KKS – Polkowice 2:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Stomil – Garbarnia 2:2 (koniec)
Znicz – Zagłębie II 2:0 (koniec) | Jastrzębie – Motor 2:1 (koniec) | Wisła Pu. – Radunia 1:0 (koniec)
GKS Jastrzębie
2:1 (1:1)
Motor Lublin
Sobota 06.08.2022, 18:00 • Stadion Miejski MOSiR, Jastrzębie • 2. Liga • 4. kolejka

Tak to wyglądało w przeszłości

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Jastrzębiu-Zdroju. GKS zmierzy się w nim z Motorem Lublin. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 18.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Boruń, Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Wysiński, Lech, Szkudlarek, Wybraniec, Stanclik, Gołuch.

Rezerwowi: Antkowiak – Klimkiewicz, Kozłowski, Kasperowicz, Jadach, Pryka, Szymczak, Borkała, Passoni.
    Trener: Grzegorz Kurdziel

Motor Lublin: Budzyński – Wójcik, Cichocki, Szarek, Rudol, Rozmus, Rybicki, Kusiński, R. Król, Jagodziński, Kahsay.
    Rezerwowi: Furman – Żebrakowski, Staszak, Chomicz, Sędzikowski, Zbiciak, Gąsior, Lis, Ceglarz.
    Trener: Stanisław Szpyrka

Sędzia: Dmytro Krywuszkin (Poznań).

1

5
    Na początku spotkania ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić ataku skutkującego wczesnym otwarciem wyniku.

7
    Przyspieszają piłkarze Motoru Lublin i są oni coraz groźniejsi dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

7
    Gol dla Motoru!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW SZAREK.

Napór Motoru Lublin poskutkował serią stałych fragmentów gry. Przy okazji w pole karne GKS Jastrzębie wbiegł Przemysław Szarek i to właśnie on swoim uderzeniem zdobył prowadzenie dla przyjezdnych!
    Motor na prowadzeniu!

12
    GKS Jastrzębie musi wcześnie organizować się do odrabiania strat do przeciwnika. Początek spotkania nie wyszedł gospodarzom.

15
    Kwadrans spotkania ze wskazaniem na zespół z Lublina. Motor był dłużej na połowie przeciwnika, a ponadto udokumentował to golem.

17
    GKS Jastrzębie zaczyna się budzić i rozegrał atak w centrum boiska.

18
    Ostatecznie podopieczni Grzegorza Kurdziela nie przebili się z niebezpiecznym atakiem. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało poskromione przez Motor Lublin.

20
    Motor Lublin radzi sobie z rozegraniami przeciwników, a jego akcja została przed momentem przyspieszona crossowym podaniem.

23
    Szansa dla Motoru Lublin na powiększenie prowadzenia z rzutu rożnego.

24
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Motor Lublin i wznowienie od bramki zostało przyznane Grzegorzowi Drazikowi.

25
    Przypomnijmy, że gospodarze grają w zielono-czarnych strojach z żółtymi elementami, natomiast Motor Lublin w żółto-białych strojach.

26
    Tym razem akcja GKS Jastrzębie została przerwana gwizdkiem sędziego, ponieważ atakujący zawodnik ratował się faulem po stracie piłki.

27
    Nacisnęli pressingiem goście na wprowadzającego piłkę do gry Mateusza Słodowego.

27
    Dawid Szkudlarek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

29
    Senne tempo w ostatnich minutach spotkania. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju nie potrafi odpowiedzieć atakiem zapowiadającym wyrównanie.

29
    Kamil Rozmus napomniany żółtą kartką za przewinienie kilka metrów od własnego pola karnego.

33
    Motor Lublin zachęcony nieporadnością przeciwnika i ponownie ruszył ze swoim atakiem do przodu. Rozrzucenie piłki na prawą stronę do rozpędzającego się Przemysława Szarka.

33
    Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie:
    z boiska schodzi Szkudlarek, na boisku pojawia się Klimkiewicz.

35
    Spokojna interwencja na przedpolu bramkarza Motoru Lublin po kompletnie nieudanym dośrodkowaniu.

37
    Nieudane podanie Bartosza Borunia nie sprawiło problemu zawodnikom przyjezdnym.

38
    Gospodarzom pozostaje coraz mniej czasu na poprawienie rezultatu jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni.

39
    Podanie w pole karne jastrzębian do Mariusza Rybickiego, a ten jeszcze uruchomił lepiej ustawionego Leszka Jagodzińskiego. Akcja przyjezdnych zakończyła się niecelnym uderzeniem ponad poprzeczką w bramce Grzegorza Drazika!

40
    Szybka odpowiedź GKS Jastrzębie! Paweł Budzyński musiał przypilnować bliższego słupka i sparował niebezpieczne uderzenie na korner. Jeszcze gorąco po dośrodkowaniu spod chorągiewki, ale ponownie nie ma wyrównania.

41
    Gol dla Jastrzębia!
    Strzelcem bramki DANIEL STANCLIK.

Kompletne nieporozumienie w obronie Motoru Lublin. Goście pogubili się przy wyprowadzeniu piłki i została ona przechwycona już w polu karnym przez GKS Jastrzębie. Trafiła ona do nieobstawionego Daniela Stanclika, a ten pokonał uderzeniem z czystej pozycji Pawła Budzyńskiego! Wyrównanie w Jastrzębiu-Zdroju!

43
    Tym samym Motor Lublin musi już zapomnieć o wywalczonym z trudem prowadzeniu.

44
    Kolejne niedokładne uderzenie zaprezentowane przez Leszka Jagodzińskiego.

45
    Doliczony czas.
    Wyrównanie!

45+1

Pierwsza połowa meczu zakończona remisem 1:1. Motor Lublin zdobył prowadzenie i długo zarządzał nim z powodzeniem. W końcówce tej części spotkania nie popisali się goście przy wyprowadzeniu piłki, czego konsekwencją było wyrównanie Daniela Stanclika.
    Remis po 45 minutach
    Na razie kompromisowo

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania.

46

46
    Zmiana w drużynie Motor Lublin:
    z boiska schodzi Rybicki, na boisku pojawia się Ceglarz.

48
    Jedna zmiana personalna została zaproponowana w przerwie przez Stanisława Szpyrkę odpowiedzialnego za wyniki Motoru Lublin.

50
    Wymiana podań z udziałem Leszka Jagodzińskiego została zatrzymana, a pomocnik Motoru Lublin ratował się przewinieniem na Nathanielu Wybrańcu.

50
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z Lublina.

51
    Uderzenie Filipa Wójcika po dośrodkowaniu Leszka Jagodzińskiego, ale po nim piłka nie poleciała w bramkę strzeżoną przez Grzegorza Drazika.

53
    Rzut karny dla GKS Jastrzębie po faulu Pawła Budzyńskiego!

53
    Paweł Budzyński napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

55
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa DANIEL STANCLIK.

Płaskie uderzenie do bramki z rzutu karnego. Daniel Stanclik pokonał Pawła Budzyńskiego i skompletował dublet, choć bramkarz wyczuł kierunek uderzenia.

56
    Teraz to GKS Jastrzębie może zarządzać korzystnym rezultatem.

58
    Motor Lublin nie potrafi otrząsnąć się po popełnieniu banalnych błędów na własnej połowie boiska.

59
    Stanisław Szpyrka napomniany żółtym kartonikiem za przesadnie żywiołowe zachowanie na ławce rezerwowych lubelskiego zespołu.

60
    z boiska schodzi Wysiński, na boisku pojawia się Szymczak.

60
    z boiska schodzi Wybraniec, na boisku pojawia się Jadach.

62
    Grzegorz Drazik poradził sobie z miękkim dośrodkowaniem i popisał się piąstkowaniem.

64
    Podanie do Piotra Ceglarza, a wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik zakończył atak uderzeniem poza lustro bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika.

68
    Kolejne dośrodkowanie poskromione przez skoncentrowanego na swoim posterunku Grzegorza Drazika.

70
    Po nieudanym uderzeniu zza pola karnego wznowienie od bramki zostało przyznane ponownie Grzegorzowi Drazikowi.

71
    Dwa wstrzelenia Bartosza Borunia w kierunku bramki strzeżonej przez Pawła Budzyńskiego. Wybronili się lublinianie, ale powinni oni organizować się do bardziej zdecydowanego natarcia.

72
    Daniel Stanclik miał możliwość skompletowania hat-tricka. Jego uderzenie z okolicy narożnika pola karnego okazało się nieznacznie niedokładne!

74
    Przygotowana jest kolejna zmiana w zespole z Lublina.

74
    z boiska schodzi Jagodziński, na boisku pojawia się Staszak.

74
    z boiska schodzi Rozmus, na boisku pojawia się Żebrakowski.

76
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

77
    Uderzenie z dystansu zostało obronione przez ustawionego w odpowiednim miejscu Grzegorza Drazika.

78
    Seria stałych fragmentów gry wykonywanych przez zawodników Motoru Lublin na obrzeżach pola karnego będącego na prowadzeniu przeciwnika.

78
    Przemysław Lech napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

81
    z boiska schodzi Kahsay, na boisku pojawia się Sędzikowski.

83
    Damian Sędzikowski mógł natychmiast strzelić gola gospodarzom, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował w świetnie interweniującego Grzegorza Drazika!

86
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

88
    Ostatnie minuty rywalizacji w Jastrzębiu-Zdroju.

90
    z boiska schodzi Gołuch, na boisku pojawia się Pryka.

90
    Doliczone pięć minut.

90+5

GKS Jastrzębie był zdecydowanie skuteczniejszy niż Motor Lublin. Długo nic na to nie wskazywało, ale pokonał 2:1 przeciwnika po odwróceniu wyniku. Karę za szkolne błędy przyjezdnych wymierzył Daniel Stanclik, którego dwa uderzenia do bramki okazały się na miarę kompletu punktów.

Motor Lublin nie zapunktował

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:58:59)

Gole: 41. Stanclik, 55. Stanclik (kar.) – 7. Szarek

Kartki:   27. Szkudlarek (JAS), 78. Lech (JAS) – 29. Rozmus (MOT), 53. Budzyński (MOT)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 1:1. Foule: 29:21.
    GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Wysiński (60. Szymczak), Lech, Szkudlarek (33. Klimkiewicz), Wybraniec (60. Jadach), Stanclik, Gołuch (90. Pryka).

Zmiany: Antkowiak – Klimkiewicz, Kozłowski, Kasperowicz, Jadach, Pryka, Szymczak, Borkała, Passoni.

Motor Lublin: Budzyński – Wójcik, Cichocki, Szarek, Rudol, Rozmus (74. Żebrakowski), Rybicki (46. Ceglarz), Kusiński, R. Król, Jagodziński (74. Staszak), Kahsay (81. Sędzikowski).

Zmiany: Furman – Żebrakowski, Staszak, Chomicz, Sędzikowski, Zbiciak, Gąsior, Lis, Ceglarz.

Sędziowie: Dmytro Krywuszkin (Poznań)