Chrobry – Resovia 0:0 (*15:00) | Wisła K. – Lechia 0:0 (*17:30) | Stal Rz. – Termalica 0:0 (*20:00)
Arka – Zagłębie S. 0:0 (12:40) | GKS K. – GKS T. 1:0 (koniec) | Odra O. – Wisła Pł. 0:0 (15:00)
Resovia – Chrobry 0:1 (koniec) | Polonia W. – Górnik Ł. 0:0 (18:00) | Podbeskidzie – Miedź 0:0 (koniec)
Zagłębie S. – Arka 1:3 (koniec)
GKS Katowice
1:0 (0:0)
GKS Tychy
Niedziela 12.11.2023, 12:40 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 15. kolejka

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (14:38:23)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały na bramkę: 5:1.
    Strzały niecelne: 6:5.
    Rzuty rożne: 5:3.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 18:17.

Katowiczanie przełamują się i wygrywają spotkanie po ośmiu meczach bez zwycięstwa. Zarówno gospodarze mogli wygrać wyżej, jak i tyszanie zremisować, a losy batalii ważyły się jeszcze w samej końcówce i doliczonych minutach pojedynku.

90+6

90+6
    Ależ zamieszanie w okolicach bramki GKS-u Tychy. Katowiczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Pietrzyk i Shibata wzajemnie sobie przeszkodzili, aż w końcu piłkę złapał Kikolski.

90+5
    Żółta kartka dla zespołu GKS Katowice (Kudła).

90+5
    Ruminowi zabrakło dosłownie centymetra by zamknąć akcję i wpakować piłkę do siatki.

90+4
    Zbił piąstką piłkę Kudła po wrzutce tyszan. Utrzymują się jeszcze przy piłce goście.

90+2
    Zmiana w drużynie GKS Katowice:
    z boiska schodzi Bergier, na boisku pojawia się Pietrzyk.

90+2
    z boiska schodzi Mak, na boisku pojawia się Arak.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

90
    Faulowany Shibata przez Machowskiego.

90
    Przyjezdni jeszcze z szansą z rzutu wolnego.

88
    Świetne uderzenie Bergiera spod własnej bramki. Chciał przelobować wysoko ustawionego Kikolskiego, ale piłka nieco minęła bramkę.

87
    Lepsze minuty tyskiego GKS-u, który próbuje wprowadzić piłkę w pole karne GKS-u Katowice.

86
    Żółta kartka dla zespołu GKS Katowice (Jaroszek).

86
    Faulowany Mak.

82
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Bieroński, na boisku pojawia się Mikita.

Krzysztof Sarna

Gole: 73. Bergier

Kartki:   38. Repka (KAT), 86. Jaroszek (KAT), 90+5. Kudła (KAT)

Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 1:0. Foule: 18:17.
    GKS Katowice: Kudła – Jędrych, Repka, Kozubal, Bergier, Mak, Błąd, Jaroszek, Komor, Rogala, Brzozowski.

Zmiany: Sczuka – Janiszewski, Figiel, Krawczyk, Arak, Pietrzyk, Baranowicz, Wasielewski, Shibata.

Trener: Rafał Górak

GKS Tychy: Kikolski – Połap, Tecław, Dijaković, Błachewicz, Żytek, Bieroński, Szpakowski, Wojtuszek, Niewiarowski, Rumin.

Zmiany: Kostrzewski – Mystkowski, Skibicki, Machowski, Radecki, Pawlusiński, El Kabbou, Mikita, Dzięgielewski.

Trener: Dariusz Banasik

Sędzia pierwszy: Rafał Gryckiewicz (Toruń)
    Asystenci: Andrzej Zbytniewski, Mikołaj Kostrzewa