Piast – GI Malepszy 5:4 (koniec) | AZS UŚ – Brzeg 3:7 (koniec) | Dreman – Red Devils 3:5 (koniec)
Piast Gliwice
5:4 (2:2)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Niedziela 22.11.2020, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:47:53)

Ogromne emocje do ostatnich sekund rywalizacji. Trzeba złapać oddech po takim finiszu zaprezentowanym przez obie drużyny. Przez całe spotkanie pojedynek był na ostrzu noża. Prowadził Piast Gliwice, miał zaliczkę GI Malepszy Futsal Leszno, był też długimi minutami remis. W ostatnich dziesięciu sekundach drużyna z Wielkopolski doprowadziła do remisu, ale ostatecznie nie zapunktowała. Ixemad Gonzalez jeszcze znalazł sposób na strzelenie gola na 5:4 i komplet punktów pozostał w Gliwicach.

40:00

39:58
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki IXEMAD GONZALEZ.

W futsalu każda sekunda jest na wagę złota. Pozostało siedem sekund na rozstrzygnięcie pojedynku gliwiczanom i to w zupełności wystarczyło. Szalona radość! Ixemad Gonzalez bohaterem! Jego dublet daje budujące zwycięstwo Piastowi Gliwice!

39:53
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN WOJCIECHOWSKI.

Piłka trafiła do Sebastiana Wojciechowskiego, który na siedem sekund przed końcem pojedynku doprowadził do remisu. Niesamowita dramaturgia. GI Malepszy Futsal Leszno blisko zapunktowania w Gliwicach.

39:40
    Ostatnie szanse lesznian na zapunktowanie w tym niezwykle zażartym pojedynku w Arenie Gliwice.

38:30
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

36:45
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na parkiecie kompanów.

35:40
    Sytuacja w tej rywalizacji zmienia się praktycznie jak w kalejdoskopie. Teraz to lesznianie muszą martwić się o odrobienie strat, a czas pracuje na korzyść Piasta Gliwice.

34:52
    Rafał Franz pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką w meczu.

34:42

Trafienie dla Piasta Gliwice na nieco ponad pięć minut przed końcem rywalizacji. Gospodarze wykorzystali wariant z lotnym bramkarzem. Ixemad Gonzalez zapewnił zaliczkę gospodarzom.

34:05
    Piast Gliwice atakuje z lotnym bramkarzem. W ten sposób chce stworzyć dogodną szansę na rozstrzygnięcie pojedynku.

33:30
    Po jednym faulu na koncie obu drużyn w drugiej połowie meczu.

31:40
    Ekipa miejscowa znalazła się z futbolówką blisko pola bramkowego przeciwnika. Tylko jednak przez moment zanosiło się na to, że stworzy niebezpieczną sytuację podbramkową.

30:30
    Druga połowa za półmetkiem i sprawa wygrania tego pojedynku pozostaje jak najbardziej otwarta. Zanosi się na zażartą walkę w ostatnich minutach.

29:33
    Strzelcem bramki TOMASZ CZECH.

Wymiana ciosów w Arenie Gliwice. Ani myślą gospodarze poddać się i zrezygnować z walki o zdobycie kompletu punktów. Po uderzeniu Tomasza Czecha jest kompromisowo.

27:30
    Akcja GI Malepszy Futsalu Leszno podsumowana nieznacznie niecelnym strzałem. Kąsa niezmiennie drużyna przyjezdna, która spróbuje lepiej zarządzać swoim prowadzeniem niż przeciwnik.

27:15
    Szarża na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne. Tam dobrze zareagowali gracze z Leszna.

26:20
    Bardzo skomplikowała się sytuacja Piasta Gliwice. Od dłuższego czasu gospodarze nie potrafią przeprowadzić skutecznego ataku, a jego przeciwnik jak najbardziej gra efektywnie.

Gole: 5. Dasajew, 13. Dasajew, 30. Czech, 35. Ixemad, 40. Ixemad – 13. Lisniczenko, 16. Radliński, 26. Bartnicki, 40. Wojciechowski

Kartki:   35. Franz (PIA)

Piast Gliwice: Widuch, Bogdziewicz – Czech, Henrique, Solecki, Mrowiec, Franz, Dasajew, Rabiej, Wilk, Ixemad, Szadurski.

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Charrier, Pindara – Lisniczenko, Lisowski, Niedzwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Wojciechowski, Radliński, Olszak.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Rosołek, Koloczek