ukryte
PSYCHOLOGIA ZAKŁADÓW SPORTOWYCH

Wtorek 21.02.2023, 22:00Artykuł
   
  PSYCHOLOGIA ZAKŁADÓW SPORTOWYCH: jak wygrywać zakłady?

  Z pewnością zetknęliście się z zakładami bukmacherskimi, a może nawet sami odstawialiście zakłady na wynik meczów piłki nożnej, walk MMA, a może esportu. Jeśli tak, z pewnością wiecie, jak dużo towarzyszy temu emocji. Cały proces obstawiania to prawdziwa karuzela emocji: od wątpliwości jaki zakład postawić, ile przeznaczyć na niego środków, jaki wynik wybrać, aż do radości albo smutku po wygranej. Nic więc dziwnego, że umiejętne kontrolowanie emocji podczas obstawiania jest więc kluczowe dla szansy na sukces.

  Panowanie nad własną psychiką jest równie ważne jak wybór dobrego kasyna, oferującego także zakłady bukmacherskie. Jeżeli zależy wam na wyborze kasyna online, które posiada też bogatą ofertę zakładów sportowych, sprawdźcie na tej stronie recenzję MrBet. To ciekawe kasyno z licznymi bonusami, bogatym wyborem automatów i gier na żywo, a przede wszystkim oferujące również zakłady sportowe online. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady kontroli nad emocjami w zakładach bukmacherskich, na przykładzie kasyna MrBet.


  Zaplanuj wydatki i zwroty
  Obstawianie jakichkolwiek zakładów sportowych należy zacząć od zaplanowania budżetu i ścisłego trzymania się wyznaczonych kwot. Wyznacz wysokość wydatków, dokonując depozytów tylko do maksymalnej wartości, którą możesz stracić. Nie graj u bukmachera za pieniądze pożyczone, albo za środki przeznaczone na przykład na zapłatę rachunków. W kasynie i serwisie bukmacherskim MrBet wpłat możesz dokonać za pomocą metod płatności takich jak karty płatnicze Visa i Mastercard, elektroniczne portmonetki.

  Dokonując pierwszej wpłaty, weź jednak pod uwagę dostępne bonusy. Może się bowiem okazać, że pierwsza wpłata nagradzana jest premią, zależną od wysokości depozytu. W MrBet premia startowa wynosi maksymalnie nawet 7500 zł za cztery pierwsze wpłaty. W niektórych przypadkach może się więc opłacić wyższa kwota wpłacona na początek. Pieniądze te możesz przeznaczyć głównie na automaty online, w tym na gry hazardowe o tematyce piłki nożnej, dostępne w tym kasynie online.

  Niezależnie od bonusów, musisz także kontrolować szansę na wygraną. W przypadku zakładów sportowych nie jest prosto wyznaczyć wysokość współczynnika zwrotu. Zależny jest on bowiem głównie od wysokości kursu w relacji z szansą na prawidłowe przewidzenie wyniku wydarzenia sportowego: zwycięstwa, remisu, miejsca czy innych parametrów. Prościej jest w przypadku automatów online, dostępnych w MrBet. Każdy automat na tej stronie posiada wymienioną wartość współczynnika RTP, a znajdziesz ją w jego interaktywnej pomocy. Znajomość zwrotów pozwoli ci skalkulować, na ile opłaca ci się obstawić wynik danego wydarzenia sportowego, czy rozegrać spin na automacie.

  Prowadź dziennik gry
  Każdy obstawiony wynik i rozegrane spotkanie zapisuj, niezależnie od tego czy skończyło się twoją przegraną, czy wygraną. Prowadząc taki dziennik spotkań, będziesz miał wgląd w poprzednie rezultaty i sprawdzisz które strategie typowania zadziałały dla ciebie najlepiej. Tym samym, zyskasz obiektywną miarę sukcesu i nauczysz się na błędach, odsuwając od tego emocje. Takie dzienniki możesz prowadzić w formie zwykłego notesu, albo możesz zapisywać rezultaty arkuszu kalkulacyjnym.

  Zrób sobie przerwę
  Gra u bukmachera może być wyczerpująca. W końcu musisz analizować wyniki wielu wydarzeń sportowych, porównywać kursy i wyszukiwać najlepsze okazje bettingowe. Wszystko to może być całkiem wyczerpujące. Warto więc niekiedy zrobić sobie parę dni, a nawet tygodni wolnego. Po tym powinieneś wrócić do typowania z nowymi siłami, a przy okazji być może uda ci się wpaść na nową i skuteczną strategię.  Obstawiaj zakłady na żywo oszczędnie
  Typowanie wyników meczu czy gonitwy na żywo, z ciągle zmieniającymi się kursami jest bardzo ekscytujące. Problemem jednak jest tu duże tempo zmian i presja na gracza, który musi szybko podejmować decyzje. Często nie sprzyja to zawieraniu racjonalnych zakładów, szczególnie jeśli jeszcze w meczu w którym stawiasz bierze udział twoja ulubiona drużyna. Dlatego jeżeli należysz do początkujących graczy, warto skupić się na wydarzeniach przedmeczowych. Da ci to więcej czasu na przemyślenia i analizę, pozwalając podjąć decyzję bez pośpiechu i emocji, a więc przemyślaną. (20:56:03)
   
  Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22:00.