Odra O. – Chojniczanka 0:0 (koniec) | Sandecja – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Warta – Chrobry 1:2 (koniec)
Jastrzębie – Stal M. 1:2 (koniec)
Warta Poznań
1:2 (0:0)
Chrobry Głogów
Wtorek 30.06.2020, 17:40 • Grodzisk Wielkopolski • Fortuna 1 Liga • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

Zapraszam Państwa na relację z 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań podejmie Chrobrego Głogów.

Gospodarze niedawno byli liderem zaplecza Ekstraklasy, ale obecnie znajdują się na trzecim miejscu. Do liderującego Podbeskidzia tracą dwa punkty, a do drugiej Stali Mielec jedno oczko. W poprzedniej kolejce Warta bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica.

Na drugim ligowym biegunie znajdują się przyjezdni. Głogowianie są na szesnastym miejscu, a więc zagrożonym spadkiem, jednak w tabeli jest taki ścisk, że jedno zwycięstwo może wywindować ich aż o kilka miejsc w górę. W miniony weekend Chrobry pokonał u siebie 1:0 Sandecję Nowy Sącz.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:40. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

1

4
    Faulowany na lewej stronie jeden z zawodników gości i Chrobry będzie wykonywać rzut wolny.

5
    Zbyt głębokie dośrodkowanie i Lis pewnie wyłapał futbolówkę.

6
    Uraz Benedyczaka i wymuszona zmiana w szóstek minucie. Zastępuje go Kubica.

9
    Nieudane wykonanie stałego fragmentu gry przez Napolowa. Od bramki rozpocznie Szromnik.

10
    Daleko wybijał piłkę Lis na lewe skrzydło. Nikt nie zdołał sięgnąć futbolówki i ta wyszła poza linię boczną.

12
    Długo wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska zawodnicy z Poznania.

13
    Niebezpiecznie zderzyli się głowami Stolc z Kielibą. Bardziej ucierpiał ten pierwszy, ale za moment wszystko powinno być już w porządku.

14
    Jednak trwa jeszcze przerwa związana z tym zderzeniem. Cały czas nie podnosi się z murawy Stolc.

15
    Zakładany opatrunek na głowę ma Stolc. Wygląda na to, że będzie kontynuował grę w tym spotkaniu.

17
    Na spalonym aż dwóch zawodników Chrobrego. Rzut wolny dla gospodarzy.

18
    W środku pola faulował Kieliba. Domagali się kartki rywale, ale bez skutku.

19
    Spóźniona interwencja Drewniaka, ostro wyślizg. Zasłużona żółta kartka dla zawodnika gości.

20
    Zbyt lekki strzał głową Kupczaka, aby zaskoczyć Szromnika.

22
    Głogowianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

23
    Remis w kartkach. Tym razem upomniany za faul na Mandryszu został Danielewicz.

24
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Warty, ale jeden z defensorów wybił piłkę. Korner dla Chrobrego.

27
    Niewiele dzieje się obecnie na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Wysoka temperatura nie sprzyja szybkiej grze.

28
    Nieporozumienie przyjezdnych na prawym skrzydle i rywale otrzymali piłkę za darmo.

30
    Nie zdołali utrzymać piłki w boisku miejscowi i z piątego metra wznawia grę golkiper Chrobrego.

32
    W środku pola faulował Mandrysz.

34
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Piłka utrzymuje się w środku pola. Raz tracą ją jedni, raz drudzy. Sporo fauli, a akcji jak na lekarstwo.

35
    Zbyt mocne zagranie w szesnastkę gospodarzy i futbolówka wylądowała w objęciach Lisa.

36
    Przy piłce znajdują się miejscowi, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali.

38
    Szarżował z lewej strony Stolc, ale nie udało mu się wywalczyć choćby rzutu rożnego.

39
    Upadł na murawę w szesnastce Warty Banaszewski, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

40
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy. Z całą pewnością dorzuci coś jednak arbiter.

42
    Faul Boczka na lewej stronie boiska. Żółta kartka dla zawodnika Warty i rzut wolny dla gości.

44
    Teraz z kolei jakieś kłopoty zdrowotne dopadły Trałkę.

45
    Niewykluczone, że Trałka nie dokończy tego meczu. Na razie jest opatrywany poza placem gry,

45+1
    O cztery minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+3
    Próbują przeprowadzić jeszcze jakiś atak przed przerwą gospodarze.

45+4

Pierwsza połowa meczu w Grodzisku Wielkopolskim za nami. Niewiele dobrego można powiedzieć o grze obu drużyn. Pozostaje mieć nadzieję, ze po przerwie będzie dużo lepiej.

46

46
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Piotrowski, na boisku pojawia się Lebedyński.

47
    Próbowali wywrzeć presję na Lisie rywale, ale golkiper Warty ustrzegł się błędu.

49
    Bardzo dobra okazja gospodarzy! Zagranie w pole karne do Danielewicza, który uderzył z woleja w kierunku dalszego słupka, ale nieznacznie się pomylił!

50
    Strzał Boczka z większej odległości, ale wyraźnie zabrakło celności.

51
    Ilków-Gołąb ostro zaatakowany przez Napolova, ale tym razem obyło się bez indywidualnego napomnienia.

52
    Dobrze weszli w drugą połowę miejscowi. Zobaczymy, czy będą w stanie przekuć przewagę w trafienie.

55
    Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę Chrobrego, ale bez uderzenia na bramkę strzeżoną przez Szromnika.

57
    Na własnej połowie wymieniają podania gospodarze. Tempo gry nieco opadło.

58
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Napolov, na boisku pojawia się Jakóbowski.

60
    Godzina gry za nami. W dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy remis, choć pierwszy kwadrans po zmianie stron zwiastuje w końcu jakieś emocje.

61
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Danielewicz, na boisku pojawia się Janicki.

62
    Strzał Banaszewskiego zablokowany, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

63
    Gol dla Chrobrego!
    Goście obejmują prowadzenie! Kontynuacja akcji sprzed chwili. Drewniak wypatrzył wbiegającego w pole karne ROBERTA MANDRYSZA, a ten płaskim strzałem pokonał Lisa!

65
    Ruszyli z odpowiedzią poznaniacy. Stracony gol wyraźnie ich podrażnił.

66
    Dośrodkowanie Janickiego z rzutu rożnego, ale pewnie wybili piłkę przyjezdni.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów).

69
    Całym zespołem na własnej połowie czekają na rywali zawodnicy Ivana Djurdjevicia.

70
    Kolejny korner dla Warty. Trochę się zakotłowało pod bramką gości, ale bez negatywnych dla nich skutków.

72
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry od własnej bramki golkiper Chribrego.

73
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Warty.

74
    Drugi z rzędu korner dla miejscowych, ale tym razem defensorzy szybko wybili piłkę.

75
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Kozak.

77
    Jeden z defensorów Chrobrego faulowany we własnym polu karnym przez Boczka.

78
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Fiedosiewicz, na boisku pojawia się Grobelny.

80
    Chwila oddechu dla defensywy głogowian. Wrzut z autu na własnej połowie boiska.

82
    Coraz mniej czasu dzieli przyjezdnych od sprawienia niespodzianki. Piłkarze Warty nieustannie biją głową w mur.

83
    Boczek w czysty sposób powstrzymał rozpędzonego rywala.

85
    Lewym skrzydłem przedzierał się Kozak, ale szybko stracił futbolówkę na rzecz rywala.

86
    Rzut wolny dla gości z lewego skrzydła. Miękkie dośrodkowanie na czwarty metr, skąd udanym strzałem głową popisał się MIKOŁAJ LEBEDYŃSKI!

88
    Wydaje się, że druga bramka Chrobrego rozstrzygnęła losy tego spotkania. Przyjezdni próbują jeszcze atakować, ale uszło z nich powietrze.

89
    Kolejna groźna akcja gości! Ruszył z piłką Kubica, ale w porę został przyblokowany przez Trałkę!

90
    Pewnie interweniował Szromnik po strzale Stępińskiego zza pola karnego.

90+1
    Trzy minuty doliczył arbiter!

90+2
    Gol dla Warty!
    Zamieszanie w polu karnym Chrobrego i kontaktowa bramka dla miejscowych! Z bliska wepchnął piłkę do bramki MICHAŁ JAKÓBOWSKI.

90+3

Druga połowa spotkania była dużo ciekawsza od pierwszej! Ostatecznie Chrobry pokonał Wartę i 3 punkty jadą do Głogowa. Dziękuję za uwagę! (19:36:54)

Gole: 90+2. Jakóbowski – 63. Mandrysz, 86. Lebedyński

Kartki:   23. Danielewicz (WAR), 42. Boczek (WAR) – 19. Drewniak (CHR1), 67. Ilków-Gołąb (CHR1)