Ślęza Wrocław – Wigry 2:1 (koniec) | Lechia ZG – Świt Skolwin 1:4 (koniec) | Świt NDM – Zagłębie L. 1:3 (koniec)
Górnik Z. – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Lechia Zielona Góra
1:4 (0:0)
Świt Skolwin
Czwartek 13.08.2020, 16:00 • Stadion MOSiR, Zielona Góra • Fortuna Puchar Polski • 1/32 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:03:48)

Tak jak oczekiwaliśmy druga połowa obfitowała już w gole. Świt Skolwin udokumentował przewagę liczebną na boisku aż czterema trafieniami do bramki Łukasza Budzyńskiego. Wynik 4:1 nie oddaje może optyki spotkania, w którym Lechia Zielona Góra została wypunktowana dopiero na finiszu, ale zwycięzcy awansowali zasłużenie. Ekipa z północy Szczecina pozostaje w rywalizacji o Puchar Polski, a zielonogórzanie pożegnali się z nią po jednej rundzie. Gospodarzom mocno utrudniło zadanie wczesne wykluczenie Martinsa Ekwueme.

90+4

90+2
    W doliczonych minutach jeszcze jedna akcja Świtu Skolwin między zniechęconymi zawodnikami Lechii Zielona Góra. Zakończona jednak niecelnym strzałem i prawdopodobnie poznaliśmy już wynik.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Gol dla Świtu!
    Samobójcze trafienie zalicza JAKUB BABIJ.

Wszystko jasne. Niefortunna interwencja obrońcy Lechii Zielona Góra, który z bliska wpakował futbolówkę do własnej bramki po ostrym wstrzeleniu Szymona Kapelusza. Świt Skolwin pozostaje w Pucharze Polski!

88
    Zmiana w drużynie Lechia Zielona Góra: z boiska schodzi Małecki, na boisku pojawia się Maćkowiak.

88
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Nagamatsu, na boisku pojawia się Krawiec.

87
    Akcja indywidualna Szymona Kapelusza zakończona uderzeniem z ostrego kąta wyraźnie obok bramki Lechii Zielona Góra. Wygonił się tak bardzo do linii końcowej, że trudno było cokolwiek imponującego zdziałać.

85
    Dawid Kisły napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie boiska.

85
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF FILIPOWICZ.

Rośnie przewaga zespołu z północy Szczecina, a publiczność zaczyna powoli rozchodzić się do domów. Krzysztof Filipowicz pograł jeden na jednego w polu karnym i po wypracowaniu sobie miejsca oddał techniczne uderzenie lewą stopą, z kilkunastu metrów, w pobliże dalszego narożnika.

83
    Shuma Nagamatsu pograł na utrzymanie futbolówki w pobliżu chorągiewki. Autor pierwszego gola w meczu wywalczył korner dla Świtu Skolwin. Przyjezdni zyskali dzięki temu odrobinę cennego czasu.

82
    Lechia Zielona Góra szuka możliwości ponownego wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego powstrzymał pewnie Marek Szulc. Drugi bramkarz Świtu Skolwin gra brawurowo, ale nie popełnia przy tym pomyłek.

80
    Strzelcem bramki PATRYK BIL.

Świt Skolwin ponownie znajduje się na prowadzeniu i tym razem musi zatroszczyć się o nie przez zaledwie 10 minut podstawowego czasu. Lechia Zielona Góra zaskoczona wejściem w jej pole karne wieżowca Patryka Bila, który po precyzyjnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła oddal lokowane uderzenie głową w narożnik bramki.

77
    Gra wznowiona i mało czasu pozostało obu jedenastkom na rozstrzygnięcie spotkania w podstawowym czasie. Świt Skolwin w szoku po wyrównaniu i potrzebuje czasu na ponowne zorganizowanie się do ataku.

75
    Przerwa na napoje. Po niej pozostanie kwadrans podstawowego czasu na rozstrzygnięcie meczu zanim sędzia Maciej Pelka będzie zmuszony zarządzić dogrywkę.

75
    Patryk Bil napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

74
    Lechia Zielona Góra atakuje dynamicznie po strzeleniu gola. Gospodarze jeszcze wykrzesali z siebie energię i starają się ponownie umieścić piłkę w bramce Marka Szulca.

Gole: 70. Kobusiński – 68. Nagamatsu, 80. Bil, 85. Filipowicz, 90. Babij (sam.)

Kartki:   11. Łokietek (ZIG), 30. Żukowski (ZIG), 71. Babij (ZIG) – 26. Baranowski (SSK), 69. Mach (SSK), 75. Bil (SSK), 85. Kisły (SSK)   26. Ekwueme (ZIG), 30. Sawicki (trener) (ZIG)

Lechia Zielona Góra: Budzyński – Kaczmarczyk (64. Staśkiewicz), Babij, Ostrowski (54. Lechowicz), Łokietek, Ekwueme, Żukowski, Górski, Czarnecki (64. Mycan), Małecki (88. Maćkowiak), Kobusiński.

Zmiany: Mikołajczuk – Lechowicz, Staśkiewicz, Maćkowiak, Budziński, Mycan, Wieczorek.

Świt Skolwin: Szulc – Potoczny, Baranowski (46. Wojdak), Bil, Wyganowski (55. Kisły), Wojtasiak (64. Nagórski), Ładziak, Mach, Brzeziański (64. Filipowicz), Kapelusz, Nagamatsu (88. Krawiec).

Zmiany: Matłoka – Kraśniewicz, Bajkiewicz, Nagórski, Żulpo, Wojdak, Krawiec, Filipowicz, Kisły.

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)