Lubawa – FC Toruń 11:0 (koniec) | Dreman – Jagiellonia 2:2 (koniec) | GI Malepszy – Red Dragons 4:3 (koniec)
FIT-MORNING Gredar – Rekord 2:12 (koniec) | AZS UŚ – Nova Gliwice 5:6 (koniec) | Piast – Clearex 4:4 (koniec)
Red Devils – Lębork 6:7 (koniec)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
4:3 (3:0)
Red Dragons Pniewy
Środa 10.02.2021, 19:00 • Hala Trapez, Leszno • FOGO Futsal Ekstraklasa • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:04:14)

Emocjonująca batalia o panowanie w Wielkopolsce. Naprawdę można było obejrzeć dramatyczne widowisko, a zostało ono rozstrzygnięte strzałem Adriana Niedźwieckiego w ostatniej minucie. GI Malepszy Futsal Leszno odniósł pierwsze zwycięstwo w 2021 roku i będzie je długo wspominać. Red Dragons odrobili trzybramkową stratę do przeciwnika, pokazali charakter, mimo to pozostali bez punktów. To pierwsza porażka pniewian po przerwie świąteczno-noworocznej.

40:00

39:32
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Strzelcem bramki ADRIAN NIEDŹWIECKI.

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie konfrontacji. Nie zwątpili gospodarze mimo spektakularnego pościgu Red Dragons i to oni w ostatniej minucie zapewnili sobie komplet punktów! Bohaterem Adrian Niedźwiecki!

37:35
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki MATEUSZ KOSTECKI.

Drugie trafienie w meczu Mateusza Kosteckiego i na nieco ponad dwie minuty przed końcem czasu spektakularny pościg Red Dragons zakończył się powodzeniem. Przyjezdni odrobili trzy gole straty do lesznian!

37:22
    Adrian Niedźwiecki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36:40
    Defensor nie pozwolił na opanowanie piłki skrzydłowemu przeciwnika. Długo szybowało crossowe podanie i był czas na zwarcie szyków defensywnych. Takie zachowania obronne dodają pewności siebie.

35:29
    Rajmund Siecla nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego! Uderzenie obronione i nadal skromna przewaga lesznian.

35:29
    Przedłużony rzut karny dla GI Malepszy Futsalu Leszno za szóste przewinienie Red Dragons.

35:15
    Zaledwie pięć minut czasu do końca meczu. Nie jest to może kurczowa, ale ostrożna defensywa prezentowana przez GI Malepszy Futsal Leszno.

34:30
    Pięć przewinień również na koncie Red Dragons Pniewy. Również w przypadku przyjezdnych każde następne będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

33:20
    Bramkę z 10 metrów zdobywa MATEUSZ KOSTECKI.

Trafienie kontaktowe i zanosi się na bardzo interesujące kilka minut zamykających rywalizację. Red Dragons nieomal dogonili przeciwnika, który na dodatek nie może już bezkarnie faulować.

33:20
    Sebastian Wojciechowski napomniany żółtą kartką za przewinienie. Przedłużony rzut karny dla przyjezdnych.

32:45
    Piąty faul popełniony przez zawodników z Leszna. Syrena wybrzmiała w hali Trapez.

32:05
    Daleki wykop bramkarza na połowę przeciwnika. Rozgorzała tam zażarta rywalizacja o przechwycenie drugiej piłki. W zasadzie bez rozstrzygnięcia, ponieważ futsalówka uciekła zawodnikom poza boisko.

31:41
    Michał Długosz napomniany żółtą kartką. Po raz trzeci zapisał się w protokole, ponieważ wcześniej strzelił dwa gole.

31:20
    Po cztery faule obu drużyn. Muszą uważać na przekroczenie limitu.

30:40
    Strzelcem bramki ANDREJ BAKŁANOW.

Długo czekali na taki skuteczny atak przyjezdni. Wreszcie przedarli się przez szyki obronne przeciwnika, a pierwsze trafienie w meczu powinno im dodać energii do przeprowadzania następnych akcji.

30:10
    Druga połowa za półmetkiem. Jak widać, GI Malepszy Futsal Leszno coraz bliżej przełamania niemocy i odniesienia pierwszego zwycięstwa w tym roku. Red Dragons Pniewy nie zamierzają się jednak poddawać.

Gole: 15. Bartnicki, 17. Pietruszko, 19. Bartnicki, 40. Niedźwiecki – 31. Bakłanow, 34. Kostecki (10 m rzut karny), 38. Kostecki

Kartki:   16. Lisniczenko (LES), 23. Pietruszko (LES), 32. Długosz (LES), 34. Wojciechowski (LES), 38. Niedźwiecki (LES) – 27. Skrzypek (PNI)

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Długosz, Charrier – Lisniczenko, Lisowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Wojciechowski, Radliński, Siecla, Olszak.

Red Dragons Pniewy: Błaszczyk, R. Roj – Kubiak, Kostecki, Skrzypek, Nukri, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Bakłanow, Gładyszewski, Błaszyk, M. Roj.

Sędziowie: Orliński, Rybol – Łuczak, Skorczak