Man Utd – Everton 1:1 (koniec) | Wolves – Tottenham 1:2 (koniec) | Arsenal – Man City 0:3 (koniec)
Arsenal F.C.
0:3 (0:3)
Manchester City
Niedziela 15.12.2019, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 17
    Znakomity mecz "The Citizens"!

Arsenal rozbity na własnym terenie przez mistrzów Anglii! Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Manchester City nie dał Kanonierom strzelić choćby honorowego gola, zasłużenie zwyciężając trzema bramkami. Dziękuję za uwagę! (19:23:24)

90+2
    Maitland-Niles sfaulowany w środku pola przez Sterlinga. Rzut wolny dla Arsenalu.

90+1
    O trzy minuty przedłużył arbiter ten pojedynek!

90
    Stracił piłkę na połowie rywali Mahrez i przyjezdni ruszają z atakiem.

88
    Aktywnie na skrzydle Zincenko. Ukrainiec z całą pewnością chciałby zaznaczyć swoją obecność na murawie.

86
    Groźnie pod bramką Arsenalu! Sterling zagrał do boku do Mahreza, ale strzał algierskiego zawodnika obronił Leno!

85
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Benjamin Mendy, na boisku pojawia się Olexandr Zinčenko.

84
    Guendouzi zatrzymał będącego z piłką w polu karnym Arsenalu Sterlinga.

82
    Z ogromnym spokojem grają goście. Oszczędzają siły, jednocześnie nie pozwalając rywalom na wyprowadzenie jakiejś akcji.

81
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Joe Willock.

81
    Mahrez powalony na murawę przez Sakę. Za moment od rzutu wolnego wznowią grę przyjezdni.

80
    Bardzo dobrze w odbiorze Bernardo Silva, który zatrzymał szarżującego Pepe.

78
    Na uderzenie zdecydował się De Bruyne, ale włożył w to zbyt mało siły i spokojnie wyłapał piłkę Leno

77
    Od autu przyjezdni. Przez długi okres utrzymują się przy piłce przyjezdni.

76
    Niby próbują, niby walczą Kanonierzy, ale stwarzają sobie zdecydowanie za mało okazji strzeleckich.

74
    Zza pola karnego uderzał Aubameyang, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Manchesteru.

73
    Mahrez sfaulowany przez Papastathopoulosa. Grecki defensor Arsenalu upomniany żółtą kartką.

72
    Niespełna dwadzieścia minut do końca pojedynku w Londynie. Miejmy nadzieję, że wynik sprzed przeryw nie okaże się jednocześnie końcowym.

70
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi İlkay Gündoğan, na boisku pojawia się Riyad Mahrez.

69
    Zablokowana centra Mendy'ego ze skrzydła i mistrzowie Anglii będą wykonywać rzut rożny.

68
    Wycofali nieco grę goście. Nie atakują już z takim zaangażowaniem, jak tuż po strzeleniu trzeciego gola.

66
    Kolejny nieco spokojniejszy fragment spotkania. Na połowie rywali wymieniają się podaniami przyjezdni.

64
    Rodrigo zablokował centrę w pole karne City. Miejscowi rozpoczną od rzutu rożnego.
    63. Żółta kartka

63
    Kontratak Kanonierów faulem przerwał Mendy i on także ogląda żółtą kartkę.

62
    Znakomita okazja City! Błąd Chambersa, przejął piłkę Jesus, ale przegrał pojedynek z Leno! Po chwili uderzał Sterling, jednak został zablokowany!

61
    3:0 dla manchesteru w golach, 3:0 teraz także w kartkach. Podpadł arbitrowi Gundogan.

59
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Emile Smith-Rowe.

58
    Przy piłce przyjezdni, z ogromną swobodą grają piłkarze Guardioli.

56
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Philip Foden, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

56
    Indywidualnie De Bruyne, ale w porę zatrzymał go Maitland-Niles.

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Nieco lepiej prezentują się Kanonierzy niż przed przerwą, ale nie przekłada się to na wynik.

53
    Obiecująca akcja Manchesteru, ale w decydującym momencie fatalnie uderzył Gabriel Jesus!

51
    Pomagał sobie ręką przy opanowaniu futbolówki Saka.

51
    Zupełnie nieudane uderzenie Torreiry. Od bramki rozpocznie Ederson.

49
    Jakiegoś urazu doznał Martinelli i mamy krótką przerwę.

47
    Bez zmian w składach wyszły na drugą połowę obydwie ekipy.

46
    Ciężkie jest życie fanów Arsenalu:

Wyśmienicie rozpoczął się ten mecz dla mistrzów Anglii, a później było jeszcze lepiej. Drużyna Pepa Guardioli prowadzi trzema bramkami, a jej gra wskazuje na to, że może być jeszcze wyżej. Na drugą odsłonę tego hitu wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4

45+3
    Arsenal przy piłce, ale zdecydowanie za daleko od pola karnego rywali. Raczej nic istotnego przed przerwą już się nie wydarzy.

45+1
    Aż o trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa tego pojedynku.

45
    Znalazł się w okazji strzeleckiej Gabriel Jesus, ale posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

44
    Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznawiają grę Kanonierzy. Za moment przekonamy się, o ile przedłużona zostanie pierwsza połowa spotkania.
    43.

43
    Mogło być 4:0, ale Leno znakomicie wybronił uderzenie De Bruyne!

42
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Sead Kolašinac, na boisku pojawia się Bukayo Saka.

41
    Papastathopoulos ofiarnie przerywa zagranie De Bruyne w pole karne Arsenalu.
    40. Kevin De Bruyne (MAC) - 0:3

40
    Gol dla City!
    KEVIN DE BRUYNE dobija Kanonierów! Znakomita akcja gospodarzy, rywale zostali "rozklepani" i strzałem z dystansu Belg po raz drugi wpisał się na listę strzelców!

38
    Trwają kłopoty zdrowotne Kolasinaca. Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana.

37
    Ozil znów nie znalazł swoim dośrodkowaniem kolegów z drużyny, mimo to utrzymują się przy piłce gospodarze.
    36. Rodri (MAC)

36
    Pomocy medycznej wymaga Kolasinac, który ucierpiał w starciu sprzed chwili.

35
    Taktyczny faul Rodrigo i zawodnik City słusznie zostaje upomniany żółtą kartką.

34
    Niedokładnie w ataku Sterling i piła opuściła boisko. Z piątego metra wznowi grę Leno.

32
    W środku pola utrzymują się przy piłce Kanonierzy. Zobaczymyc co z tego wyniknie.

31
    Faul Torreiry na połowie rywali i akcja Arsenalu zostaje przerwana przez arbitra.

30
    Pół godziny gry za nami! W bardzo trudnej sytuacji jest Arsenal, który w nieco ponad kwadrans stracił dwie bramki. Dodatkowo rywale wcale nie wydają się usatysfakcjonowani obecnym wynikiem i dążą do podwyższenia!

29
    Wybijają piłkę defensorzy Arsenalu po dośrodkowaniu Otamendiego. Futbolówkę szybko jednak z powrotem przejęli goście.

27
    Domagali się odgwizdania jedenastki miejscowi, ale gwizdek arbitra milczy, gramy dalej!

26
    Miał problemy z opanowaniem futbolówki Pepe, ale ostatecznie utrzymał się przy niej, a po chwili założył "siatkę" Otamendiemu.

24
    Nieudanie w ofensywie miejscowi i od autu wznowią grę rywale.

23
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Niezbyt szczęśliwie przerywał akcję rywali Torreira. Piłka trafiła do Gundogana, który uderzył mocno, ale jednak niecelnie.

22
    Goście przy piłce na własnej połowie boiska. Nieco spokojniejszy fragment tego spotkania.

20
    Zbyt głęboko niemiecki pomocnik i dobrym piąstkowaniem popisał się Ederson.

19
    Rzut wolny dla Arsenalu z prawej strony boiska. Do dośrodkowania futbolówki szykuje się Ozil.

18
    Udanie w odbiorze Toreira. Akcja City przerwana i Kanonierzy przy piłce.

17
    Faulował Fernandinho i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę.
    16. Raheem Sterling (MAC) - 0:2

16
    Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Goście kolejny raz błyskawicznie przenieśli grę pod bramkę rywali. Tam De Bruyne wystawił piłkę na piąty metro do RAHEEMA STERLINGA, który ze spokojem skierował ją do bramki!

14
    Kolejny raz dobrze w obronie zawodnicy Pepa Guardioli.

12
    Zbyt głęboka wrzutka De Bruyne z rzutu wolnego i piłka trafiła w objęcia golkipera Arsenalu.

10
    Dośrodkowanie Ozila z rzutu rożnego, ale lepiej w powietrzu poradzili sobie obrońcy Manchesteru.

9
    Zablokowane uderzenie Nicolasa Pepe.

8
    Z drugiej strony boiska wrzucał piłkę Foden, ale on także nie znalazł adresata.

7
    Dośrodkowanie Kolasinaca ze skrzydła, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego klubowych kolegów.

5
    Próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale na spalonym złapany został Aubameyang.

4
    Nie mógł się gorzej rozpocząć ten mecz dla Arsenalu. Rywale od samego początku wyszli mocno ofensywnie nastawieni i już w drugiej akcji zdołali strzelić gola.
    2. Kevin De Bruyne (MAC) - 0:1

2
    Ależ rozpoczęcie w wykonaniu Obywateli! Szybko wyprowadzona akcja i kompletnie pogubieni w defensywie byli Kanonierzy. W końcowym momencie Gabriel Jesus zagrał na dwunasty metr do wbiegającego KEVINA DE BRUYNE, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Leno!

1
    I już pierwszy atak przyjezdnych! Mocne uderzenie Martinelliego i musiał interweniować Ederson. Korner dla Arsenalu.

1
    City mogą być pierwszą ekipą w historii Premier League, która wygra w trzech kolejnych wyjazdowych meczach przeciwko Arsenalowi:

Pełne zestawienie:

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, Chambers, Kolašinac – Guendouzi, Torreira – Pépé, Özil, Martinelli – Aubameyang.
    Rezerwowi: Martinez – David Luiz, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe, Saka, Willock.

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, B. Mendy – Gündoğan, Rodri, Foden – De Bruyne, Jesus, Sterling.
    Rezerwowi: Bravo – Cancelo, García, B. Silva, Angeliño, Zinčenko, Mahrez.

Główny: Paul Tierney
    Asystenci: Constantine Hatzidakis, Harry Lennard
    Techniczny: Andre Marriner.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Zapraszam na wspólne emocje!

Obsada sędziowska:

Kevin De Bruyne piłkarzem listopada "The Citizens":

Manchester City:

Zawodnicy Pepa Guardioli także mają za sobą gorszy okres. Zaledwie siedem punktów wywalczonych w ostatnich pięciu meczach zepchnęło "Obywateli" na trzecią lokatę. Manchester do liderującego Liverpoolu po sobotnich meczach traci aż siedemnaście "oczek".
    Wspominki z przeszłości:

Arsenal FC:

Londyńczycy mają za sobą długą passę meczów bez zwycięstwa, która sprawiła, że zajmują dopiero dziesiątą pozycję w tabeli. Londyńczycy przełamali się w poprzedniej kolejce, gdy pokonali West Ham 3:1.

O meczu:

Zapraszam na relację z hitu 17. kolejki angielskiej Premier League! Jest to hit na pewno z nazwy, bo grają dwie wielkie ekipy, które jednak spisują się ostatnio wyraźnie poniżej oczekiwań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 2. De Bruyne, 16. Sterling, 40. De Bruyne

Kartki:   73. Papastathópoulos (ARS) – 17. Fernandinho (MAC), 35. Rodri (MAC), 61. Gündoğan (MAC), 63. B. Mendy (MAC)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:1. Foule: 9:24.
    Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, Chambers, Kolašinac (42. Saka) – Guendouzi, Torreira (81. Willock) – Pépé, Özil (59. Smith-Rowe), Martinelli – Aubameyang.
    Zmiany: Martinez – David Luiz, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe, Saka, Willock.

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, B. Mendy (85. Zinčenko) – Gündoğan (70. Mahrez), Rodri, Foden (56. B. Silva) – De Bruyne, Jesus, Sterling.
    Zmiany: Bravo – Cancelo, García, B. Silva, Angeliño, Zinčenko, Mahrez.

Techniczny: Andre Marriner