Warta – Raków 2:1 (koniec) | Widzew – Jagiellonia 1:3 (koniec) | Śląsk – Pogoń 0:1 (koniec)
Warta Poznań
2:1 (2:1)
Raków Częstochowa
Niedziela 11.02.2024, 12:30 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • 20. kolejka

Faule: 12:11. (14:36:55)

Niespodzianka w Grodzisku Wielkopolskim! Warta pokonała 2:1 Raków! Mistrzowie Polski zaprezentowali się kiepsko w pierwszej odsłonie i później nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. Falstart ekipy Dawida Szwargi!

90+7

90+6
    Zamieszanie w polu karnym Warty, ale finalnie oddalili niebezpieczeństwo gospodarze!

90+4
    Żółta kartka dla zespołu Raków Częstochowa (Zoran Arsenić).

90+2
    Korner dla Rakowa. Po dośrodkowaniu w pole karne obok słupka główkował bodajże Stratos Svarnas!

90
    Bartosz Frankowski zdecydował się doliczyć sześć minut do podstawowego czasu gry.

90
    Żółta kartka dla zespołu Warta Poznań (Dimítris Stavrópoulos).

89
    Zmiana w drużynie Warta Poznań:
    z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Bogdan Tiru.

89
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Bartosz Nowak, na boisku pojawia się Dawid Drachal.

87
    Przeciągnięta wrzutka w wykonaniu Ericka Otieno. Od rzutu z autu wznowią grę gospodarze.

86
    Podanie w okolice szesnastego metra do Bartosza Nowaka, który finalnie traci piłkę.

84
    To mogła być szansa dla Rakowa, ale Koczerhin niecelnie podawał do Yeboaha.

83
    W ostatnich minutach piłkarze Warty skutecznie przesunęli ciężar gry z dala od własnej bramki.

80
    z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Srdjan Plavšić.

80
    z boiska schodzi Gustav Berggren, na boisku pojawia się Zoran Arsenić.

Tomek

Gole: 3. Szmyt, 20. Savić – 45+4. Nowak (kar.)

Kartki:   40. Mariz Luís (WAR), 45+3. Vizinger (WAR), 51. Mezghrani (WAR), 57. Żurawski (WAR), 90. Stavrópoulos (WAR) – 35. Berggren (RAK), 90+4. Arsenić (RAK)

Posiadanie piłki: 30 % : 70 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 1:9. Spalone: 2:2. Foule: 12:11.
    Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Szymonowicz, Stavrópoulos – Mezghrani (58. Kupczak), Żurawski, Mariz Luís (58. Kiełb), Přikryl (89. Tiru) – Savić (65. Matuszewski), Szmyt – Vizinger (58. Eppel).
    Zmiany: Lis – Mäenpää, Paszkowski, Borowski.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Tudor, Racovițan, Svarnas – J. Silva (80. Plavšić), Berggren (80. Arsenić), Koczerhin, Otieno – Nowak (89. Drachal), Cebula (68. Zwoliński) – Crnac (68. Yeboah).
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń).