Górnik Z. – Arka 2:0 (koniec) | Lechia – Piast 1:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:0 (0:0)
Piast Gliwice
Piątek 14.02.2020, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:35:29)

Faule: 19:15.

Lechia Gdańsk zdobyła pierwszy w rundzie wiosennej komplet punktów. Drużyna znad morza zwyciężyła 1:0 z Piastem Gliwice dzięki strzałowi Flavio Paixao. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca może liczyć na swojego najlepszego snajpera. Przed przerwą co prawda nie wykorzystał rzutu karnego, ale w drugiej połowie znalazł sposób na strzelenie gola. To było 50. trafienie Paixao w PKO Ekstraklasie. Mistrz Polski nie potrafił na to odpowiedzieć i poniósł czwartą z rzędu porażkę na wyjeździe.

90+4

90+2
    Ostatnie szanse i piłka jest już kierowana prosto w pole karne Lechii Gdańsk przez każdego zawodnika z Gliwic. Liczą na łut szczęścia podopieczni Waldemara Fornalika.

90
    Doliczone cztery minuty.

89
    Niecelne uderzenie Filipa Mladenovicia z dystansu. Tylko dał odetchnąć swoim obrońcom.

88
    Daleki wykop Dusana Kuciaka i zadaniem jego kompanów z pola było utrzymanie piłki na połowie Piasta Gliwice.

87
    Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pole karne podopiecznych Piotra Stokowca. Jakubowi Czerwińskiemu nie udało się wykorzystać piłki skierowanej w pobliże bramki Dusana Kuciaka przez Gerarda Badię.

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jorge Félix, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

85
    Jorge Felix znalazł się blisko piłki po podaniu Martina Konczkowskiego, ale chyba w piątek nie znajdzie on sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce. Pewnie interweniował Dusan Kuciak.

82
    Wszystko w ostatnich minutach daleko od bramki Dusana Kuciaka, a to może cieszyć wyłącznie kibiców gospodarzy.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Sokołowski, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

78
    Piłkarze Piasta Gliwice muszą się spieszyć, a Lechia Gdańsk może pokazać, czy wyciągnęła wnioski z poprzedniego spotkania.
    76. Jorge Felix powstrzymany przez Dusana Kuciaka!

76
    Kolejna próba pokonania Dusana Kuciaka. Tym razem w polu karnym znalazł się z piłką Jorge Felix, ale ten identycznie jak w pierwszej połowie, nie wykorzystuje sytuacji podbramkowych. Rewelacyjnie interweniował golkiper Lechii Gdańsk.

75
    Piłka w posiadaniu mistrzów Polski. Trafiła ona do Patryka Tuszyńskiego, którego uderzenie zostało zablokowane przez dobrze ustawionych w obronie gdańszczan.

Gole: 63. F. Paixao

Kartki:   39. Tobers (LGD), 51. Alomerovic (LGD)

Spudłowany karny!: 33. F. Paixao (LGD), nietrafiony

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:16. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:1. Foule: 19:15.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Kobryń, Nalepa, Maloča, Mladenović – Gajos, Tobers, Urbański (59. Zwoliński) – Mihalik (66. Gomes), F. Paixao (C), Conrado (72. Fila).
    Zmiany: Alomerovic – Haydary, Maulana Vikri, Gomes, Fila, Zwoliński, Żuk, Dymerski, Kałuziński.

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, Korun, J. Czerwiński (C), Holúbek – Hateley, Sokołowski (80. Konczkowski) – Félix (86. Jodłowiec), Tuszyński, Milewski – Parzyszek (64. Badia).
    Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Konczkowski, Badia, Mokwa, Huk, Borkała, Malarczyk, Stanek.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)