Zagłębie L. – Wisła Pł. 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Raków 4:1 (koniec)
Górnik Zabrze
4:1 (1:1)
Raków Częstochowa
Piątek 10.07.2020, 20:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • Runda 35
    Górnik świętuje triumf.

Kończymy ten pojedynek! Raków świetnie rozpoczął mecz w Zabrzu, ale później inicjatywę zaczęli przejmować rywale, dzięki czemu ostatecznie triumfują 4:1! (22:25:50)

90+6

90+5
    Petrasek w ostatniej chwili uratował swoją drużynę. Świetna interwencja.

90+2
    Marcin Brosz już zadowolony. On wie, że jego drużyna zwycięstwo ma w kieszeni.

90+1
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Erik Jirka, na boisku pojawia się Adam Ryczkowski.

90
    Tak jak obstawialiśmy. Dodatkowe pięć minut od sędziego Łukasza Szczecha.

89
    Ależ skutecznie interweniował Wiśniewski. Znów w wielkim stylu ratuje swój zespół przed stratą gola.

88
    Ten mecz dobitnie pokazuje Rakowowi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Niewykorzystane sytuacje to oczywiście bramki, jak to mawiał klasyk.
    86. Jesus JIMENEZ - 4:1

86
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki JESUS JIMENEZ. Ależ prześlicznie zabawili się teraz gospodarze. Angulo odegrał do Jimenez, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.

86
    Do zakończenia dzisiejszego meczu pozostało około pięć minut plus doliczony czas gry. Sędzia Szczech pewnie dorzuci około pięć minut.

85
    Strzały: 13-15
    Strzały celne: 7-3

84
    Posiadanie piłki: 60-40%.

83
    Manneh wysoko ponad poprzeczką. Słaba próba.

82
    Tudor oddał strzał, ale nie posłał piłki do siatki. Kolejne niecelne uderzenie, kolejna zaprzepaszczona szansa gości.

81
    Około dziesięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Obecnie w zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze.

80
    Lederman źle wyłożył piłkę Musiolikowi. Goście zaprzepaścili kolejną sensowną sytuację.

Mateusz

Gole: 21. Angulo, 61. Jach (sam.), 72. Angulo, 86. Jimenez – 4. Schwarz (kar.)

Kartki:   3. Wiśniewski (GOR), 58. Jirka (GOR), 75. Procházka (GOR)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 7:12. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 2:2. Foule: 7:13.
    Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Vasilantonopoulos – Jimenez, Manneh, Procházka (79. Ściślak), Jirka (90+1. Ryczkowski) – Giakoumakis (46. Krawczyk) – Angulo.
    Zmiany: Kudła – Paluszek, Koj, Pawłowski, Ściślak, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Ryczkowski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała – Schwarz, Babenko (73. Lederman), Kun (65. Bartl), Jach – Brown Forbes – Musiolik.
    Zmiany: Szumski – Niewulis, Oziębała, Kościelny, Lederman, Kaczmarek, Tijanić, Bartl, Mikołajewski.

Sędziowie: Łukasz Szczech