Bournemouth – Arsenal 1:2 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
1:2 (0:2)
Arsenal F.C.
Poniedziałek 27.01.2020, 21:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Puchar Anglii • 4. runda

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (23:01:25)
    Podopieczni Mikela Artety meldują się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii!

Po bardzo jednostronnej pierwszej połowie liczyliśmy na poprawę w drugiej i nasze oczekiwania zostały spełnione bowiem Bournemouth zmieniło swoją grę. To oni zaczęli momentami dominować, co przekładało się na zagrożenie pod bramką Arsenalu. Ostatecznie udało im się nieco poprawić wynik, strzelając w końcówce bramkę kontaktową, jednak wyraźnie za późno się obudzili. Na wyrównanie nie starczyło już czasu i triumfują "Kanonierzy", którzy w drugiej części ewidentnie spuścili z tonu.

90+10

90+9
    Jeszcze spróbowali miejscowi! Dośrodkowanie Frasera zostaje zbyt lekko wybite przez Martineza i sprzed szesnastki huknął Steve Cook! Pudło środkowego pomocnika!

90+8
    Surridge brzydko zaatakował Guendouziego i za to wejście w nogi Francuza obejrzał zasłużone "żółtko". Niepotrzebnie tracą czas zawodnicy Bournemouth.

90+7
    Przesadził teraz z agresją Steve Cook, który nakładką zaatakował Ceballosa. Dostrzegł to sędzia, odgwizdując faul na Hiszpanie.

90+6
    Ruszyli jak szaleni do ataku podopieczni Eddiego Howe'a. Czy starczy im jeszcze czasu na to by strzelić drugiego gola? Do końca dwie minuty!
    90+5. Surridge (BTH) - 1:2

90+5
    Gol dla Bournemouth!

Zupełnie niespodziewanie "Wiśnie" łapią kontakt! Francis zagrywa z prawego skrzydła w szesnastkę, gdzie przepuścił ją Gosling i to zaskoczyło całą defensywę gości! Przejął ją SAM SURRIDGE, który świetnie sobie ją przyjął, mijając Martineza i pakując ją do siatki! 1:2!

90+4
    Ceballos przytomnie wycofuje piłkę na dwudziesty piąty metr do Guendouziego! Francuz huknął bez przyjęcia nieznacznie nad bramką!

90+3
    Zbyt długo zwlekał z rozpoczęciem gry Xhaka i stracił do niego cierpliwość Martin Atkinson. Żółta kartka dla szwajcarskiego pomocnika.

90+2
    Ostatnia roszada także w ekipie "Kanonierów". Swój występ kończy Willock, a okazję dostaje Maitland-Niles.

90+1
    Sędzia dolicza aż osiem dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu. To pokłosie dużej liczby przerw na interwencje lekarzy.

90
    Seria wrzutek raz z lewej, raz z prawej flanki w pole karne Arsenalu. To nie sprawia jednak żadnego zagrożenia, ponieważ czujni są przyjezdni.

89
    Trzecie przemeblowanie w zespole "Wiśni". Za Solanke pojawia się Surridge.

88
    Ceballos doskonale dostrzega na lewym skrzydle Sakę i ten momentalnie centruje po ziemi do Martinelliego! Na posterunku Ake.

87
    Nketiah nie upilnował swojej pozycji i dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Nie może pogodzić się z tym napastnik z numerem trzydziestym.

86
    Podopieczni Mikela Artety starają się teraz uspokoić grę i wymieniają sporo podań w okolicach koła środkowego. Wydaje się, że ich awans jest już niezagrożony.

Mateusz Nyka

Gole: 90+5. Surridge – 5. Saka, 27. Nketiah

Kartki:   45+1. Wilson (BTH), 90+8. Surridge (BTH) – 90+3. Xhaka (ARS)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:2. Foule: 8:8.