Warta – Pogoń 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Lech P. 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Raków 1:0 (koniec)
Górnik Zabrze
1:0 (1:0)
Raków Częstochowa
Niedziela 07.08.2022, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 4. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:03:24)

Radość Górnika Zabrze!

Niespodzianka w Zabrzu stała się faktem. Górnik zwyciężył 1:0 z faworyzowanym Rakowem Częstochowa dzięki strzałowi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandra Paluszka. Po przerwie podopieczni Bartoscha Gaula potrafili przypilnować korzystnego wyniku i mają powód do świętowania.

90+7

90+7
    W ostatniej minucie doliczonego czasu zapachniało drugim golem Górnika Zabrze, ale rewelacyjna sytuacja podbramkowa została zmarnowana przez Pawła Olkowskiego!

90+5
    Pozostało bardzo mało czasu gościom, a wykonanie rzutu wolnego przez Iviego Lopeza było dalekie od perfekcyjnego.

90+4
    Mateusz Wdowiak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+4
    Stracili impet podopieczni Marka Papszuna i dużo wskazuje na to, że nie będą w stanie w ogóle zapunktować na stadionie Górnika Zabrze.

90+2
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Górnika Zabrze. Nie jest zaskoczeniem, że nie spieszy mu się z ponownym podniesieniem z boiska.

90
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

88
    Zabrzanie pozostają na połowie przeciwnika i w ten sposób przybliżają się do odniesienia zwycięstwa.

87
    Ponownie zmarnowana szansa na zaszkodzenie gospodarzom po dośrodkowaniu Iviego Lopeza z rzutu rożnego.

86
    Publiczność głośno podziękowała za grę zdobywcy dotychczas jedynego gola Aleksandrowi Paluszkowi oraz bohaterowi trybun Lukasowi Podolskiemu.

85
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Lukas Podolski, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

85
    z boiska schodzi Aleksander Paluszek, na boisku pojawia się Krzysztof Kubica.

84
    Dośrodkowanie Iviego Lopeza z rzutu rożnego ominęło całe towarzystwo zgromadzona w pobliżu bramki Górnika Zabrze.

Gole: 45. Paluszek

Kartki:   41. Kotzke (GOR), 47. Włodarczyk (GOR), 66. Manneh (GOR), 78. Mvondo (GOR) – 31. Sorescu (RAK), 73. Tudor (RAK), 90+4. Wdowiak (RAK)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 0:1. Foule: 24:9.
    Górnik Zabrze: Broll – Paluszek (85. Kubica), Janicki, Jensen – Olkowski, Kotzke, Manneh (73. Mvondo), Janża (C) – Podolski (85. Krawczyk), Cholewiak (73. Pacheco) – Włodarczyk (63. Dadok).
    Zmiany: Bielica – Stalmach, Kolanko, J. Szymański.

Trener: Bartosch Gaul

Raków Częstochowa: Trelowski – Racovitan, Arsenić (C), Svarnas – Długosz (63. Tudor), Berggren (46. López), Lederman (70. Papanikolaou), Sorescu – Kochergin – Musiolik (58. Wdowiak), Piasecki (46. Gutkovskis).
    Zmiany: Dziekoński – Rundić, P. Kun, Gwilia.

Trener: Marek Papszun

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)