ładna klepka zakończona trafieniem.
    76. Robert LEWANDOWSKI - 0:3

77
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Przemysław Frankowski.

78
    Polacy znów zwolnili.

79
    Zwycięstwo mamy już niemalże w kieszeni. Teraz oby tylko dokończyć zdrowo i cało to spotkanie.

80
    Kibice zaczęli śpiewać hymn.

81
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Maciej Rybus, na boisku pojawia się Arkadiusz Reca.
    82. Z przymrużeniem oka. ;)

83
    W Rydze znów zaczęło padać...

84
    Faule: 8-7.

85
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Sędzia mógłby już skończyć to spotkanie. I tak już wszystko wiadomo.

86
    Zmiana w drużynie Łotwa: z boiska schodzi Mārtiņš Ķigurs, na boisku pojawia się Andrejs Ciganiks.

88
    Ostatnie minuty rywalizacji w ramach dzisiejszego spotkania. Jeszcze kilka chwil i wszystko będzie już absolutnie jasne i klarowne.

89
    Krychowiak nie był w stanie opanować piłki. Inicjatywa zostaje w posiadaniu Łotyszy, którzy próbują czymś nas zaskoczyć.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć to spotkanie o cztery minuty.

90+1
    Hattrick Lewandowskiego to z pewnością świetny wynik, ale należy też pochwalić dzisiejszą postawę Szymańskiego. Pokazał klasę.

90+4
    Spokojna wymiana podań przez Łotyszy.

90+5
    Trener Łotyszy upomniany żółtą kartką.

90+6

Dzisiejszy mecz w Rydze kończy się triumfem Polaków. Nie był to jakiś porywający występ naszych rodaków, ale najważniejsze jest to, że zgarnęli trzy punkty. (22:40:27)