Jelcz-Laskowice – Zduńska Wola 3:3 (koniec) | PA Nova Gliwice – Rekord 3:4 (koniec) | Lubawa – GI Malepszy 4:0 (koniec)
Jagiellonia – Red Dragons 2:2 (koniec)
KS Constract Lubawa
4:0 (2:0)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Sobota 09.11.2019, 18:00 • Hala Widowiskowo Sportowa, Lubawa • FOGO Futsal Ekstraklasa • 8. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:43:22)

Constract Lubawa jeszcze poprawił wynik w drugiej połowie i w dobrym stylu zamknął spotkanie. W starciu beniaminków gospodarze byli wyraźnie lepsi, pokazuje to wynik 4:0, i poprawili bilans we własnej hali.

40:00

39:48
    Gol dla Constractu!
    Strzelcem bramki PAWEŁ KANIEWSKI.

Jeszcze jedna bramka w ostatniej minucie. Paweł Kaniewski mógł sobie pozwolić na niekonwencjonalne rozwiązanie i przymierzył w okienko bramki.

38:10
    Jedna interwencja bramkarza. Po chwili kolejna próba lesznian, ale tym razem piłka poleciała za wysoko. Coraz mniej wskazuje na gola gości w tym spotkaniu.

36:20
    Michał Długosz również robi co może w swojej bramce, jednak nie gra równie przebojowo co Imanol, a i gracze ofensywni gości mniej skuteczni od gospodarzy.

34:30
    Cztery faule Constractu, więc powinien uważać.

33:40
    Drużyna z Leszna przygotowała wariant z wycofanym bramkarzem.

33:05
    Piłka na obrzeżach pola karnego Constractu Lubawa. Denerwują się Pietruszko oraz Bartnicki, ponieważ kolejne dwie szanse na trafienie do zaczarowanej bramki Imanola nie zostały wykorzystane.

31:30
    Z kolei w drużynie z Leszna skuteczność wyraźnie szwankuje.

30:51
    Strzelcem bramki MACIEJ MAŚKIEWICZ.

Akcja po przechwyceniu piłki nie potrwała długo, a zakończyła się uderzeniem do bramki Macieja Maśkiewicza. Z powodzeniem atakują gospodarze, a ich gole to kroki milowe do zwycięstwa w starciu beniaminków.

28:10
    Dwa faule gospodarzy, goście bez przewinienia.

26:20
    Paweł Kaniewski napomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu.

26:10
    Imanol napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

25:30
    Arkadiusz Budzyn ruszył w pole bramkowe zespołu z Leszna. Sam odzyskał piłkę i sam stoczył pojedynek z Michałem Długoszem. Po płaskim uderzeniu futsalówka trafiła w słupek.

24:20
    Imanol nadal nie daje się pokonać w tej konfrontacji. Intuicyjna interwencja bramkarza kilkakrotnie nominowanego do nagrody za najlepszą obronę kolejki.

23:20
    Raszkowski chciał uruchomić Budzyna w polu bramkowym GI Malepszy Futsalu Leszno. Bramkarz gości oraz defensorzy nie pozwolili adresatowi podania dojść do piłki.

21:20
    Pierwsza akcja po przerwie zaprezentowana przez Ossowskiego, jednak nie przedarł się tak blisko bramki przeciwnika jak sobie zamarzył.

21

Oczekujemy na drugą połowę spotkania. Zapewne dużo do powiedzenia ma swoim podopiecznym w szatni trener zespołu z Leszna.

Constract Lubawa lepszy w pierwszej połowie. Nie ma co do tego wątpliwości. Po zaledwie kilku minutach wyrównanego starcia gospodarze przejęli inicjatywę i udokumentowali przewagę dwoma golami. Mogli nawet kolejnymi, ponieważ mimo prowadzenia nie zrezygnowali z atakowania. Lesznianie na razie mają problem.

20:00

19:44
    Przerwa na żądanie trenera.

18:30
    Jakub Raszkowski strzelił niebezpiecznie i Michał Długosz nie mógł spokojnie obserwować futbolówki. Ta ostatecznie przeleciała obok bramki zespołu z Wielkopolski.

17:00
    Po trzy faule popełnione przez obie drużyny.

15:10
    Imanol zostawił rękę i sparował piłkę ponad poprzeczkę po uderzeniu przeciwnika z ostrego kąta. GI Malepszy Futsal Leszno musiał zadowolić się rzutem rożnym.

14:10
    Drużyna z Leszna wzięła piłkę w swoje posiadanie i szuka sposobu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

12:02
    Strzelcem bramki VICTOR DIEGO.

Ekspresowa i składna akcja gospodarzy. Publiczności dłonie same składają się do oklasków. Victor Diego dostał podanie na wolne pole i nie zastanawiał się nawet o sekundę za długo. Uderzenie płaskie, obok Michała Długosza, do bramki.

10:30
    Paweł Kaniewski miał ogromną szansę na podwojenie przewagi gospodarzy. Futsalówka zatańczyła blisko linii bramkowej, odbiła się od słupka, ale nie wtoczyła do siatki Michała Długosza.

09:20
    Constract Lubawa ma inicjatywę po swojej stronie, a na dodatek zdobyta bramka uskrzydla gospodarzy i dodaje im wiary we własne umiejętności. W tym fragmencie lesznianie w odwrocie.

08:35
    Hubert Olszak napomniany żółtą kartką za bardzo ostry wślizg w nogi przeciwnika.

06:41
    Strzelcem bramki PEDRO HENRIQUE.

Constract Lubawa postawił na swoim i udokumentował dobry fragment w grze. Ładne rozegranie, ale jeszcze bardziej efektowne było uderzenie Pedro Henrique.

04:20
    Costract Lubawa stara się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu beniaminków. Akcje gospodarzy nie są jeszcze ta płynne jak życzy sobie tego ich szkoleniowiec.

02:50
    Pierwsze ostrzeżenie dla zespołu z Leszna. Musiał interweniować Michał Długosz, ale doświadczonemu bramkarzowi nie brakuje refleksu.

1

W Futsal Ekstraklasie nie brakuje w tym sezonie starć beniaminków. Do kolejnego dojdzie w Lubawie. Zapraszamy na relację na żywo w sobotę o godzinie 18.

Constract Lubawa spisuje się rewelacyjnie po awansie do Futsal Ekstraklasy. Drużyna wygrała cztery z sześciu spotkań. 13 punktów daje ligowemu nowicjuszowi pozycję wicelidera.

Constract zdobył 27 goli w sześciu meczach i jest najbardziej bramkostrzelnym klubem Futsal Ekstraklasy. W poprzedniej kolejce futsaliści z Lubawy odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 4:3 z Red Dragons Pniewy. W delegacjach na razie tylko wygrywają. Trochę gorzej wiedzie się im u siebie.

GI Malepszy Futsal Leszno też znajduje się w górnej połowie tabeli Futsal Ekstraklasy. Konkretnie na szóstym miejscu z 10 punktami. To o trzy mniej niż posiada Constract Lubawa. Ekipa z Wielkopolski chce gonić drugiego beniaminka.

W poprzednim meczu futsalistów z Leszna nie brakowało mocnych wrażeń. GI Malepszy zwyciężył 6:5 z Gwiazdą Rudą Śląska. Cztery bramki zdobył Piotr Pietruszko, a decydujące trafienie było w przedostatniej minucie.

Gole: 7. Henrique, 13. Diego, 31. Maśkiewicz, 40. Kaniewski

Kartki:   27. Imanol (CON), 27. Kaniewski (CON) – 9. Olszak (LES)

KS Constract Lubawa: Imanol (Zelma, G. Okuniewski) – Henrique, Pedrinho, Raszkowski, Budzyn – Kaniewski, Diego, Piórkowski, Łożyński, Ossowski, Maśkiewicz, J. Okuniewski.

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Długosz (Bartkowiak) – Synowiec, Pietruszko, Bartnicki, Wojciechowski – Niedźwiedzki, Molicki, Martin, Kruszyński, Radliński, Witek, Olszak.

Sędziowie: Tokarewicz, Mital – Grubecki, Stelmaszyk