Odra O. – Chojniczanka 0:0 (koniec) | Sandecja – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Warta – Chrobry 1:2 (koniec)
Jastrzębie – Stal M. 1:2 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
1:1 (0:1)
Zagłębie Sosnowiec
Wtorek 30.06.2020, 16:00 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga • 29. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:00:56)

Posiadanie piłki: 63% : 37%.
    Strzały na bramkę: 10:5.
    Strzały niecelne: 8:0.
    Rzuty rożne: 8:6.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 23:15.

Całkiem atrakcyjna i ofensywna konfrontacja na stadionie w Nowym Sączu. Pierwsza połowa dla Zagłębia Sosnowiec, które kontrolowało wydarzenia po golu Filipa Karbowego. W drugiej części Sandecja Nowy Sącz rozerwała defensywę przyjezdnych i raz po raz zagrażała im. Efektem było wyrównanie Dominika Kuna.

90+5

90+5
    Mariusz Gabrych napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

90+4
    Dalekie zagranie z rzutu wolnego w pole karne Bianconerich. Rywalizacja o dojście do futbolówki wygrana przez gospodarzy.

90+1
    Sandecja Nowy Sącz miała korner, ale sędzia nie pozwolił przekonać się, co wydarzy się po dośrodkowaniu, ponieważ odgwizdał faul atakującego gospodarzy. Ironiczne okrzyki pod adresem Kornela Paszkiewicza z ławki.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

88
    Tym razem faul na gospodarzu na połowie Sandecji Nowy Sącz. Bez klarownych sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach.

87
    Wysoki i agresywny pressing zawodników z Nowego Sącza, ale przerwał to sędzia, który dostrzegł przewinienie. Od rzutu wolnego Zagłębie Sosnowiec.

86
    Ostatnie minuty spotkania, które na pewno zapracowało na miano atrakcyjnego. Szczególnie druga połowa obfituje w sytuacje podnoszące ciśnienie. Pozostało kilka minut na rozstrzygnięcie starcia.

84
    Napomnienie dla głośno protestującego na ławce rezerwowych sztabowca Sandecji Nowy Sącz.

81
    Cios za cios. Adrian Basta był o krok od skierowania piłki z bliska do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wyciągnął się, ale nie wykonał egzekucji.

80
    Piękne interwencje Daniela Bielicy. Na początek powstrzymał potężne uderzenie z rzutu wolnego zmierzające w okienko. Nie minęła sekunda i musiał pozbierać się na nogi i blokować płaską dobitkę z pięciu metrów!

79
    Szansa dla Zagłębia Sosnowiec po faulu blisko pola karnego gospodarzy.

78
    Szkoleniowcy wykorzystali możliwości przeprowadzenia zmian w swoich jedenastkach. Sandecja Nowy Sącz pozostaje na połowie przeciwnika, a akcja indywidualna jednego z jej zawodników została zablokowana w momencie strzału.

78
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Babiarz, na boisku pojawia się Hołota.

74
    Przerwa na napoje po zmianie wyniku a przed ostatnimi kilkunastoma minutami rywalizacji.

Gole: 73. Kun – 12. Karbowy

Kartki:   42. Walski (SAN), 90+5. Gabrych (SAN) – 21. Słomka (SOS)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 10:5. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:0. Foule: 23:15.
    Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Szufryn, Basta, J. Kuźma (46. Gabrych), Kanach, Walski, Kun, Ogorzały (70. Danek), Chmiel, Korzym (46. Klichowicz)

Zmiany: Mrózek – Flis, Sz. Kuźma, Baran, Danek, Socha, Gabrych, Kałahur, Klichowicz.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Polczak, Grzelak (65. Mularczyk), Łopata, Słomka (53. Nawotka), Babiarz (78. Hołota), Karbowy, Szwed, Pawłowski, Piasecki.

Zmiany: Perdijić – Nawotka, Mularczyk, Radkowski, Rubio, Sinior, Hołota, Seedorf.

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)