Man Utd – Everton 1:1 (koniec) | Wolves – Tottenham 1:2 (koniec) | Arsenal – Man City 0:3 (koniec)
Arsenal F.C.
0:3 (0:3)
Manchester City
Niedziela 15.12.2019, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 17

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

O meczu:

Zapraszam na relację z hitu 17. kolejki angielskiej Premier League! Jest to hit na pewno z nazwy, bo grają dwie wielkie ekipy, które jednak spisują się ostatnio wyraźnie poniżej oczekiwań.

Arsenal FC:

Londyńczycy mają za sobą długą passę meczów bez zwycięstwa, która sprawiła, że zajmują dopiero dziesiątą pozycję w tabeli. Londyńczycy przełamali się w poprzedniej kolejce, gdy pokonali West Ham 3:1.
    Wspominki z przeszłości:

Manchester City:

Zawodnicy Pepa Guardioli także mają za sobą gorszy okres. Zaledwie siedem punktów wywalczonych w ostatnich pięciu meczach zepchnęło "Obywateli" na trzecią lokatę. Manchester do liderującego Liverpoolu po sobotnich meczach traci aż siedemnaście "oczek".
    Kevin De Bruyne piłkarzem listopada "The Citizens":

Obsada sędziowska:

Główny: Paul Tierney
    Asystenci: Constantine Hatzidakis, Harry Lennard
    Techniczny: Andre Marriner.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Zapraszam na wspólne emocje!

Pełne zestawienie:

Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, Chambers, Kolašinac – Guendouzi, Torreira – Pépé, Özil, Martinelli – Aubameyang.
    Rezerwowi: Martinez – David Luiz, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe, Saka, Willock.

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, B. Mendy – Gündoğan, Rodri, Foden – De Bruyne, Jesus, Sterling.
    Rezerwowi: Bravo – Cancelo, García, B. Silva, Angeliño, Zinčenko, Mahrez.

City mogą być pierwszą ekipą w historii Premier League, która wygra w trzech kolejnych wyjazdowych meczach przeciwko Arsenalowi:

1

1
    I już pierwszy atak przyjezdnych! Mocne uderzenie Martinelliego i musiał interweniować Ederson. Korner dla Arsenalu.

2
    Gol dla City!
    Ależ rozpoczęcie w wykonaniu Obywateli! Szybko wyprowadzona akcja i kompletnie pogubieni w defensywie byli Kanonierzy. W końcowym momencie Gabriel Jesus zagrał na dwunasty metr do wbiegającego KEVINA DE BRUYNE, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Leno!
    2. Kevin De Bruyne (MAC) - 0:1

4
    Nie mógł się gorzej rozpocząć ten mecz dla Arsenalu. Rywale od samego początku wyszli mocno ofensywnie nastawieni i już w drugiej akcji zdołali strzelić gola.

5
    Próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale na spalonym złapany został Aubameyang.

7
    Dośrodkowanie Kolasinaca ze skrzydła, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego klubowych kolegów.

8
    Z drugiej strony boiska wrzucał piłkę Foden, ale on także nie znalazł adresata.

9
    Zablokowane uderzenie Nicolasa Pepe.

10
    Dośrodkowanie Ozila z rzutu rożnego, ale lepiej w powietrzu poradzili sobie obrońcy Manchesteru.

12
    Zbyt głęboka wrzutka De Bruyne z rzutu wolnego i piłka trafiła w objęcia golkipera Arsenalu.

14
    Kolejny raz dobrze w obronie zawodnicy Pepa Guardioli.

16
    Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Goście kolejny raz błyskawicznie przenieśli grę pod bramkę rywali. Tam De Bruyne wystawił piłkę na piąty metro do RAHEEMA STERLINGA, który ze spokojem skierował ją do bramki!
    16. Raheem Sterling (MAC) - 0:2

17
    Faulował Fernandinho i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę.

18
    Udanie w odbiorze Toreira. Akcja City przerwana i Kanonierzy przy piłce.

19
    Rzut wolny dla Arsenalu z prawej strony boiska. Do dośrodkowania futbolówki szykuje się Ozil.

20
    Zbyt głęboko niemiecki pomocnik i dobrym piąstkowaniem popisał się Ederson.

22
    Goście przy piłce na własnej połowie boiska. Nieco spokojniejszy fragment tego spotkania.

23
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Niezbyt szczęśliwie przerywał akcję rywali Torreira. Piłka trafiła do Gundogana, który uderzył mocno, ale jednak niecelnie.

24
    Nieudanie w ofensywie miejscowi i od autu wznowią grę rywale.

26
    Miał problemy z opanowaniem futbolówki Pepe, ale ostatecznie utrzymał się przy niej, a po chwili założył "siatkę" Otamendiemu.

27
    Domagali się odgwizdania jedenastki miejscowi, ale gwizdek arbitra milczy, gramy dalej!

29
    Wybijają piłkę defensorzy Arsenalu po dośrodkowaniu Otamendiego. Futbolówkę szybko jednak z powrotem przejęli goście.

30
    Pół godziny gry za nami! W bardzo trudnej sytuacji jest Arsenal, który w nieco ponad kwadrans stracił dwie bramki. Dodatkowo rywale wcale nie wydają się usatysfakcjonowani obecnym wynikiem i dążą do podwyższenia!

31
    Faul Torreiry na połowie rywali i akcja Arsenalu zostaje przerwana przez arbitra.

32
    W środku pola utrzymują się przy piłce Kanonierzy. Zobaczymyc co z tego wyniknie.

34
    Niedokładnie w ataku Sterling i piła opuściła boisko. Z piątego metra wznowi grę Leno.

35
    Taktyczny faul Rodrigo i zawodnik City słusznie zostaje upomniany żółtą kartką.

36
    Pomocy medycznej wymaga Kolasinac, który ucierpiał w starciu sprzed chwili.
    36. Rodri (MAC)

37
    Ozil znów nie znalazł swoim dośrodkowaniem kolegów z drużyny, mimo to utrzymują się przy piłce gospodarze.

38
    Trwają kłopoty zdrowotne Kolasinaca. Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana.

40
    KEVIN DE BRUYNE dobija Kanonierów! Znakomita akcja gospodarzy, rywale zostali "rozklepani" i strzałem z dystansu Belg po raz drugi wpisał się na listę strzelców!
    40. Kevin De Bruyne (MAC) - 0:3

41
    Papastathopoulos ofiarnie przerywa zagranie De Bruyne w pole karne Arsenalu.

42
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Sead Kolašinac, na boisku pojawia się Bukayo Saka.

43
    Mogło być 4:0, ale Leno znakomicie wybronił uderzenie De Bruyne!
    43.

44
    Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska wznawiają grę Kanonierzy. Za moment przekonamy się, o ile przedłużona zostanie pierwsza połowa spotkania.

45
    Znalazł się w okazji strzeleckiej Gabriel Jesus, ale posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

45+1
    Aż o trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa tego pojedynku.

45+3
    Arsenal przy piłce, ale zdecydowanie za daleko od pola karnego rywali. Raczej nic istotnego przed przerwą już się nie wydarzy.

45+4

Wyśmienicie rozpoczął się ten mecz dla mistrzów Anglii, a później było jeszcze lepiej. Drużyna Pepa Guardioli prowadzi trzema bramkami, a jej gra wskazuje na to, że może być jeszcze wyżej. Na drugą odsłonę tego hitu wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Ciężkie jest życie fanów Arsenalu:

46

47
    Bez zmian w składach wyszły na drugą połowę obydwie ekipy.

49
    Jakiegoś urazu doznał Martinelli i mamy krótką przerwę.

51
    Zupełnie nieudane uderzenie Torreiry. Od bramki rozpocznie Ederson.

51
    Pomagał sobie ręką przy opanowaniu futbolówki Saka.

53
    Obiecująca akcja Manchesteru, ale w decydującym momencie fatalnie uderzył Gabriel Jesus!

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Nieco lepiej prezentują się Kanonierzy niż przed przerwą, ale nie przekłada się to na wynik.

56
    Indywidualnie De Bruyne, ale w porę zatrzymał go Maitland-Niles.

56
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Philip Foden, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

58
    Przy piłce przyjezdni, z ogromną swobodą grają piłkarze Guardioli.

59
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Emile Smith-Rowe.

61
    3:0 dla manchesteru w golach, 3:0 teraz także w kartkach. Podpadł arbitrowi Gundogan.

62
    Znakomita okazja City! Błąd Chambersa, przejął piłkę Jesus, ale przegrał pojedynek z Leno! Po chwili uderzał Sterling, jednak został zablokowany!

63
    Kontratak Kanonierów faulem przerwał Mendy i on także ogląda żółtą kartkę.
    63. Żółta kartka

64
    Rodrigo zablokował centrę w pole karne City. Miejscowi rozpoczną od rzutu rożnego.

66
    Kolejny nieco spokojniejszy fragment spotkania. Na połowie rywali wymieniają się podaniami przyjezdni.

68
    Wycofali nieco grę goście. Nie atakują już z takim zaangażowaniem, jak tuż po strzeleniu trzeciego gola.

69
    Zablokowana centra Mendy'ego ze skrzydła i mistrzowie Anglii będą wykonywać rzut rożny.

70
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi İlkay Gündoğan, na boisku pojawia się Riyad Mahrez.

72
    Niespełna dwadzieścia minut do końca pojedynku w Londynie. Miejmy nadzieję, że wynik sprzed przeryw nie okaże się jednocześnie końcowym.

73
    Mahrez sfaulowany przez Papastathopoulosa. Grecki defensor Arsenalu upomniany żółtą kartką.

74
    Zza pola karnego uderzał Aubameyang, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Manchesteru.

76
    Niby próbują, niby walczą Kanonierzy, ale stwarzają sobie zdecydowanie za mało okazji strzeleckich.

77
    Od autu przyjezdni. Przez długi okres utrzymują się przy piłce przyjezdni.

78
    Na uderzenie zdecydował się De Bruyne, ale włożył w to zbyt mało siły i spokojnie wyłapał piłkę Leno

80
    Bardzo dobrze w odbiorze Bernardo Silva, który zatrzymał szarżującego Pepe.

81
    Mahrez powalony na murawę przez Sakę. Za moment od rzutu wolnego wznowią grę przyjezdni.

81
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Joe Willock.

82
    Z ogromnym spokojem grają goście. Oszczędzają siły, jednocześnie nie pozwalając rywalom na wyprowadzenie jakiejś akcji.

84
    Guendouzi zatrzymał będącego z piłką w polu karnym Arsenalu Sterlinga.

85
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Benjamin Mendy, na boisku pojawia się Olexandr Zinčenko.

86
    Groźnie pod bramką Arsenalu! Sterling zagrał do boku do Mahreza, ale strzał algierskiego zawodnika obronił Leno!

88
    Aktywnie na skrzydle Zincenko. Ukrainiec z całą pewnością chciałby zaznaczyć swoją obecność na murawie.

90
    Stracił piłkę na połowie rywali Mahrez i przyjezdni ruszają z atakiem.

90+1
    O trzy minuty przedłużył arbiter ten pojedynek!

90+2
    Maitland-Niles sfaulowany w środku pola przez Sterlinga. Rzut wolny dla Arsenalu.

Faule: 9:24.

Arsenal rozbity na własnym terenie przez mistrzów Anglii! Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Manchester City nie dał Kanonierom strzelić choćby honorowego gola, zasłużenie zwyciężając trzema bramkami. Dziękuję za uwagę! (19:23:24)
    Znakomity mecz "The Citizens"!

Gole: 2. De Bruyne, 16. Sterling, 40. De Bruyne

Kartki:   73. Papastathópoulos (ARS) – 17. Fernandinho (MAC), 35. Rodri (MAC), 61. Gündoğan (MAC), 63. B. Mendy (MAC)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:1. Foule: 9:24.
    Arsenal F.C.: Leno – Maitland-Niles, Papastathópoulos, Chambers, Kolašinac (42. Saka) – Guendouzi, Torreira (81. Willock) – Pépé, Özil (59. Smith-Rowe), Martinelli – Aubameyang.
    Zmiany: Martinez – David Luiz, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe, Saka, Willock.

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, B. Mendy (85. Zinčenko) – Gündoğan (70. Mahrez), Rodri, Foden (56. B. Silva) – De Bruyne, Jesus, Sterling.
    Zmiany: Bravo – Cancelo, García, B. Silva, Angeliño, Zinčenko, Mahrez.

Techniczny: Andre Marriner