Lechia – Projekt 0:3 (koniec) | Skra – Indykpol 3:1 (koniec)
16 16 11
Projekt Warszawa
3
25 25 25
Wtorek 14.01.2020, 17:30 • Hala ZSP 3, Tomaszów Mazowiecki • Puchar Polski • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Drużyna z Warszawy jest wiceliderem PlusLigi. Jej bilans to 12 zwycięstw oraz jedna porażka. VERVA Warszawa Orlen Paliwa zdobyła 33 punktów, wygrała 37 setów, a przegrała 13 partii. Oczywiście będzie faworytem starcia z pierwszoligowcem.
    Faworyt przyjedzie z Warszawy.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa jeszcze nie zagrała meczu w tym roku z powodu przerwy reprezentacyjnej. W grudniu była niepokonana na krajowym podwórku. Stołeczna drużyna zwyciężyła w pięciu pojedynkach w PlusLidze.

Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego jest na siódmym miejscu w pierwszej lidze. W 17 kolejkach zdobyła 28 punktów, wygrała 36 setów, a przegrała 32 partie. Swoje poprzednie spotkanie Lechia wygrała 3:1 z Krispolem Września.

Lechia dostała się do ćwierćfinału Pucharu Polski jako finalista Pucharu Krispol 1. Ligi. W nim przegrała dwukrotnie z BBTS Bielsko-Biała i nie zdobyła trofeum. Pozostaje nagroda pocieszenia w postaci pojedynku we własnej hali z uczestnikiem Ligi Mistrzów.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia zmierzy się z VERVĄ Warszawa Orlenem Paliwami. Początek ćwierćfinału Pucharu Polski we wtorek o godzinie 17:30.

0:0
    Szóstki:

Lechia: Neroj, Rawiak, Gutkowski, Janus, Toma, Stabrawa, Ogórek (l.)

VERVA: Tillie, Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Udrys, Wojtaszek (l.)

0:0

0:1
    Bartosz Kwolek dostał szybką piłkę na lewe skrzydło i otworzył mecz skutecznym atakiem w pierwszym tempie.

1:1
    Paweł Stabrawa odpowiedział atakiem blok-aut z drugiej linii.

2:1
    Lechia Tomaszów Mazowiecki na prowadzeniu po skutecznym bloku.

2:2
    Bartłomiej Neroj zepsuł serwis.

3:2
    Bartosz Kwolek odwdzięczył się błędem serwisowym.

3:3
    Karol Rawiak przestrzelił z pola serwisowego.

3:4
    Paweł Stabrawa zaatakował na prawym skrzydle w antenkę.

3:5
    Kolejna pomyłka w ataku gospodarzy. Tym razem na lewym skrzydle.

4:5
    Bartłomiej Neroj zagrał przez środek i udało się wymanewrować blok z Warszawy.

4:6
    Paweł Stabrawa nie przebił się przez blok ustawiony przez Piotra Nowakowskiego.

4:7
    Kolejna pomyłka pierwszoligowca w ataku. Przemysław Toma nie trafił w boisko.

5:7
    Przez środek przechodzi Lechia Tomaszów Mazowiecki.

5:8
    Riposta Piotra Nowakowskiego z przesuniętej krótkiej.

5:9
    Paweł Stabrawa z grymasem na twarzy, ponieważ ponownie został zatrzymany na prawej stronie.

6:9
    Paweł Udrys spudłował i na monitorze sędziowie nie znaleźli kontaktu z blokiem.

6:10
    Błąd serwisowy popełniony przez gospodarzy.

6:11
    Antoine Brizzard najpierw oparł piłkę o blok, a następnie poprawił z wyraźnie większą mocą.

7:11
    Błąd serwisowy Piotra Nowakowskiego.

7:12
    Andrzej Wrona obrócił z wygodnej piłki na środku.

8:12
    Bartłomiej Neroj widowiskowo przymierzył w pole z drugiej piłki.

8:13
    Bartłomiej Neroj ponownie nie trafił z pola serwisowego.

9:13
    Paweł Stabrawa zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenia w ataku.

9:14
    Karol Rawiak również zmarnował serwis.

10:14
    Bartłomiej Janus w dobrym tempie na środku siatki. Wystawa była do pozazdroszczenia.

10:15
    Piotr Nowakowski również nie mógł narzekać na jakość wystaw.

11:15
    Przesunięta krótka zagrana przez pierwszoligowca.

11:16
    Psują zagrywki gospodarze. Tym razem Paweł Stabrawa.

12:16
    Dłuższa akcja wygrana przez gospodarzy. Po przyjęciu na drugą stronę siatki odzyskali piłkę i przeszli przez środek.

12:17
    Artur Udrys przymierzył w pole Lechii Tomaszów Mazowiecki po prostej.

13:17
    Potrójny blok ustawiony przed Bartoszem Kwolkiem przez zawodników z województwa łódzkiego.

13:18
    Adam Kącki wszedł w pole serwisowe z kwadratu rezerwowych i minimalnie chybił.

13:19
    Bartłomiej Neroj kiwnął poza boisko. Rośnie przewaga warszawiaków. Przerwa na żądanie trenera Lechii.

14:19
    Damianowi Wojtaszkowi nie udało się utrzymać piłki w boisku po mocnym ataku.

14:20
    Andrzej Wrona ponownie znalazł miejsce między blokującymi gospodarzami.

14:21
    Dotknięta siatka przez Kamila Gutkowskiego.

14:22
    Świetny blok ustawiony przez Artura Urdysa oraz Andrzeja Wronę przez Pawłem Stabrawą.

14:23
    Była druga przerwa na żądanie szkoleniowca zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego. Po nim kolejny punkt dla VERVY Warszawa dzięki blokowi Andrzeja Wrony.

15:23
    Atak po bloku w aut i przełamanie Lechistów.

15:24
    Kevin Tillie znalazł dziurę w bloku przeciwników w kontrataku. Na boisku pojawił się Jaglarski.

16:24
    Paweł Stabrawa obronił pierwszą piłkę setową w pierwszym tempie.

16:25
    Pierwszego seta zakończył Artur Udrys atakiem w dobrym tempie na prawym skrzydle.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa nie miała problemu z wypracowaniem przewagi na początku seta, a na dodatek dostawali prezenty od przeciwnika. Na przykład siedem błędów serwisowych.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Andrzej Wrona zaatakował po palcach blokujących na początek drugiego seta.

1:1
    Dłuższa akcja zakończona atakiem ze środka przez Bartłomieja Janusa.

1:2
    Igor Grobelny gra od początku seta i zameldował się atakiem.

2:2
    Karol Rawiak ominął blok warszawiaków.

3:2
    Karol Rawiak dorzucił asa serwisowego.

4:2
    Po challengu piłka przyznana gospodarzom, ponieważ Igor Grobelny zaatakował po niewłaściwej stronie antenki.

4:3
    Artur Udrys zaatakował z dokładnej piłki ponad blokiem z Tomaszowa Mazowieckiego.

4:4
    Kamil Gutkowski chciał przepchnąć piłkę po bloku, ale nie znalazł schowanych dłoni gości.

4:5
    Igor Grobelny ustrzelił potężnym serwisem Ogórka.

4:6
    Nie przeprowadzili akcji tomaszowianie i dostali ekspresowy kontratak przez Andrzeja Wronę. Po czterech punktach z rzędu VERVY Warszawa Orlen Paliw przerwa na żądanie trenera gospodarzy.

5:6
    Paweł Stabrawa trafił w sam narożnik boiska ponad warszawskim blokiem.

5:7
    Błąd serwisowy gospodarza.

5:8
    Warszawiacy skutecznie na prawym skrzydle.

6:8
    Kamil Gutkowski wykorzystał blok warszawiaków do zdobycia punktu.

6:9
    Kevin Tilie dostał kolejną możliwość wykazania się w ataku i nie zmarnował jej.

7:9
    Paweł Stabrawa wystrzelił piłkę w aut, ale challenge pokazał, że po palcach rywali.

8:9
    Kevin Tilie zatrzymany tym razem podwójnym blokiem przez Lechię Tomaszów Mazowiecki.

9:9
    Kolejny blok i gospodarze doprowadzili do remisu.

9:10
    Kevin Tilie wykorzystał dłonie przeciwników do zdobycia przełomowego punktu.

9:11
    Artur Udrys wybił po dłoniach poza boisko.

10:11
    Skutecznie przez środek siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego.

10:12
    Kevin Tilie bezpośrednio w boisko Lechii Tomaszów Mazowiecki.

10:13
    Andrzej Wrona i Igor Grobelny w bloku. Ponownie VERVA Warszawa Orlen Paliwa buduje przewagę.

11:13
    Karol Rawiak nie przestraszył się potrójnego bloku.

12:13
    Igor Grobelny huknął w blok ustawiony przez gospodarzy.

12:14
    Andrzej Wrona dostał piłkę idealną do skończenia od Michała Kozłowskiego.

12:15
    Artur Udrys ekspresowo skontrował po nieudanej kiwce.

12:16
    Nieporozumienie przy pierwszej akcji Lechii Tomaszów Mazowiecki.

12:17
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Lechii Tomaszów Mazowiecki po bloku postawionym na Pawle Stabrawie.

12:18
    Trwa passa stołecznego zespołu. Igor Grobelny w kontrataku po dłoniach przeciwników.

12:19
    Karol Rawiak wpadł w blok warszawiaków. Kolejna pomyłka bezradnych w tym fragmencie pierwszoligowców.

12:20
    Efektownie w koniec pola z drugiej linii Kevina Tilie. Weszli na boisko Adam Kącki oraz Patryk Akala.

12:21
    Pełna dominacja na siatce gości. Igor Grobelny zamknął kierunek w bloku.

13:21
    Artur Udrys oddał punkt błędem serwisowym. Przy jego zagrywkach wzrosła przewaga faworytów.

13:22
    Andrzej Wrona na czystej siatce po ekspresowej wystawie.

14:22
    Atak po bloku dał punkt gospodarzom. W drużynie z Warszawy wszedł ponownie Jaglarski.

14:23
    Nie wybronili się tomaszowianie, choć szalał Kamil Gutkowski.

15:23
    Przemysław Toma efektownie zaatakował ze środka siatki.

15:24
    Piłki setowe po efektywnym wykończeniu Artura Udrysa. Jan Król wszedł w pole serwisowe.

16:24
    Piłka setowa obroniona atakiem po prostej przez Pawła Stabrawę.

16:25
    Kamil Gutkowski nie trafił z pola serwisowego. Drugi set dla VERVY Warszawa Orlen Paliw.

Tym razem był fragmencik wyrównanej rywalizacji w Tomaszowie Mazowieckim, jednak w środkowej fazie seta rozdrażniona VERVA Warszawa Orlen Paliwa podkręciła tempo, a efektowna seria przy zagrywkach Artura Udrysa poskutkowała kolejnym wysokim zwycięstwem.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Paweł Stabrawa otworzył trzeciego seta błędem serwisowym.

0:2
    Paweł Stabrawa nie skończył, a pokazał mu jak należy to zrobić Artur Udrys.

1:2
    Kamil Gutkowski znalazł dziurę w szybującym bloku z Warszawy.

1:3
    Atak blok-aut dał punkt gościom.

1:4
    Karol Rawiak trafił w szczelny blok ustawiony przez stołeczny zespół.

1:5
    Kevin Tilie w kontrataku i VERVA Warszawa Orlen Paliwa błyskawicznie zyskuje zaliczkę.

1:6
    Igor Grobelny huknął w koniec pola Lechii Tomaszów Mazowiecki. As serwisowy.

1:7
    Była przerwa na żądanie szkoleniowca Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po niej kolejny punkt dla przeciwnika, ponieważ Kevin Tilie zaatakował sprytnie.

1:8
    Igor Grobelny efektownie zaatakował z drugiej linii.

1:9
    Igor Grobelny prowadzi ostrzał, a Lechia Tomaszów Mazowiecki przyjęła poza boisko.

2:9
    Adam Kącki za Karola Rawiaka. Na przełamanie atak w dobrym tempie ze środka.

2:10
    Gospodarze nie złapali przeciwników blokiem.

3:10
    Bartłomiej Neroj zaskoczył atakiem z drugiej piłki.