Resovia – Pogoń Sdl. 0:1 (koniec) | Legionovia – Stal Rz. 0:3 (koniec) | Garbarnia – Skra 0:2 (koniec)
Lech II P. – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Toruń – Błękitni 3:2 (koniec) | Stal S. W. – Znicz 2:1 (koniec)
Polkowice – Olimpia E. 1:1 (koniec) | GKS K. – Gryf 4:0 (koniec)
GKS Katowice
4:0 (2:0)
Gryf Wejherowo
Sobota 23.11.2019, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • 2. Liga • 19. kolejka

Serdecznie zapraszam na relację z ostatniego sobotniego meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi. Na Stadionie Miejskim w Katowicach miejscowy GKS podejmie Gryfa Wejherowo.

Gospodarze cały czas utrzymuje się w czołówce. Po osiemnastu spotkaniach GKS ma na swoim koncie 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce. W poprzedniej kolejce katowiczanie przegrali na wyjeździe 1:2 ze Zniczem Pruszków.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja przyjezdnych. Gryf okupuje dolne rejony tabeli i z 10 punktami plasuje się na przedostatniej lokacie. Przed tygodniem ekipa z Wejherowa uległa w Łodzi Widzewowi aż 0:4.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi zespołami odbył się 3 sierpnia. W Wejherowie lepsi okazali się katowiczanie, którzy zwyciężyli 2:0. Bramki strzelali Arkadiusz Jędrych oraz Adrian Błąd.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Poznaliśmy składy wyjściowe:

GKS Katowice:
    Mrozek – jędrych, Stefanowicz, Błąd (C), Michalski, Rogala, Gałecki, Kiebzak, Rogalski, Wroński, Dejmek

Gryf Wejherowo:
    Ferra – Gęsior, Koprowski, Sikorski, Majewski, Hebel, Goerke, Czychowski, Szewczyk, Kolus, Nowicki

Paweł Horożaniecki (Żary).

1

2
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Ależ znakomicie rozpoczęli miejscowi! DAWID ROGALSKI pokonał Ferrę po dokładnym dograniu Michalskiego!

4
    Rzut wolny dla gospodarzy w niedalekiej odległości od pola karnego rywali.

5
    Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się kapitan GKS-u, ale posłał piłkę ponad bramką.

6
    Początek zdecydowanie dla gospodarzy. Katowiczanie z całą pewnością będą chcieli wykorzystać potknięcie Resovii i zmniejszyć stratę do dotychczasowego lidera.

7
    Tak się powinno grać po strzeleniu gola! Kilka minut po tworzeniu wyniku swoje trafienie dorzucił SZYMON KIEBZAK!

10
    Dziesięć minut gry za nami. W bardzo trudnym położeniu znajdują się przyjezdni z Wejherowa.

12
    Ucierpiał przy próbie zablokowaniu strzału rywala jeden z zawodników gości i mamy przerwę w grze.

14
    Kolejna przerwa spowodowana urazem jednego z piłkarzy.

16
    Michalski powalony na murawę przez Kolusa tuż przed linią pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Gryfa, a za moment może być groźnie pod bramką gości.

17
    Bez celnego strzału na bramkę przyjezdnych po tym rzucie wolnym.

21
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych i futbolówka w posiadaniu piłkarzy Gryfa.

23
    Akcja skrzydłem przyjezdnych skutecznie przerwana przez jednego z obrońców GKS-u.

24
    Uderzał Rogala, piłka zahaczyła jeszcze jednego z piłkarzy, ale nie zaskoczyła golkipera Gryfa, który pewnie interweniował.

26
    Przebudzili się nieco wejherowianie po tym beznadziejnym początku.

28
    Niedokładnie w ofensywie gospodarze i okazja na podwyższenie prowadzenia została zmarnowana.

29
    Wroński długo nie podnosił się z murawy, na szczęście wygląda na to, że będzie w stanie kontynuować grę.

31
    Zablokowane uderzenie Kiebzaka i od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi.

34
    Z dystansu uderzał jeden z zawodników GKS-u, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

36
    W odpowiedzi Hebel, ale bezbłędnie interweniował golkiper gospodarzy.

38
    Wybijają piłkę miejscowi po dośrodkowaniu ze skrzydła.

40
    Kolejny raz z rzutu wolnego uderzał Błąd, ale i tym razem nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

42
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy spotkania. Raczej już nic większego przed przerwą się nie wydarzy.

43
    Szarżował Błąd, ale skutecznie został powstrzymany przez dobrze ustawionych rywali.

45
    O dwie minuty przedłużył arbiter pierwszą połowę spotkania.

45+1
    Piłka wylądowała w bramce GKS-u, ale gol nie został uznany! Na spalonym złapany został Gęsior.

45+2

GKS Katowice prowadzi do przerwy z Gryfem Wejherowo 2:0. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie, strzelając obie bramki już w pierwszych siedmiu minutach.

46

47
    Bez zmian w składach wyszły na drugą połowę obydwa zespoły.

48
    Mocno nabuzowani drugą połowę rozpoczęli przyjezdni. Nie składają broni zawodnicy Gryfa!

51
    Miejscowi wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

51
    Z dystansu uderzał Hebel i obił słupek katowickiej bramki!

52
    Remis w żółtych kartkach. Upomniany przez arbitra został Rogalski.

54
    Niecelnie na bramkę katowiczan uderzał przed momentem jeden z zawodników Gryfa.

55
    Rogalski w ostatniej chwili został powstrzymany przez jednego z rywali.

57
    Za bardzo w środek bramki strzelał Majewski i spokojnie interweniował Mrozek.

59
    Wrócili do dyspozycji sprzed przerwy gospodarze, ale lepiej w defensywie prezentują się przyjezdni.

60
    Pieknym uderzeniem zza pola karnego popisał się GRZEGORZ ROGALA i katowiczanie prowadzą już trzema bramkami!

64
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czychowski, na boisku pojawia się Baranowski.

65
    Poprzeczka uratowała gości przed utratą kolejnego gola!

67
    Gorąco pod bramką GKS-u, ale strzał Szewczyka został zablokowany.

68
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Majewski, na boisku pojawia się Gabor.

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Chyba tylko kataklizm mógłby katowiczanom odebrać trzy punkty.

71
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Gęsior, na boisku pojawia się Burkhardt.

72
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Tabiś.

74
    Chcą wywalczyć choćby honorowe trafienie przyjezdni, ale jak na razie zupełnie im to nie wychodzi.

77
    Zbyt lekko uderzał głową Rogalski i nie miał kłopotów z interwencją Ferra.

78
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Goerke, na boisku pojawia się Sławek.

79
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Szwedzik.

81
    To się nazywa wejście smoka! PATRYK SZWEDZIK podwyższa prowadzenie gospodarze dwie minuty po wejściu na boisko!

83
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Michalski, na boisku pojawia się Wojciechowski.

84
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Stefanowicz, na boisku pojawia się Grychtolik.

87
    Dejmek ostemplował słupek bramki Gryfa!

89
    Zbliżamy się do końca regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się, o ile minut arbiter przedłuży ten pojedynek.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa mecz w Katowicach!

90+1
    Dobra okazja gospodarzy, ale Wojciechowski trafił prosto w golkipera rywali.

90+3

Świetny mecz GKS-u! Katowiczanie rozbili Gryfa Wejherowo 4:0 i zasłużenie sięgają po trzy punkty. Z mojej strony to wszystko, dziękuję za uwagę! (19:51:46)

Gole: 2. Rogalski, 7. Kiebzak, 60. Rogala, 81. Szwedzik

Kartki:   52. Rogalski (KAT) – 16. Kolus (WEJ)

Mrozek – Jędrych, Stefanowicz (84. Grychtolik), Błąd (C), Michalski (84. Wojciechowski), Rogala, Gałecki, Kiebzak, Rogalski (79. Szwedzik), Wroński (72. Tabiś), Dejmek

Ferra – Gęsior (71. Burkhardt), Koprowski, Sikorski, Majewski (68. Gabor), Hebel, Goerke (78. Sławek), Czychowski (64. Baranowski), Szewczyk, Kolus, Nowicki